Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mai világban baj ha nem...

Assurbanapli kérdése:

A mai világban baj ha nem gyűlölöm a szlovákokat? (sőt kedvelem)

Figyelt kérdés

2012. febr. 18. 15:33
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
25%
Amiért valaki azt állítja, hogy a varjak feketék, attól még nem tagadja le az albínó varjak létezését, ez csak egy általános kijelentés. Én is ismerek sok szlovákot, de amiért egy-kettővel jóban vagyok, attól még a többi olyan, mint egy állat.
2012. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
62%
Normális ember nem gyűlöl senkit a nemzetisége miatt.
2012. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 mustafa33 ***** válasza:
7-ik, azt írod Jobbik 16%, SNS 5%. Csak az a bibi, hogy a KDH, SDKÚ, Smer, mind szintén megszavazta a Beneš dekrétumok érvényességének megerősítését 2007-ben. Csak az a baj, hogy ha a magyarok jogairól van szó akkor a többi párt, akár kormánypárt akár ellenzéki, egységesen kiálnak az SNS javaslatai mellet. Csak az a baj, hogy minden párt megszavazta a magyarok állampolgárságának elvesztését, ha felveszik a magyart is. Csak az a baj, hogy az egész 150 tagú parlamentben 4 szlovák képviselő van aki nem nyíltan magyarellenes. Szidják is őket minden kocsmában.
2012. febr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 mustafa33 ***** válasza:
Reed, ha olyan jól megy a szlovák gazdaság, akkor miért van a Rimaszombati járásban (magyarlakta) 30%-os munkanélküliség? Ha olyan jól megy, akkor miért ingázik naponta 30 ezer munkás Szlovákiából a magyar gyárakba?
2012. febr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 mustafa33 ***** válasza:
15-ödik, Pilisszentkereszt valóban jó példa. És mennyit fröcsögtek rajta a szlovák demokrata újságírók meg politikusok. Míg el nem hangzott egy vitában, hogy szeretnénk mi is felvidéken egy ilyen problémát, hogy kizárnák a Szlovákiai magyar önkormányzatot a falusi székházából, mert az azt jelentené hogy egyáltalán van önkormányzat. Mert ott ilyen nincs.
2012. febr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 mustafa33 ***** válasza:
88%
Valaki azt írta, csak a politikusok gerjesztik az ellentéteket, az egyszerű emberek közöt nincs ellentét. Nem láttam egy politikust sem az irodámban, csak egyszerű szlovák kollégákat, mégis rám szóltak mert magyarul telefonáltam a feleségemmel. Nagyon toleránsak minden magyarral aki hajlandó száműzni anyanyelvét a saját konyhájába és a nyilvánosságon ćsak szlovákul beszél.
2012. febr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 mustafa33 ***** válasza:
88%
A kérdezőnek ajánlanám beköltözni a szlovákok közé és megtapasztalni a toleranciájukat. Mert ha csak a kiejtésben tesz egy kis hibát, mindjárt k...a magyar lesz egy kettő, akár hogy fog igyekezni nyalni.
2012. febr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
19%
Én igazàbòl nem értek a politikához meg a történelemhez, de mostanàban annyit hallottam a magyarok és szlovàkok közötti rossz viszonyròl, hogy megkértem egy Jòbaràtomat (akiröl tudom hogy képben van e terén), magyaràzza màr el nekem mi ez a helyzet. Hàt elmesélte az elejéröl. A mese tanulsàga az volt, hogy a szlovàkoknak bizony van okuk utàlni minket. Én eddig se voltam rà büszke hogy magyar vagyok, nem àllok fel a himnusznál, és bànom hogy ebbe a szar orszàgba születtem...
2012. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
75%
Elmagyarosodott szlovák családból származom(a nagyszüleim még beszélnek egymás között szlovákul, szüleim is értik a szlovák nyelvet), mégis teljes szívemmel magyarnak vallom magam, de a szlovákokkal sincs problémám. 1000 évig békében éltek egymással magyarok és szlovákok(szlávok) a Felvidéken, csak a 19. századi nemzeti ébredés korában lettek egymásnak uszítva. Meg kéne végre tanulni békében élni egymás mellett, trianon igazságtalanságát elfogadva, abból erőt merítve egy olyan magyar nemzetet létre hozni, amelyben büszke dolog magyarnak lenni.
2012. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

28. vagyok

Én megértem az "akkor is mi vagyunk a fasza gyerekek" álláspontot, ez egy természetes emberi reakció.

De attól még nem igaz.

2012. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!