Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németek hogy tekintenek...

Nem dávid kérdése:

Németek hogy tekintenek Hitlerre? Büszkék rá?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
A jóérzésű németek utálják!Csak a náci érzelműek istenítik.
2012. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Ami némettel beszéltem, semmi gondjuk nem volt Hitlerrel, viszont Sztálinnal annál inkább.
2012. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 wartburg353s válasza:
80%
Azt olvastam több helyen, hogy szinte az egész német népben kialakult vele kapcsolatban egy kollektív bűntudat, még azok is szégyellik magukat, akiknek semmi köze nem volt az egészhez vagy még gyerekek voltak akkor. Persze, biztos vannak kivételek, de ez olyan dolog a németeknek, amit azóta se bírtak feldolgozni társadalmi szinten. Az átlag németek félnek, hogy valaki nácinak tartja őket, és nem tudnak mit kezdeni ezzel a dologgal.
2012. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
79%
Én éltem Németországban, láttam hogy kezelik a történelmüket. Egyáltalán nem büszkék Hitlerre, a jóérzésű német emberek teljesen elítélik a cselekedeteit, a hitleri, és a náci eszméket. Mélyen megvetik. Persze ott is vannak szélsőjobbosok, akik éltetik, de nagyon kevés. A magyar emberek sem büszkék Szálsai Ferencre, vagy a nyilasokra.
2012. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is szégyenlik magukat miatta. Egyébként a német nép soha nem választotta meg, csellel, ármánykodással(koalícióval) jutott hatalomra.
2012. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a szégyenlik magukat túlzó szó. Legtöbben csak simán sötét korszaknak ítélik meg azt az időt, de szerintem nem fárasztják magukat bűntudattal.


Én se szégyenlem magam Kádár miatt. Elcseszett időszaknak ítélem meg vezetésének korszakát.


Hitlerre a fanatikusok büszkék, de szerintem azok száma korántsem olyan csekély.

Hitler egy tiszavirág életű hódító volt. Cézárt és Nagy Sándort is sokan méltatják, pedig az ő kezükhöz is mennyi vér tapad, hajaj.

2012. febr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

Hivatalosan abszolút el kell ítélni és szörnyűség és holoáldozat és árjásítás, meg bűnösök vagyunk, jaj, jaj.

De ez csak külsőség. Nem németek, hanem osztrákok, de én voltam Braunauban és direkt megkérdeztem, hogy hol van a Führer szülőháza, nagyon barátságosan elmagyarázták.

Ennyit arról, hogy mennyit ér a sok nagyhangú elhatárolódás.

2012. febr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

" Legtöbben csak simán sötét korszaknak ítélik meg azt az időt, ......Én se szégyenlem magam Kádár miatt. Elcseszett időszaknak ítélem meg vezetésének korszakát."


Hat azert Kadart Hitlerhez hasonlitani nem semmi!!!!!!!!

2012. febr. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Németországban élek egy ideje. Hogy büszkék lennének azt még véletlenül sem állítanám. A többség megveti, amiért romba döntötte Németországot. Sokan nem is tekintenek rá németként, mondván "csak egy osztrák" volt. A nevét nem nagyon tanácsos még kimondani sem, nemhogy valamilyen pozitív kontextusban említeni. Főleg nem a nyílt utcán. Egyes vehemensebb németek még rendőrt is képesek kihívni ilyen esetben.
2012. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen a kérdésre válasz, én Hollandiában élek, és ahogy tapasztalom, a hollandok nem igazán szeretik a németeket (még mindig a második világháborús dolgok miatt).
2012. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!