Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió miért tarthatta...

A Szovjetunió miért tarthatta meg a hódításait?

Figyelt kérdés

A háború után azt mondták, nem vesznek el senkitől sem területet, mert emiatt tört ki a II. világégés is, azt mondták igazságos bèke lesz...

Aztán Németország mégis többszázezer négyzetkilométert veszített...

Lengyelországot ugyan kárpótolták, de így is kisebb lett, mint a háború előtt...

Magyarországtól is elcsatoltak 3 falut...


Tényleg igazságos volt... Meg a szovjetek ugyanúgy hátbatámadták a lengyeleket... Aztán mégis megtarthatták a lengyelektől elrabolt területeket, a balti államokat és besszarabiat is...


2012. febr. 4. 18:22
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Azt mondtam, hogy a britekkel való szövetséget Hitler erőltette. "


Az oké, de a britek is az utolsó utáni pillanatig a németekkel való béke fenntartásának reményébe kapaszkodtak.


"...csak azt lehet mondani, hogy a brit-francia duó nem is akart megegyezni, bármit is kért volna Sztálin. "


Persze, hogy nem, mert gyakorlatilag K-Lengyelország és a Baltikum szovjet annektálásának elismerése lett volna Sztálin "segítségnyújtásának" a feltétele. Ezt az árat sem London, sem Párizs nem adhatta meg Moszkvának.

Egyébként igen, mindenki kettős játékot űzött 1939 nyarán.


"Sztálin azért kötött megnemtámadási szerződést, mert időt akart nyerni, hogy felkészüljön. 1939-ben a szovjet hadsereg nem ért semmit éppen ezért lett volna szüksége a franciákra és a britekre Hitler ellen. "


Sztálin arra játszott, hogy a németek, angolok, franciák egy egymás elleni háborúban szépen kinyírják egymást, majd a tönkrement Európa a szovjetek lába elé hullhat, eközben ő kezdetben még kvázi ingyen bezsebelheti Hitlertől az óhajtott lengyel, balti, román, finn területeket is.


"A Baltikumot a németek ajánlották fel, sőt, később még Litvániáról is lemondtak, ..."


A Baltikum benne volt Molotov követelései között. Litvánia eredetileg valóban német érdekszféra lett volna, de szeptember 28-án bizonyos lengyel területekért cserében az is Sztáliné lett.

É-Bukovina 1940-es annektálása volt az, ami nem szerepelt a Molotov-Ribbentrop paktum titkos záradékában, és többek között ez volt az egyik olyan esemény, amely Hitlert gyanakvóvá tette Sztálinnal szemben.


"A háború kirobbanásához pont, hogy a szovjeteknek semmi közük. Ők csak magukat biztosították be, mikor az már elkerülhetetlen volt."


A háború sem volt elkerülhetetlen, kétséges, hogy a szovjetekkel való megállapodás híján Hitler egyáltalán bele mert volna-e vágni egy kétfrontos háborúba Lengyelország miatt. A Szovjetuniót mindenesetre semmiféle német veszély nem fenyegette.

2012. febr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!