Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Föld mint egy ország. Vajon...

A Föld mint egy ország. Vajon mi történik, ha ez valóra válik?

Figyelt kérdés

Mi fog történni? Mi lesz az emberekkel? Elvileg akkor megszűnnek a háborúk, éhezés, minden, de mi lesz az emberekkel? Vérünkben van a háború, de ha egy országban fogunk lenni, már nem lesz miért háborúzni.


Esetleg ha egyesül minden nép, azzal elindulhat az univerzum meghódítása?


2012. jan. 27. 10:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igazából világállam egy esetben jöhetne létre: ha valami külső tényező ellen a Földnek egységesen kéne kiállnia. Ez pedig csak egy UFO támadás lehetne. Na most mivel az UFO támadás csak sci-fi, a világállam is csak sci-fi marad.
2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Elvileg akkor megszűnnek a háborúk"


Nem, csak akkor az összes háborút polgárháborúnak fogják nevezni.


"éhezés, minden"


Az éhezés miért szűnne meg attól, ha a világ egy állam lenne? Magyarország egy ország, mégis van benne olyan falu, ahol éheznek, meg vannak elit kerületek is. Az USA-ban ugyanígy, csak még nagyobb különbségekkel.


"Esetleg ha egyesül minden nép, azzal elindulhat az univerzum meghódítása?"


Meghódítani a Mars rozsdás homokját? Minek?

2012. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

úgy jöhetne létre ha sok száz millió embert módszeresen kiirtatnánk, mert ezen emberek képtelenek lennének arra, h feláldozzák a maguk hatalmát és vagyonát a föld érdekébe+lenne sok aki inkább maga akarná a hatalamt átvenni(mert ugye a föld országhoz mindenképp 1 szervezet kelleen aki a jólét és emberiság érdekébe cselekszik)

na most így lényegébe ott van az a kis bibi, hogy bizony így az adott szervezetem bármit megtehet és ha még mondjuk nem is tennék olyat lennének olyanok akik felbuzdítanának tömegket a felkelésre, mondván h a szervezetem egy elnyomó,gonosz hatalom aki azt tesz velük amit akar(még h atényleg a jó célt szolgálnánk akkor is)

+az sem növelné a bizalmat, h a föld ország létrejöttéhez sok 100 millió embert kéne kivégeztetni mondván ők azok az emberek akik az akadályai a föld ország létrejöttének.

Eleve ez inkább egy diktatúrába tenné át az egészet.

Nem lenne Különb Mint Hitler Zsidóirtása és a hitleri Németország vagy bármelyik diktatúra és népírtás ami a világba volt.

Se nem előrréb, de inkább visszább lennénk csak nem országok közt, nyersanyagokért folyna a háború hanem a föld uralmáért.

2012. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Értelmetlenné válna a kereskedelem"


Hogyne. Belkereskedelem soha nem létezett sehol, csakis az országhatárokon át, mi? A kereskedelem csak ott válik értelmetlenné, ha központi újraelosztás van fejadagok formájában. Egy kommunista világállamban, mondjuk, vagy ahogy az inkáknál zajlott a dolog.



"NWO-tól rettegő naiv fickó, ugyan ki döntené meg az USÁt, ha ők lennének diktatúra?"


nincs ennek semmi köze az NWO-hoz. Bármelyik demokráciában hatalomra kerülhet egy diktátor, és akkor ott megszűnik a demokrácia. A klasszikus példa Hitler, ugyebár, aki választások útján lett kancellár, és élt a weimari alkotmány kiskapuival. Sőt, meglehet, hogy a demokrácia alapjában véve instabil és sérülékeny, és időről időre átcsúszik a diktatúrába.


A szerencse az, hogy ha nem egy, hanem egyszerre sok demokratikus ország van, akkor nagyon valószínűtlen, hogy mindben egyszerre kerülnének hatalomra a diktátorok. És ha az az egy tényleg súlyos eset, akkor a maradék demokráciák szépen visszatérítik az érintett országot. Ahogy Németországgal csinálták. Ha csak Németország létezett volna, akkor még ma is Hitler utódai uralkodnának, és az öregapádat (meg az enyémet is) elgázosítanák, hogy ne élősködjön a társadalmon.


Sőt, még az sem biztos, hogy tényleg megdöntik a diktátort - viszont kordában tartják, ellensúlyt képeznek vele szemben. Oroszország, meg Észak-Korea, meg Zimbabwe diktatúra, és nincsenek megdöntve. De a többi állam gondoskodnak arról, hogy a határaikon túlra ne exportálják ezeket a rendszereket. USA, Japán, Dél-Korea, és még Kína is, saját érdekeitől vezetve gondoskodik arról, hogy nekünk ne kelljen abban hinni, hogy Kim Dzsong Il irányítja az időjárást. Ha Észak-Koreán kívül hirtelen mindenkinek eltűnne az államszervezete és hadserege, akkor hamarosan az egész világ egyetlen koncentrációs táborrá változna. Vagy tegyük fel, hogy az USA-ban megválasztják az új Hitlert, és kaput a demokrácia! Kellemetlen helyzet lenne, de első körben bizony csak az amerikaiakat érintené a dolog. Meglehet, hogy az USA el akarná terjeszteni új rendjét a világban, de ez nem menne ellenállás nélkül. Partra szállni Európában, atomhatalmak ellen kétesélyes meló ma is. És akkor még ott van Oroszország meg Kína, amik hozzánk képest kellemetlen helyek, de lehet, hogy az új USA-hoz képest maguk a paradicsomi állapotok. És persze, az USA megpróbálhatja üveggé égetni a többi országot, de akkor ő is kap belőle, és máris megdőlt a rend (az összes többivel együtt, persze), azt pedig racionálisan gondolkodó diktatúra sem akarhatja.


Ezért jó, hogy sok ország van. Valahol mindig sz@r a helyzet, de valahol mindig vannak bázisai a (viszonylagos) nemsz@rnak is.

2012. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 12:45


"Hogyne. Belkereskedelem soha nem létezett sehol, csakis az országhatárokon át, mi?"

Külkereskedelemre gondoltam, nem a kereskedelem teljes megszűnésére. Kösz, hogy javítottad.


A többi írásoddal nagyon nem értek egyet. Kínában a párt fokozatosan tervezi az átmenetet a demokráciába. Oroszországban meg a nép ki fogja magának harcolni. Véleményem szerint a demokrácia nem a vezetők jóindulatán múlik, hanem a lakosok igényein, itt nyugaton a nép kiharcolta magának, most kiharcolták az arabok is. Eljön majd a többi nemzet ideje is.

Szerintem egy világállamra mindenképpen szükség van (persze nem mostanában), már csak az emberiség túlélése érdekében is (aszteroida, nap halála, stb... ezek mind fenyegetések az emberiségre). Ezt egyetlen állam sem tudja megszervezni. Hány nemzetállam képes Holdra szállni? USA? Az gyakorlatilag egy kontinens! Az SZU sem volt nemzetállam. A nemzetállamok kicsik, jelentéktelenek. Ráadásul az űrkutatás és egy kolónia egy másik égitesten jóval nagyobb feladat, mint egy Holdraszállás.

Írhatnék ezer okot, de ma még a nacionalizmus és az érzelmi politizálás felülír mindent. Egyszer úgyis eljön az ideje... (persze addigra az emberiség "megérik" rá)

2012. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ó, nem akarok én az elavult nemzetállami nacionalizmus pártfogója lenni! Felőlem nyugodtan lehet nem nemzeti alapon is országokat, meg államszövetségeket szervezni, és azt meg pláne értékelném, ha az érzelmi és szimbolikus politizálás a háttérbe szorulna. Én csak amondó vagyok, hogy nem jó ötlet minden tojásunkat egy kosárba tenni - vagyis egy központosított világállam helyett inkább maradnék a sok együttműködő ország (vagy igazgatási központ, vagy akármi) mellett. Akár egy decentralizált világállam-modellnek is tekinthetnéd. Az USA sem egy homogén massza, hanem egy szövetségi állam, sok külön kormánnyal, amelyeknek mind van saját adórendszere, jogrendszere, sőt, még fegyveres ereje is. Mindez nem akadályozta meg őket abban, hogy embert küldjenek a Holdra. Az az 50 pici államocska összedobta az erőforrásaik egy részét, és ebből létrehozták a NASA-t.


És amikor veszély fenyeget (pontosabban, amikor végre ráébrednek a veszélyre), akkor a különböző oszágok együtt tudnak működni, anélkül, hogy önállóságukat feladnák. Amikor a németek fenyegetése világossá vált, az USA együtt tudott működni Nagy-Britanniával, azzal, ami Franciaországból maradt, sőt, még a sztálini terrorállammal is, hogy a mindegyikükre veszélyes fenyegetést együtt megsemmisítsék. És ehhez a Szovjetuniónak, meg Angliának nem kellett egyesülnie az USA-val. Önmagában a környezetszennyezésből, meg a kozmikus veszélyekből nem következik, hogy egy szuperállamot kell létrehoznunk, csak az, hogy fokoznunk kell az együttműködést e problémák elhárítására.


Ami a demokráciát illeti: igen, a népen sok múlik - de ez nem mindig elég. A németek nem tudták visszavívni egyedül a demokráciájukat, és nálunk is leverték 56-ot. És minden alkalommal, amikor a szabadságot sikerül valahol kivívni, legalább az inspiráció szintjén más országoknak is szerepe van: maga a tudat, hogy léteznek (vagy legalább, hogy régen léteztek) olyan országok, ahol másmilyen, szabadabb berendezkedés van, mintát ad a leendő forradalmároknak. A magyarok tudták, hogy tőlük nyugatabbra az igazi Európa van; a közel-keletiek is tudják, hogy tőlük északnyugatabbra emberarcúbb kormányok uralkodnak, és azért keltek fel. (És persze, ahol a forradalmároknak bátorítás, netán pénz és fegyver is érkezik, mint Líbiában, ott még nagyobb a győzelem esélye.) Az észak-koreaiak ezzel szemben azt hiszik, hogy Délen még az övékénél is nagyobb az éhezés, és nem is tudnak arról, hogy léteznek országok, ahol nem kötelező meggyászolni a halott fővezért, meg pár marék rizsen kívül mást is lehet enni, meg ahol politikai véleményt mondhatsz munkatábor nélkül. Ők tehát nem is kelnek fel.

Persze, ha a vezetők jóindulatára nem lehet számítani, akkor nem sok okunk van elhinni, hogy a kínai kormány tényleg arra tervez, hogy egyszer majd demokráciába vezeti a népet... akkor nem internetcenzúra lenne, hanem önálló személyiségek képzése a sulikban.

2012. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

ma 15:34


Tulajdonképpen te sem mondasz mást, mint én, csak más keretben. Miből gondolnád, hogy egy világállamnak az összes létező állami feladatot át kellene vennie? Tulajdonképpen egy kicsivel kibővített ENSZ lenne. De most komolyan, mit tud egy nemzetállam felmutatni az űrkutatás terén?! Semmit, hiába mondod itt az összefogást, gyakorlatilag az állatias, vérgőzős nacionalizmus minden együttműködést degradálónak vél és zsigerből elutasít. Mennyiből tartana, ha az összes nemzeti űrkutatási tevékenység az ENSZ keretén belül történne? Ha csak minden ENSZ-tag 1%-ot tenne bele a GDP-jéből, akkor a NASA költségvetésének tízszerese jönne ki. Az egész naprendszert gyarmatosíthatnánk.

2012. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!