Mi történik akkor, ha egy ország nem ismeri el a nemzetközi törvényeket?
Gyakorlatilag a nagyobb országok szétcincálnák mondván, hogy a demokrácia ellensége és ilyen államnak nem adhatnak teret a 21. században.
Lerohannák felállítanának egy báb kormányt és ennyi.
Attól függ milyen "törvényekről" van szó. Vannak olyan szabályok, amelyek szinte minden államot köteleznek, azaz a be nem tartó állammal szemben fel lehet lépni, ilyen pl az erőszak vagy háború tilalma.
A legtöbb szabályozás azonban csak azokat az államokat köti, amelyek maguk aláírják az azt kimondó szerződést, vagy csatlakoznak valamely nemzetközi szervezethez ezáltal elismerik annak szabályait. Kényszeríteni éppenséggel senkit nem lehet, hogy csatlakozzon valamely szerződéshez/szervezethez. Amennyiben csatlakozott, és úgy nem tartja be a rendelkezéseket, úgy nemzetközi bíróságokhoz lehet fordulni, amelyek az ügyben döntenek.
Kedves Utolsó!
Ha elolvasod az ENSZ alapokmányát, abban például van egy olyan felhatalmazás, ami gyakorlatilag a nem tagállamokat is felhatalmazza, hogy az alapokmány elveinek megfelelően eljárjanak, ha az a nemzetközi béke vagy biztonság fenntartása érdekében szükséges. Tehát ez mindenkit kötelez! pl. egy esetleges háború esetén mindenkinek joga van ahhoz, hogy azt a háborút megakadályozzák függetlenül attól ki hol minek a tagállama. Háború viszont nem összekeverendő egy ország belső ügyeivel, forradalmával, stb, ami gyakorlatilag nemzetközileg nem releváns.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!