Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik ha egy ország...

Gr. Shadow kérdése:

Mi történik ha egy ország erőből oldja meg az államadósság kérdését?

Figyelt kérdés

pl. Amerika azt mondja az úgynevezett államadósságára a bankoknak hogy NEM!

Akkor mit csinálnak?

És ha ezek után a többi ország is nemet mond?

Vagy ha (ideális esetben) a világ összes népe úgy dönt hogy nyomnak egy resetet?

Tehát mindenki nulláról indul.


És akkor mi lenne ha ezek után megreformálnák a bankrendszert?

Csak állami bankok lehetnek (országonként 1)

Csak annyi pénzt helyezhet ki a bant ammenyi pénze ténylegesen van.



Világszinten egységesítik a kamatokat.


2011. aug. 8. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy nem lesz tartozása.
2011. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy esküszöm,nem hülye ötlet,csak roppant nehezen kivitelezhető:D
2011. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kezdjük a pénzügyi alapismeretekkel a kérdésedet.


A hitel egy olyan pénzügyi művelet, amelynek során a hitelező lemond az áru, szolgáltatás azonnali kifizetéséről, vagy közvetlenül pénzt ad az adósnak, aki a hitelszerződésben foglalt határidőre kifizeti a megállapodott összeget, azaz a tartozását.


[link]


szerintem ez eléggé helyrerázta nálad az alapokat.

szóval nincs olyan, hogy mindenki nyom egy "reset" gombot, mert az összes hitelező károsulna, amíg az adósok pedig büntetés nélkül élnek tovább vígan.

Ezt hogy merészeled annak nevezni, hogy mindenki a nulláról indul?

ha a te bankszámládat fagyasztanák be, több éves megtakarításoddal, nem fájna neked?


A nemzetközi pénzpiac is így működik, de mivel erre is igaz a Piaci Autonómia, az egyéni üzletkötések határozzák meg a haladás irányát.


Volt nálunk is egybank-rendszer, csak a jegybank létezett a kommunizmusban, és ha tetszett, ha nem, el kellett fogadnod az önkényeit. Nem mehettél külföldre, mert nem váltottak valutát, vagy csak korlátozott mértékben.


A bank manapság is csak annyi pénzt nyújt hitelbe, amennyije van. Hogy milyen forrásból, az most nem a kérdésed.


Mivel minden országnak különböző az egy főre jutó gazdasági mutatói, elég egyenlőtlenség lenne, ha mindenhol fix lenne a kamat. A valuták közötti konverzió rátája sem fix, pont emiatt. Ahogy látod, az Euró is haldoklik, pont Görögország miatt, hamarosan Portugália és Spanyolország is kezdi feszegetni a közös valuta individuális gazdaságok közötti elméletét.


a közös valuta csak akkor jöhet létre, ha már politikai únió is megvan, szóval az embereket egy irányba lehet már terelni, nem pedig széthúznak a tagországok, mint ami ma is van, ami mutatja manapság a rendszer hibáit.

2011. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A bank manapság is csak annyi pénzt nyújt hitelbe, amennyije van."


Szerintem ha így lenne, nem lenne válság.

A banki inkább előre kölcsönadja azta pénzt is, ami majd szerinte lesz, és mivel nem lett, ezért van válság.


Mivel a jelenlegi hitelállomány visszafizethetetlennek bizonyul, olyan "megoldás" lehet, hogy fizetésképtelenség állhat elő.

Vagyis nem erőből, de gyengeségből mondják majd, hogy nem fizetünk.

Egy darabig tologatják ezt a kupacot, amíg lehetséges, azután egyszer valaki megeszi, vagyis le kell majd végül írni a "veszteséget" ami szintén egy számsor csupán. Eközben a "valódi", értékeket, a termelőeszközöket nyersanyagokat már birtokbavették, tehát nem veszítettek, hanem nyertek.

Elképzelhető, hogy akkor újrarendezik a pénzrendszert, visszaállnak aranyfedezetre a Dollárral, vagy bevezetnek helyette egy másik pénzt.

Az összes többi pénz, ami nem áll fedezeti alapon, abban a percban elveszíti az értékét.

2011. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A hitel egy olyan pénzügyi művelet, amelynek során a hitelező lemond az áru, szolgáltatás azonnali kifizetéséről, vagy közvetlenül pénzt ad az adósnak, aki a hitelszerződésben foglalt határidőre kifizeti a megállapodott összeget, azaz a tartozását."


A hitel sem nem árú, sem nem szolgáltatás.

A bank pénze kb.5%-ban valódi, tehát lemond a semmiről és valamit vár vissza cserébe?


"szóval nincs olyan, hogy mindenki nyom egy "reset" gombot, mert az összes hitelező károsulna, amíg az adósok pedig büntetés nélkül élnek tovább vígan."

Adósok? Büntetés?

Tehát ha a nem létező pénzt nem fizetik ki akkor bűnösök?

Hmm... szerintem ha ez az ára a világgazdaság helyreállításának akkor nem nagy ár....

Egyébként az hogy a gazdasági válságot létrehozó bankok nem csak hogy vígan élnek, hanem kényszerítik a fiktív pénzük valódira váltását az teljesen rendben van?



Mivel minden országnak különböző az egy főre jutó gazdasági mutatói, elég egyenlőtlenség lenne, ha mindenhol fix lenne a kamat. A valuták közötti konverzió rátája sem fix, pont emiatt. Ahogy látod, az Euró is haldoklik, pont Görögország miatt, hamarosan Portugália és Spanyolország is kezdi feszegetni a közös valuta individuális gazdaságok közötti elméletét.

Mért is lenne egyenlőtlenség ha minden bank 10% kamatot számolhatna a kölcsönért és 8% kamatot kellene adjon a betétért?

Mindegy milyen a pénznem, a százalék akkor is százalék.


"a közös valuta csak akkor jöhet létre, ha már politikai únió is megvan, szóval az embereket egy irányba lehet már terelni, nem pedig széthúznak a tagországok, mint ami ma is van, ami mutatja manapság a rendszer hibáit."


Nem tudom hogy tényleg szükséges-e a közös valuta és hogy mindenki akarja-e?

2011. aug. 8. 13:02
 6/8 Istvan_Budapest ***** válasza:

Az adósság problémára egy megoldás van: nem fizetni!


Humbuk az egész, virtuális bűvészkedés soha nem létezett számokkal.


A pénzrendszer amiről te írsz már megfordult néhány közgazdásznak a fejében, legkiválobbjuk Silvio Gesell.


Történt kísérlet a mai pénzrendszer, -ami nem más mint kamatozó, fedezet nélküli, lemagánosított hitelpénzrendszer- megreformálására.


Ott volt például az állami váltók mint pénzhelyettesítők rendszere, amit az állam maga hozott létre és beindította a gazdaságot.


Ezt annak idején birodalmi váltóknak hívták, és Németország a harmincas években világtörténelmileg páratlan fejlődést ért el, még ma is használják az akkor épült autópályákat.


Persze ezt az antiszemétizmust a világot már akkor is uraló pénzügyi háttérhatalom nem tűrhette el, így a németeket a földig rombolták, hogy még az emléke se maradjon meg milyen csodát vittek véghez a németek.


Hát körülbelül így tiporták el a mostani magyar pénzügyi szabadságharcot is, ami még csak csírájában volt ugyan meg, de a gyűlölet és a bosszú népe nem tűr engedetlenséget a gyarmaton.

2012. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Istvan_Budapest ***** válasza:

A fenti válaszadók hülyeségére csak röviden reagálnék:


A bank NEM annyi pénzt ad kölcsön amennyije van. EZ óriási tévedés! Érdemes lenne beszerezned egy pénzügyi alapok tankönyvet.


Tessék jól megtanulni: HITELPÉNZ rendszer van. Vagyis a bank hitelezéssel pénzt hoz létre. Egész egyszerűen a semmiből a számítógép képernyőjén pénzt teremt!


Hihetetlenül hangzik de igaz. Csak gondold át józan paraszti ésszel: itt van például az Egyesült Államok, 15 ezer milliárd dollár az állam tartozása. Szerinted ez az óriási pénzmennyiség valós? És hol van, hol tárolják ezt a rengeteg pénzt? Sehol, mert nem valós, csak virtuális pénz számítógépek képernyőjén lévő számsorok.


Még hogy tartozás, meg hitelezés meg a bankok becsülete. Mind hazugság! Ócska bűvésztrükk, amit a lebutított, tanulatlan retekklubbnéző valóvilágfan biomassza lakosság még el is hisz. Tisztelet a kivételnek, amibe te nem tartozol bele...

2012. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lerohanják "békefenntartó ENSZ-kéksapkások"-kal.
2013. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!