Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed az USA közokta...

Mi a véleményed az USA közoktatási rendszeréről?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 10:04
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Előző ez nem a Magyarországon érdemes munkát vállalni" topicba ment volna?


Amúgy kérném ,az üres mocskolódás mellőzését akármelyik rendszert tartja jobbnak az illető .Érveket várok azoktól akik eddig nem hozakodtak elő vele.

2012. jan. 28. 16:35
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, de itt nem mocskolódott senki. Nagyon szomorú ha Te nem tudsz érveket találni saját magad. Nem nézed a TV-ben a z amerikai filmeket? Nem látod azt a sötét műveletlenséget ami árad belólük? Csak a bulizás az üvöltözés, bankrablás, gyilkosság, pénzimádat,dróg téma árad belőlük 90%-ban. Nem tanulják meg, hogy ezen kívűl vannak szebb és nemesebb dolgok. 3 hónapot töltöttem el az USÁ-ban,jó módú családban akik lehetőséget nyújtottak alaposan szétnéznem, Nagyon lehangoló. Vagy mást akartál hallani? A praktikusságra való nevelésnek sem veszi hasznát a legtöbb amerikai, mert már ott sincs lehetőség és rengeteg a munkanélküli, csak nem akarnak beszélni róla. V...X
2012. jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

"Elnézést, de itt nem mocskolódott senki."


Két válaszoló megtette.Az egyik mintha a fő1emlősökhöz hasonlította ,az amcsikat a ,másik a magyarokat hülyézte le.


"Nagyon szomorú ha Te nem tudsz érveket találni saját magad."


Találtam és azokra reagáltam is.


"Nem nézed a TV-ben a z amerikai filmeket? Nem látod azt a sötét műveletlenséget ami árad belólük?"


A lexikális tudáskülönbséget felhoztuk ,de a gyakorlati szakmai tudásról ez nem sokat mond el.


"Csak a bulizás az üvöltözés, bankrablás, gyilkosság, pénzimádat,dróg téma árad belőlük 90%-ban."


Ez nálunk is jelen van.Kivéve a drogot ,mert nálunk nincs komolyabb vita a legalizálásával kapcsolatban.


"Nem tanulják meg, hogy ezen kívűl vannak szebb és nemesebb dolgok."


Nem is ez az életcéljuk ,ahogy nekünk se.És mire gondoltál?Én amikor kint voltam [2 éve utoljára] akkor mindenki nagyon kedves,érdeklődő,szeretetteljes emberekkel találkoztam akik nagyon szívesen fogadtak .Valamint az USA tagjainak a patriotizmusa meg talán a legnagyobb a világon


Milyen értékekre gondoltál konkrétan ?


"3 hónapot töltöttem el az USÁ-ban,jó módú családban akik lehetőséget nyújtottak alaposan szétnéznem, Nagyon lehangoló. Vagy mást akartál hallani?"


Kifejtenéd ?Nem állok egyik oldalon sem ,és érdekel mindenféle vélemény ,de a válaszom legtetején fémjelzett válaszokat egyik oldalról sincs kedvem olvasni.


"A praktikusságra való nevelésnek"


Alapvetően praktikusságra nevelés jó dolog ,de önmagában nem elég ez tény.


"sem veszi hasznát a legtöbb amerikai, mert már ott sincs lehetőség és rengeteg a munkanélküli, csak nem akarnak beszélni róla."


Főleg a a bevándorlók leszármazottjai ,a maradék meg szintén a nyolc általánosos kegyelemkettes érettségis illetők főleg,meg pár elmeháborodott .

Vannak rendes emberek akiknek kéne hogy munkájuk legyen ,de Amerikára nem az utolsó csoportnak jut a legkevesebb munkahely

2012. jan. 29. 20:27
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem csak a jogi oktatásban van tapasztalatom ezen a téren... Az angolszász országokban elég lazán meg lehet csinálni egy jogi diplomát, röhejes, nálunk sokkal nehezebb jogból lediplomázni. Ráadásul ha valamelyik munkáltató megtudja, hogy pl. Oxfordon diplomáztál le, azonnal felvesznek, míg ha ELTE-n, Pázmányon, Károlin, JATE-n, Debrecenben, stb. végezted el a jogász szakot, az nem számít, szóval elég vicces...
2012. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mire alapozom az amerikai primitívséget? Több oldalon keresztül tudnék írni erről, de egyet megpróbálok röviden. Vendéglátóim lánya harmadéves egyetemista.Vacsora utáni beszélgetésre átültünk a nappaliba beszélgetni, e közben férjem lemezek között válogatva feltett egy Rossini lemezt. A bájos ifjú hölgy felkiált"ezt nagyon szeretem, mindjárt jön a Tapsi-hapsi." A Tell Vilmos nyitányról csak ez jutott eszébe Azt sem tudva, hogy ki volt a zeneszerző, és hogy ki volt Tell Vilmos. Amikor elmeséltem neki akkor az almáról eszébe jutott, hogy az New York szimbóluma.Ezután érdekelni kezdett, hogy mit is tudnak az ottani "tanult" fiatalok. Van egy kis könyvecskéjük amiben minden őshazai híres mű tartalmát egy oldalban leírták. Rómeó és Júlia, Szentiván éji álom,Anna Karerina, Háború és Béke stb. egyetlen oldalon. Ezt viszont kívülről megtanulják.

De tudnék mesélni a szinházi élményeimről is, és arról, hogy reggelente milyen tiszták a főváros utcái, de estére már bokáig járhatsz az eldobált szemétbe. Nagyon szomorú az , hogy azt írja valaki, hogy ők nem is a szépségre törekednek. Az élet mit ér szépség nélkül?

2012. febr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Előző ez megint csak a lexikális tudás hiányára ad újabb bizonyítékot amit már kitárgyaltuk.Az a vita tárgya hogy a "poroszos" magyar rendszer a jobb vagy az USA abszolúte gyakorlatias módszere szinte 0 lexikális tudással.


Aki a jogi kart emlegette. Annak két oka van.Az Usa jogrendszerre egyszerűbb mint a magyaré ,így a magolni való is kevesebb.Másrészt az ügyvédnek elsősorban meggyőzőnek kell lennie nem fejből tudnia a büntetőtörvénykönyvet.Az esküdt székkel operáló USA-nál ez hatványozottan igaz ,mert általában a minimális jogismerettel rendelkező esküdtszéket kell meggyőznie.Így a tananyaggal és a diplomával ha nincs jó beszélőkéje a kitörölheti magának.


Amúgy az Oxford hogy jön ide?Az nem az Anglia és a világ első egyeteme?

2012. febr. 9. 15:59
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, az angolszász jogrendszerben a jó jogásznak a retorikájának kell kiválónak lennie, a kontinentális jogrendszerben pedig a szakmai tudásának kell kifogásolhatatlannak lennie. Oxford úgy "jött ide", hogy Angliában, USA-ban, Írországban, stb. angolszász típusú oktatási rendszer működik, igaz, az USA-ban a legszínvonaltalanabb, pár iskolától eltekintve. Azért az ilyen nagy nevű egyetemeket, mint pl. az Oxfrod, Yale, Harvard, stb. nem kell túlértékelni, ezeknek a minősítése sokkal komplexebb dolog, vannak Európában, sőt, Ázsiában olyan egyetemek, amelyek sokkal színvonalasabbak, de nem túlhypoltak...
2012. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Talán maradjunk az alapnál, ugyanis nem minden kisiskolásból lesz pl.jogász. Tehát nekem is jobban tetszik az amerikai tipusu mivel életközelibb, nem veszik el a nebuló kedvét az ismeretszerzéstől, mert a tanulás az ismeretszerzés és nem félni az iskolától és a tanártól. Szinte az ember egész életét meghatározza egy rossz kezdés, mert az első benyomások, az idegbajos tanitó, tanár retorzói, mind mind végigkiséri a nebuló életét még felnőtt korban is. Biztos hallottatok már róla, hogy "be lettünk skatulyázva" kifejezéről. Véleményem szerint 100%-ig végigkiséri az életedet, ha csak nem találsz egy "véletlen" sikerélményre, ami feledtet. Nekem épp azért tetszik az amerikai tipusu, amikor is a tanuló partnere a tanítónak. Nem vagyok amerikai majmoló,de a törvény, a jog és a jog alkalmazása /precedens jog/ a mai joggyakorlatunknál sikeresebb. Nem vagyok jogász, de elmondható, hogy ahány eset annyi fajta, és ezt nálunk igy is kezelik. Az ügyeket huzzák, nyomják és lesz ahogy volt.
2012. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
62%
Hogy egy rakás fos.
2012. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
68%

A válaszokból azt szűrtem le, hogy gyakorlatilag semmilyen tudást nem adnak át a jenki iskolákban, csak gondolkodni tanítanak meg. Na de hát ha nem tanítanak gyakorlatilag semmit, akkor ez mi? Alap nélkül hogy akarnak gondolkodásra tanítani? Na de mindegy is. A mi oktatási rendszerünkkel kapcsolatban is vannak fenntartásaim. Végzős gimnazista vagyok és egyszerűen nem értem:

-Miért volt nekem gimiben két évig rajzom?

-Miért van heti 2 órában művészetek órám?

-Miért van még mindig énekem?

-Miért volt egészen eddig 4 irodalmam hetente amikor ez egy reálosztály?

-Miért oktatnak egyszerre két nyelvet? Az órai anyagból az ember úgysem tud le nyelvvizsgázni vagy normálisan érettségizni, mi lenne ha kettő helyett egyet oktatnának, de azt emelt óraszámba?


Meg hasonlók. De annak sem látom sok értelmét, hogy az USA-ban alap jogi ismereteket tanítanak. Minek? Ez úgysem elég semmire, az ember úgyis ügyvédhez fordul jogi probléma esetén. Mondanátok még valami konkrétabbat erre a gyakorlatias képzésre? Mégis mi az amiket tanulnak?

2012. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!