Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed az USA közokta...

Mi a véleményed az USA közoktatási rendszeréről?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 10:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen más felfogásra épül, mint a hagyományos porosz vagy az azon alapuló magyar modell, ezért nehéz egy szóval megítélni, hogy jó-e vagy rossz.


A hagyományos magyar oktatás célja az erőltetett ismeretátadás, valamint a nemzeti kultúra és részben a világkultúra értékeinek megismertetése, egy általános műveltség közvetítése. Ma már ez a rendszer is porlad, de pár évtizede még határozottan tudott eredményeket felmutatni, és talán a magyar diákok (és felnőttek) ezen a téren még ma is valamivel jobbak mint az amerikaiak. Gondolok itt az alapvető földrajzi, történelmi, irodalmi ismeretekre például. Példaként említem, hogy azért még egy magyar rossz tanulónak is mond az valamit, hogy Shakespeare, egy amerikai jó tanulónak viszont semmit nem mond.


Amerikában a közoktatás abból indul ki, hogy a gyerek érezze jól magát az iskolában, sok mindent ennek rendelnek alá. Ott az iskola nem egy tanító hatóság, hanem egy a diákot és a szülőket szolgáló intézmény. Rengeteg program van, mindenféle szórakoztató készségfejlesztés, és a gyereket elsősorban gondolkodni, a képességeit felismerni és érvényesíteni tanítják, nem pedig tárgyi tudást közvetítenek. A közvetített tananyag sokkal praktikusabb, pl. befektetői ismeretek, egészségügyi ismeretek, jogi alapok stb., és szinte semennyire nem foglalkoznak a gyakorlati szempontból elhanyagolható általános műveltséggel.


Mind a két megközelítésnek van előnye és hátránya, de szerintem az amerikai nem rossz.

2012. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%

Jól írja az 1-es, én még hozzátenném, hogy itt Mo.-n nagyon büszkék rá, hogy a gyerekeknek mennyivel többet kell tanulni, nekem volt tanárom, aki butának nevezte az amcsikat, mert pl. nem 2.ban veszik a szorzótáblát, viszont a PISA tesztek azt igazolják vissza, hogy ennek ellenére a 15 éves gyerekek már teljesítenek olyan jól, mint mi.

Tehát nem sok értelme van korán megtömni a gyerek fejét, főleg ha egy része nem ér sz@rt se (irodalomoktatás pl.)

2012. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszolóval egyet értek.A gyakorlatiasabb oktatás önmagában egy szép dolog ,de ezt a lexikális ismeretekre célszerűbb alapozni és nem fordítva..Szakember képzésre kiváló ,vagyis a tan anyag igen hasznos ,de mint magánember milyen lesz az más kérdés. Egy átlag amerikai nagyon tájékozatlan az Usa területén kívül ,és ezért roppan könnyen befolyásolható.A gazdasági alapismeretekről annyit hogy voltam kint ,mint diák [cserediákprogram] és állatira nem figyelt senki azon az órán,és a felnőtt amerikai átlagban nem bánik jobban a pénzével mint egy átlag magyar mindössze több van neki.


Nem rosszabb ez a féle oktatás ,sem mint a magyar hihetetlen lexikális tudás erőltetése ,de ez a ló másik oldala.A kettő kombinációját kéne megvalósítani,amihez rengeteg jó tanár kell illetve feljebb pár normális oktatási szakember ,meg jó sok gázsi.amíg ez nincs csak szidhatjuk a rendszert hogy rossz ,de alternatíva nem megvalósítható.

2012. jan. 21. 11:50
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

Az Egyesült Államok 50 államából 42-ben már nem tanítják a folyóírást – ehelyett a gépelési készségeket helyezik a középpontba. Az amerikai iskolák számára tavaly júniusban felállított főszabály szerint nem kell tanítani kézzel írni a mai gyerekeket, tízujjas gépelésre azonban annál inkább. Mindezt azzal magyarázzák, hogy a számítógép mindennapos használata feleslegessé tesz minden más alternatívát.


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem az amerikai rendszer fényévekkel jobb. Nekem amcsi érettségim van, és csak nyertem az ő oktatási rendszerükkel.

A magyar rendszer arra jó, hogy belenevelje a gyerekekbe: bármit megtehetnek veled.

2012. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

4/5 ezt már megcáfolták .Mindössze csak a nyomtatott betűkkel való írásra váltottak át a folyóírás helyett.Szó sincs arról hogy a gyerekek nem fognak megtanulni írni apapírra.


5/5 ezt kifejtenéd?

2012. jan. 21. 17:43
 7/34 A kérdező kommentje:
-a papírra
2012. jan. 21. 17:44
 8/34 anonim ***** válasza:
6%
HA az amerikai primitív példát követjük, akkor van egy ötletem: előzzük meg végre Amerikát, rohanjunk egyenesen fel a fára.! Minek ez a sok vacakolás? Úgyis ezt szeretnétek végül is elérni, azután majd újra kezdjük a tanulást, mert mégse sorvadjon el az agyunk. Lehet egyébként választani is. Aki akar maradjon a fán a többi legyen ismét ember.
2012. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

A másik véglet. Vannak benne jó dolgok, de legalább annyi rossz is.

Szakmai gyakorlaton vagyok épp, a gyakorlatvezetőm az usában végzett. Egyrészt nagyon szimpatikus, hogy nem magoltatták be velük azt a rengeteg anyagot, amit nekünk - nincs mese - meg kell tanulnunk. Másrészt viszont néhány olyan alapvető kérdésnél elakadt, amit nekünk elsőben megtanítottak. Nekik nem.

A fene tudja, melyik a jobb. Meg kellene találni az arany középutat, azt hiszem.

2012. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
46%

"Ha beveted a kertedet és tartasz disznót, az talán nem munka? Abban sem látok semmi kivetnivalót, ha valaki az ilyen munkából él meg, sőt."


Dehogynem. És épp arról beszélek, hogy jobban megéri mint alkalmazottként vállalni munkát.

2012. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!