Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért támadja meg az Egyesült...

Miért támadja meg az Egyesült Államok és Izrael egy független államot, Iránt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 19:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Ebcsontnak:

"Meg az is világos, hogy Irak megtámadása mellett a legfőbb érv illetve ürügy az volt, hogy Irak tömegpusztító fegyverrel rendelkezik. Ez teljesen világos volt a világ vezető politikusainak, így gondolom neked is. Aztán meg kiderült, hogy mégsem, és az egész csak egy orbitális hazugság volt. Baromi nagy HOPPÁ!!! :)))"


Vagy tul fiatal vagy, vagy rosszul emlekszel. En emlekszem meg arra, hogy az Obol-haboru idejen - amikor Irak lerohanta az obolbeli olajallamocskakat es raketakkal lotte Izraelt - hogy a vilagsajto azon vigyorgott, hogy az izraeli kormany milyen hulye helyzetbe kerult. Ugyanis a MOSZAD vilagosan megmondta, hogy Iraknak nincsenek tomegpusztito fegyverei, de mivel az amiknak ez presztizs kerdes volt, az izraeli kormany viselkedese elegge "felemas" volt.

Teny, hogy Irak eleg nagy pusztitast vegzett Tel Avivon, utcakat, hazsorokat rombolt le. A vallasos zsidok Isten ujjanak tartottak, hogy csodalatos modon a tamadasok soran senki sem halt meg.

A mellekelt kepen egy iraki Skad-ot lonek ki az izraeliek Tel Aviv folott.

[link]

2012. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
2012. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Kedves 61%-os!


Én nem az 1991-es Öböl háborúról beszéltem.


Én a 2003-ban Irak elleni Usa-Anglia-stb agresszióról beszéltem. Ezt a cikket olvasd el kérlek:

[link]


"A brit háborús részvétel hivatalos indoka annak idején az volt, hogy Szaddám Huszein nem tett eleget a tömegpusztító fegyverek leszerelését előíró ENSZ-határozatoknak, és ezért veszélyt jelent a nemzetközi közösségre. Ilyen fegyvereket azonban a szövetséges haderő Irakban nem talált. Egy korábbi brit vizsgálat a háború után meg is állapította, hogy az iraki rezsimnek az invázió előtt már szinte bizonyosan nem volt bevethető állapotú tömegpusztító fegyverzete."


A lényeg az, hogy hazudtak! 2003-ban nem voltak Iraknak tömegpusztító fegyverei, így nyilván leszerelni sem tudta őket.

2012. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Saddam pedig blöfföl mert azt mutatta a külvilágnak, hogy neki van fegyvere.
2012. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
82%

Ebcsont, ugy tunik elmentunk egymas mellett.

En azt mondtam, hogy ma a vilag jelentos politikusai HISZIK, hogy Iran atombombara keszul - es emiatt fogadjuk ezt el tenykent.

Te azt mondtad, hogy a vilag jelentos politikusai azt is hittek, hogy Szaddamnak van tomegpusztito fegyvere, es ma mar tudjuk, hogy ez nem volt igaz. Akkor hol a biztositek, hogy most ugyanezek a politikusok igazat hisznek?

En erre valaszoltam azzal a peldaval, hogy a MOSZAD mar az obolhaboru elott KIMONDTA, hogy Iraknak nincs atomfegyvere. Az altalad emlitett haboru soran a MOSZAD hallgatott, de az izraeli politikusok tudtak, hogy ilyen fegyver nincs,de ezt csak negyszemkozt mondtak meg az amiknak akkor - mert nem akartak oket kompromittalni. Mas szavakkal az izraeli politikusok sem nem hittek, sem nem mondtak, hogy Iraknak tomegpusztito fegyverei lennenek.

Abban igazad van, hogy Izrael nem jelentos vilagpolitikai tenyezo - de ha a Kozel Keletrol van szo, akkor szerintem szamit a vezeto politikusaik velemenye.

Es Irannal kapcsolatban epp ellenkezoen viselkednek: lathatoan teljesen komolyan veszik az orszagukat fenyegeto irani atomfejleszteseket.

2012. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
94%

16:27

"A lényeg az, hogy hazudtak! 2003-ban nem voltak Iraknak tömegpusztító fegyverei, így nyilván leszerelni sem tudta őket."


Nem érdekes, hogy voltak-e vagy sem tömegpusztító fegyverek, Szaddam Husszein ugyanis az előző évek során mindent megtett azért, hogy senki egyetlen szavát se higgye el. Minden ígéretét megszegte, minden alól kibújt. És nem lehet elvonatkoztatni az 1991-es Öbölháborútól: Szaddam volt az, aki 1990-ben egyszerűen bemasírozott egy szomszédos szuverén országba, Kuvaitba. Ha nem teszi, ma is hatalmon lenne.

2012. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!