Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért támadja meg az Egyesült...

Miért támadja meg az Egyesült Államok és Izrael egy független államot, Iránt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 19:05
1 2 3 4
 11/36 Koteczki Attila ***** válasza:
51%
Az USA és csatlósai azért mert veszély be érzik magukat és az olaj miatt azért hogy egyben Szíriát is megtudja támadni
2012. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
33%
Hagyjátok már ezt a baromságot. Ehhez semmi köze sem erőműnek, sem bombának. Iraknak olaja van, nem bombái.
2012. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
64%

"ma 19:57"


Nagyon nagy ész lehetsz ha ennyivel elintézed, hogy


"mee van olajaaaaa"


Gratulálok.

2012. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
69%

"ma 19:57"


És mi Iránról beszélünk.

2012. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
46%

"Ettől függetlenül én sem akarom, hogy atombombája legyen iránnak, francnak hiányzik egy atomháború."


Én egyetlen országnak sem örülnék ha atombombája lenne, de ebben a tekintetben Iránt sem tartom veszélyesebbnek mint bármelyik mást. Viszont én tapsolnék először, ha az usát egyszer lesöpörné már valaki a föld színéről.

2012. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%

"Tom Benko válasza:


@2: Bogaram, atomerőmű és atombomba között elég komoly különbségek vannak."


Ebben tökéletesen igazad van. Te elsősorban a felhasználásbeli különbségekre gondoltál ugyan, de én kiegészíteném azzal is, hogy irdatlan mértékű a különbség a megvalósításában is.

Egy kőkorszaki ember számára például egyaránt elképzelhetetlen, hogy megalkosson akár egy robbanómotoros autót, vagy egy utasszállító repülőgépet. Ugyanakkor ha egy társadalomban tudnak autót készíteni, attól még könnyen lehet, hogy egy utasszállító repülőgép megalkotására még képtelenek. Ez csak egy hasonlat volt, arra akartam ezzel utalni, hogy atombombát készíteni NAGYSÁGRENDEKKEL NEHEZEBB létrehozni, mint egy atomerőművet. Akik atombombát tudnak alkotni, azok tudnak atomerőművet is, akik atomerőművet tudnak csinálni, azok egyáltalán nem biztos, hogy ebből következően atombombát is tudnak.

Az aggodalom persze jogos, de az amcsi-izraeli módszer viszont undorító. Legalább a felelősséget vállalnák a terrorcselekményeikét, de bennük még csak annyi becsület sincs mint az Al-Kaidában, illetve más ismert terrorszervezetekben.

2012. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
48%

"ma 20:09"


Inkább neked kellene továbbtanulni:D

2012. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
66%
Akár valós Irán atomfegyverkezése, akár nem, én nem látnék szívesen atomfegyvert egy olyan állam kezében, akinek a feje egy vallási vezető (még egy kereszténynek sem, nemhogy egy fanatikus muzulmánnak). Aki ilyen szinten vallásos, annak ez a világ nem is számít, fontosabb az állítólagos "túlvilág", éppen ezért ha kell felrobbantaná a földgolyót is. Ezért ellenzem azt, ha a hatalom (pláne, ha a tudománnyal) és a vallás párosul.
2012. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
47%
USA tele van éles atomfegyverekkel, Izraelnek és az oroszoknak is van. Akkor őket ki fegyverezi le?
2012. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
56%
A ma 19:51 hozzászólásom lepontozásából látszik hogy a GYK politikai témaköre hozza a tőle elvárt szintet.
2012. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!