Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit tud az Európai Unióról?

Ki mit tud az Európai Unióról?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy sokan szidják az Uniót. Kíváncsi vagyok van e fogalmuk róla, hogy miért jött létre, milyen szervei vannak, a szerződéseiről, stb...


Szóval csak szidják az emberek mert az egyik oldal őt állítja be bűnbaknak, vagy tudnak is róla valamit?


2012. jan. 14. 15:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Valaki tudna valami konkrétumot linkelni? Pl hogy az elmúlt években mennyit kaptunk az EUtól és azt mire fordíthattuk."


Most hirtelen ezt találtam, ha tudsz németül:

[link]


A 11-ik oldalon van egy összefoglaló táblázat a különböző támogatásokról. A különböző operatív programok keretében 2013-ig majdnem 30 milliárd EUR-nyi összeget hívhatunk le tőlük. Ez kb. 9000 milliárd forint.

2012. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
22,5 milliárd euró a lehívható összeg. Ennek csak az a szépséghibája, hogy olyan lassú a lehívás, bürokratikus a rendszer, hogy ennek jó része újra az Unió kasszájában landol és onnan ezt a pénzt többé nem lehet lehívni.
2012. jan. 14. 17:48
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem is feltűnt, hogy különböző összegeket írnak. Az első helyen 29,3 milliárd, egy másodikon 25,3 milliárd eurot írnak. Lényegen nem változtat, ez azért sok pénz.

Az, hogy nem hívják le a teljes támogatást, az annak lehet köszönhető, hogy nincs elég megfelelő pályázó, esetleg nem vállalják az ezzel járó bürokráciát. Esetleg nem is tudnak erről a lehetőségről.

Csak néhány példa a családon belül: Nagybátyám egy új traktort vett, az ár nagy részét egy uniós pályázat fedezte. Másik: Nagyszüleim kicserélték a házon a nyílászárókat, ehhez is kaptak támogatást. Sokan nem is tudják, hogy ők is pályázhatnak.

2012. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

he :D


bürokratikus a rendszer ezért lassú a lehívás eddig logikus.

aztán azt mondod hogy egy része az úniónál landol ,ez mégis miből következik? ezt nem birom a gyakorlatba elképzelni

2012. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"ma 18:02"


Igen így van. Mi is nyertünk egy jókora összeget pályázaton pár éve. És sokan tényleg nem tudják, hogy pályázhatnak akár magánemberként is. De ez a félretájékoztatás miatt van, vannak akiknek jobban hangzik a "vesszen az EU" mint a "nézd csak nyertünk egy pályázatot, nem is biztos hogy olyan rossz ez". Brüsszel messze van, az embereket nem érdekli, azt hitték ha belépünk akkor másnapra az osztrákok szintjén leszünk.

Ez van...


A szám adatot én még egy egyetemi előadáson halottam, valahol megvan az is, hogy milyen ennek az összegnek az elosztása csak az a baj hogy nem találom. Úgy emlékszem hogy az infrastruktúrára 30% körüli összeget lehet lehívni ami nem kis pénz.

2012. jan. 14. 18:10
 16/19 A kérdező kommentje:
Mert ehhez az alaphoz utána nem férünk hozzá, és ami pénzt bent hagytunk abból később már nem hívhatunk le. Ilyen egyszerű.
2012. jan. 14. 18:11
 17/19 anonim ***** válasza:

502 millió ember él az EU-ban, egy országként a Föld legerősebb gazdasága lenne, messze előzve az USA-t, 23 hivatalos nyelve van jelenleg, a legtöbben németül beszélnek anyanyelvként. Fővárosa Brüsszel, további jelentős központok: Strasbourg, Luxembourg és Frankfurt am Main.

Legnépesebb városai: London, Berlin, Madrid, Róma, Párizs, Bukarest, Hamburg, Budapest, Varsó és Bécs.

2012. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az unió megalapításának ötlete a Római Klubbal kezdődött. Összeállt néhány bankember és szabadkőműves zsidó, hogy alapítsuk meg az Eu-t, amerikai mintára.
2012. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Itt egy rövidfilm. Ebből minden kiderül! :D


http://www.youtube.com/watch?v=RD4aCnqP3Xg

2012. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!