Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tartja ostobaságnak az...

Miért tartja ostobaságnak az emberek többsége az összeesküvéseket?

Figyelt kérdés

Miért tartja ostobaságnak az emberek többsége az összeesküvéseket? Főleg akkor, amikor azokra van kézzel fogható bizonyíték is, illetve ezek a dolgok rég bizonylatot nyertek?


Ha végig gondoljuk a világ és a magyar történelmet, tele van összeesküvésekkel, pl Martinovics Ignác - féle összeesküvés.


Itt most olyan összeesküvésekre gondoltam, pl hogy bankárok irányítják a világot, és nem a "választott" politikusok.



2011. dec. 24. 22:26
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

"A 4 érved a Háttérhatalom mellett már meg lett döntve tulajdonképen arról meg a vita hogy van-e vagy nincs.Ha van akkor meg milyen."


-Nem lett megdöntve. Elismertétek, hogy oké, az USA gazdasági összeomlásnál tart. A kenderes témánál nem tudtatok válaszolni a népességcsökkentéses linkekre, illetve azt is megcáfoltam hogy a középkorban kendert szívtak. Surányit csak a hülye védi, nem normális hogy véditek annak ellenére hogy elég kártékony volt.

2011. dec. 25. 00:43
 12/48 A kérdező kommentje:

"Ez csak egy teória hogy miért hallhatott meg Kennedy. Senki se tudja. Semmilyen bizonyíték nincs ami alátámasztaná, csak az hogy be akarta hozni ezt a rendeletet, és napokra rá meghalt. Ez nem bizonyíték.

Gazdaságelemzésben is tipikus hiba ez... azért mert egy eseményt egy másik követ, nem biztos hogy az egyik a másik következménye.."


-Nem tudom miért, de én nem hiszek a véletlenekben. Szerintem a dolgok okkal követik egymást.

2011. dec. 25. 00:47
 13/48 A kérdező kommentje:

Az iraki kaland nagyon megérte. Vesztettek 3000 milliárd dollárt és 4500 katonát, közben olajat nem nyertek. Ezek a dolgok ki fognak egészülni a növő amerikai munkanélküliek számával.


Az invázió előtt Irakban rend és béke volt. Voltak érdekes dolgai Szaddamnak, de ő rendben tartotta országát, elnyomta a FANATIKUSOKAT, támogatta a nők munkába állását és tanulhattak egyetemen. Miután a jenkik bevonultak, és eltüntették Szaddam rendszerét, utána fel ütötték a fejüket a vallási szélsőségeseket. Nekik köszönhetően a nőknek ismét csadorban kell járniuk, nem tanulhatnak és nem dolgozhatnak.


Iraki nép és az amerikaiak vesztettek Irakban, viszont a Háttérben meghúzódó üzletemberek nyertek.

2011. dec. 25. 00:55
 14/48 bumbi02 ***** válasza:

Nem tudom miért, de én nem hiszek a véletlenekben. Szerintem a dolgok okkal követik egymást.



Ez elsöprő érv, igazad van.



Azért mert délben kacsát sütöttem, nem sokkal később este pedig fürödtem, nem következik hogy azért fürödtem volna mert kacsát sütöttem.... De lehet hogy mégiscsak azért fürödtem volna? Nincsenek véletlenek...:O

2011. dec. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Aki elhiszi hogy Oswald lőtte le Kennedyt, az elég egyszerű finoman szólva. Oswald ellen szól a Zapruder felvétel. A felvételen 3 lövéssel végeznek Kennedyvel, az első lövést elölről, a torkába kapja, a másodikat hátulról a hátába, a végzetes harmadik lövést meg előről a fejébe.


Kennedy ellen összeesküdtek valakik, a magányos bolond verziót kizárhatjuk a Zapruder film miatt. Oswald feladata az volt, hogy leadjon 3 lövést, és feltűnően távozzon, míg a valódi gyilkosok nyugodtan lelécelhettek.


Sokan a KGB-t meg a maffiát látják a Kennedy gyilkosság mögött.

Szépek ezek a teóriák, de mind sületlenség. Ezek ellen az szól, hogy az oroszok nem mentek 1 elnök megölésével, akkor értek volna el eredményt, ha az egész kongresszust meg vezérkart likvidálják. Maffiával meg az baj, hogy más elnök sem szerette őket, mégse nyírták ki azt az elnököt.


A gyilkosság mögött a CIA, FBI, FED, illuminátus/szabadkőműves társaság, és a cionisták állnak. Cionistát írtam és nem zsidót, mielőtt elkezdenétek antiszemitázni.


CIA - Kennedy soha nem bocsájtotta meg a Központi Hírszerző Ügynökségnek, hogy a Disznó-öböl kapcsán csúnyán átb*szták a fejét. amikor a CIA előhozakodott az akkor fantasztikusan jónak tűnő, és a Castro-rezsim megdöntésére irányuló inváziós ötletével, Kennedy hetedik érzéke vészjelzéseket kezdett sugározni, de az Ügynökség telepakolta íróasztalát mindenféle olyan (később teljesen nyilvánvalóan hamisnak bizonyult) bizonyítékkal és érveléssel, amelyek mind-mind afelé mutattak, hogy az akció sikerre van kárhoztatva.


Végül az elnök beadta a derekát és rábólintott az akcióra. Az eredményt ismerjük a történelemkönyvekből.


Ezután Kennedy a következőket mondta Clark Cliffordnak, a külföldi hírszerzési főtanácsadójának: Valami nagyon nincs rendben a CIA háza tájékán és én nagyon szeretném tudni, hogy mi; ezer darabra akarom szaggatni a CIA-t és szanaszét szétszórni a négy égtáj minden irányába!


De hát az Ügynökségnek már akkor is az volt a dolga, hogy mindenről tudjon – ez is Allan Dulles igazgató fülébe jutott. Igen, annak a Dullesének a fülébe, aki később minden követ megmozgat, hogy bekerüljön a Warren-bizottságba és rajta tartsa a szemét mindenen, amin érdemes. Végül Johnson beadja a derekát és őt is delegálja Warren mellé, noha Dulles akkor már két éve nem volt beosztásban (Kennedy ’61 novemberében ugyanis kirúgta).


Nem kell különösebb fantázia ahhoz, hogy belássuk: mire képes egy CIA-típusú, költségvetésű és eltökéltségű szervezet (illetve ennek vezetői és befolyásolói) a saját túlélésük érdekében. Eleinte még csak üres hablatyolásnak tekintették Kennedy kiszólását, de 1963 első felétől kezdve már kezdték érezni az elnök eltökéltségét, főleg, miután a Castro-ellenes (és a Cég által pénzelt és kitervelt) merényletek sokasága hiúsult meg, s rosszallásának a Fehér Ház lakója egyre erőteljesebben adott hangot.


FBI - Az FBI-on belül J. Edgar Hoovernek volt érdeke Kennedy halála, '63 nyarán egy kimerítő, hatszemközti beszélgetésre hívták a Fehér Ház Ovális Irodájába, amelyről az FBI-főnök megszégyenítve, megalázva (ugyanakkor a robbanásig felidegesítve) távozik: tudomására hozzák, hogy nézzen valami tisztességes állás után a versenyszférában, mert legkésőbb év végéig ki lesz rúgva, és örüljön, ha a börtön megússza.


És ekkor Hoover (helyettesével, Clyde Tolsonnal közösen) elkezd tervezgetni, márpedig ha valamiben, akkor összeesküvésekben és elnökök lehallgatásában tényleg világbajnok volt…


FED - 1963 júniusában Kennedy elnöki ukázban utasítja a pénzügyminisztériumot, hogy (a jegybank szerepét játszó Federal Reserve System megkerülésével) kezdje meg olyan két- és ötdollárosok nyomtatását, amelyek fedezeteként minden olyan állami ezüsttartalékot fel kell használni, amelyre addig bankjegyet nem adtak ki. Ez a közel 4,5 milliárd (akkori) dollár nem volt kis pénz, de az abban az évben kereken 50 éves Fedet nem is az összeg háborította fel, hanem az a tény, hogy ezzel a lépésével Kennedy elkezdte felszámolni a szervezet mindenhatóságát és a pénzgyártást (a monetáris politika eme nélkülözhetetlen eszközét) ki akarta venni a Fed kezéből, odadobva azt a Treasury-nek (pénzügyminisztériumnak).


Az a rendelet, melyben Kennedy visszaveszi a dollárnyomtatás jogát a FE-től, azt 11110-es rendeletnek nevezzük. Miután megölték Kennedyt, a helyébe lépő Lyndon B. Johnson eltörölte azonnal a rendeletet, tehát visszaadta a FED-nek, a magánbanknak a pénznyomtatás jogát. Véletlenül nem törli el az 11110-es rendeletet. Azért törölte el, hogy ismét a FED-nek kedvezzen. Ha nem törli el, akkor ő is Kennedy sorsára jut.


Illuminátus/szabadkőműves társaság - A Kennedy család is fontos vérségi kapcsolatban áll az illuminátusokkal. Kennedy apja kiszolgálta az illuminátusokat - Joseph Kennedy és Roosevelt titokban mindent elkövetett azért, hogy az Egyesült Államokat bevonja a 2. világháborúba, ugyanakkor azt a látszatot igyekeztek a nyilvánosság előtt kelteni, hogy Amerikát távol akarják tartani a háborútól. A gyermekeik - John és Robert - ki akartak szállni ebből a társaságból, mindenben keresztbe akartak tenni az illuminátusoknak ( az elnök fejére nőtt CIA-t/FBI-t korlátozni akarták hatáskörében, a FED-től megvonták a pénznyomtatást, vietnami háborúból ki akartak szállni), meg lett az ára ezeknek a dolgoknak...


Cionisták - Kennedy volt talán az egyetlen olyan amerikai elnök, aki a kétezer éves közel-keleti afférban nyíltan az arabok pártján állt a zsidókkal szemben. Amikor 1959-ben Dávid-csillagos barátainkról kiderül, hogy a Negev-sivatagban már tíz éve működtetik a dimonai nukleáris létesítményt, Eisenhowert még sikerül megnyugtatniuk, hogy ott kizárólag békés célú kutatás folyik, de a hivatalt másfél évvel később elfoglaló JFK már nem volt ilyen könnyen átverhető; ’63 tavaszán személyesen is találkozik David Ben-Gurionnal, akit válaszút elé állít: vagy leszerelik Dimonát, vagy az USA minden támogatást megvon a zsidó államtól.


Miután ez a beszélgetés lezajlott, Johnson diszkréten üzen Tel-Avivba és tudtára adja Izraelnek, hogy ami őt illeti, semmi baja Dimonával és ha ő lenne (vagy ha ő lesz) az amerikai elnök, bizony felőle annyi uránt dúsítanak, amennyit akarnak.


Ben-Gurion három hónappal később hirtelen (közelebbről soha nyilvánosságra nem hozott, személyesnek mondott okból) lemond, majd a helyére kerülő Levi Eskol (legjobb meggyőződése ellenére) rábólint a Moszad kacskaringós terveire…


Amint láthatjuk, ennek az 5 társaságnak mind érdeke volt Kennedy halála és mind az 5 jól járt a halálával...

2011. dec. 25. 01:03
 16/48 A kérdező kommentje:
2011. dec. 25. 01:08
 17/48 bumbi02 ***** válasza:

Ez 5 olyan amiről vannak információink hogy nekik jól jöhetett Kennedy halála.. De ez nem feltételezi azt hogy a FED tette volna, lehetett így akár a CIA , az FBI, cionisták... Plusz még legalább 5 féle szervezet, vagy személyek akiknek az indítékáról még csak nem is tudunk...


Én nem zárok ki egy opciót se , de nem is állítom tényként hogy a FED tette, vagy Oswald tette.. Ezt mi közemberek nem igen fogjuk meg tudni, ha még ki is derült hogy ki tette...

2011. dec. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak a CIA, csak a FED, csak az FBI, csak a cionisták vagy csak az illuminált társaság tette. Lényeg hogy mind az 5 társaság jól járt. Nem normális, hogy a Warren jelentést titkosították. Azért titkosították, mert a CIA keze is benne van a sz@rban...
2011. dec. 25. 01:19
 19/48 anonim ***** válasza:

"Meg "Az emberek miért tartják hülyeségnek, hogy a 13 családból álló Háttérhatalom gyakorolja a hatalmat az emberi civilizáció fölött?" c. topicban felsoroltam 4 másik érvet is."


Elmondtam már, hogy nem tartják hülyeségnek. Ez az igazság, ezen nincs mit hülyeségnek tartani. Ez olyan mintha valaki hülyeségnek tartaná, hogy jelenleg Orbán a miniszterelnök.

2011. dec. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Vannak olyanok, akik szerint a Surányi jól végezte dolgát, s egyik olyan ember szerint nem terheli őt felelősség:

- az arany elkótyavetyéléséért

- 100 milliárd eltűnésért a magyar állam bécsi CW bankjából

- a forint 9%-al való leértékeléséért.

2011. dec. 25. 02:12
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!