Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik szerint a Rothschildoknak...

Akik szerint a Rothschildoknak nincs túlhatalmuk, mi a véleményük az egyetemi tankönyben leírtakról?

Figyelt kérdés

Csak az olyanok kedvéért mint bumbika és madárka stb, előkerestem egy régi egyetemi könyvem és lefújtam róla a port: Vadász Sándor: 19. századi egyetemes történelem. (Több ismert történész által írt könyv, Vadász Sándor is írt bele illetve ő szerkesztette.)


(vasútépítésről ír)

"A nagy tőkeigény miatt (6-9 millió frank) szükség volt a nagybankok, mindenekelőtt a Rothschild-bankház részvételére."


(a bankok szerepének megváltozása)

"A legszemléletesebb példa erre a Rothschild-bankház esete. Az apa, Meyer-Amschel, majna frankfurti pénzváltóból lett öt fiával (Anselme, Salomon, Nathan, Charles és a James-nek mondott Jacob) együtt előbb a francia ellenforradalom, majd 1815 után a királyok bankárja, a Szent Szövetség pénztárosa. Mesés gazdagságuk miatt a család neve fogalommá lett, befolyását egész Európára kiterjesztette. A Rothschildok a mindenható kancellár Klemens Metternich oldalán haladhattak, fogadták Honoré Balzacot, bejáratosak voltak az előkelőségek szalonjaiba, és jelentős összegekkel támogatták Viktória angol királynőt..."


(antiszemitizmusról)

"Rothschild a nemzetközi banktőke megszemélyesítője volt."


Tehát már a 19. században ekkora hatalmuk volt. A 20. században pedig a pénz mint tőke mind fontosabb szerepet töltött be, a mai hatalmas korporációk alapjait a 19. századfordulón rakták le. Semmi nem utal arra, hogy bármilyen esemény is hatalmuknak keresztebetett volna.



Olyasmit senki nem állít (kivéve az agyhalottakat) hogy valami reptroidok - vagy mit szoktatok a szememre vetni - lenénnek. Úgyhogy nem szeretnék ilyen kommentet látni.


A kérdés tehát, tudtátok, hogy ekkora hatalma volt/van egyetlen bankárdinasztiának? Illetve, mi a véleményetek erről?


2011. nov. 12. 17:58
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Egyedül Istennek van hatalma a többi hatalom megfog szűnni."


Ateista vagyok.

2011. nov. 12. 22:30
 22/41 anonim ***** válasza:

"(vasútépítésről ír)

"A nagy tőkeigény miatt (6-9 millió frank) szükség volt a nagybankok, mindenekelőtt a Rothschild-bankház részvételére." "


Szóval azt mondod a Rotschildeknek akkora hatalma volt, hogyha nem adnak hitelt össze is omolhatott volna a fracia építőipar vasútfejlesztési részlege? :O :D Ezt te sem gondolhatod komolyan. Micsoda érvek...

2011. nov. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Ennek a fickónak rohadt nagy befolyása van, de ilyen szinten már nem számít, hogy zsidó vagy arab, vagy kínai vagy mi csoda. Mi fajokban gondolkozunk ők pedig vagyoni helyzetben. Ez így van, ők gazdagok, másképp látják a helyzetet. És felesleges azt hinni, ha valaki gazdag, az ugyanolyan, mint mi, csak több pénze van. Egész más világ az, és ők lenéznek téged, ha nincs eleged. Sőt egy olyan régi család, mint a Rotschild lenézi az olyanokat, mint mondjuk Bill Gates, aki gazdag, de nem rendelkezik történeti háttérrel ehhez. Így működik a gazdagok világa.
2011. nov. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
51%

Nagy a hatalmuk. Itt van mindjárt a Bőkezű Rócslid.


"Én a Pofa Jenővel öt napig közösen laktam ety családi sírboltba, hát asz ilyesmi, Felséked jól tuggya, csak még jobban lepecsételi a barátságot. Nem mondom, hoty elromlik, ha képenütnek valakit és bevesz ettől egy pár gram szopókát, de esz már méksem az igazi barátság. És akkor szemberöhögött zsebredugott kézzel a Bőkezű Rócsild. Nem a gazdagsága miatt volt Bőkezű és nem a gazdagsága miatt volt Rócsild. Rócsildnak azér hívták, mert esz ety gazdag svéd mágnás, s egyszer amilyen szerencsés esz a Bőkezű, elütötte őt autó következtében. És akor fizetett sokat, mer a haverok, akik ety kapu alá vitték asz elgászolt Bőkezűt, kicsit hozzá­segíteték a lábát ety töréshez. Még azt is megtették neki (barát asz barát!), hogy a fejit odaütögették, úgy hoty mire kijöttek a mentők, már kórházképes volt és elvitték. Így asztán a Rócsild 1. csomó pénct fizetett, és ha a Bőkezűnek esze van, akkor halgat a Buszkó Mocsing­ra, aki aszt monta, hoty gyorsan tolják ki asz egyik szemét, mert ami bisztos asz bisztos. Akkor élete végéig kosztya van, mert eszért ételjáradék illeti a törvényből és a szeméből kifolyóan. De hiába a Buszkó Mócsing bolondos jó szíve (felsékedet sem zaklatá asz öt dollárért, pedig mostanában nem dúskál és hiába nyúl a zsebébe, továbbá másokéba: örekszik). Szóval ételjáradék nem lett, pedig az elgázolóval szemben igazi kitolás esz a szem lett volna. A bal. Nem is lett volna kár, mert teljesen dijoptriásá rövidült a látása. Íty is sok pénct kapott, mert mire a kórhászig értek amennyire lehetet ő maga is meglaszította két ujját a foglalatukba és ütyesen, a mentőszekrén oldalával, hasítást végzett a lábán. Talán ha kicsit messzeb van a kórház, elhatároszta volna hoty kitolja magának a feleslegesb szemit, amit könnyelműség volt, hoty nem teve. És akkor ő fiszetett minden barátjának 1 liter bort és 10 cigarettát! Pedig eszek segítettek neki. Csak én magam két bordáját nyomtam be a hüvelykujjammal! (Mer barát asz barát!) Természetes, hoty rosztett helyébe roszt várj. Egy hónap múlva elütötte őt a hentes autója és olyan elsősegéjbe részesítettük, hoty a rendőrposzt mondá, közbenjár nekünk a vöröskereszt kitüntetésért. Azonal elkötöttük a vérzést és hiába elmondott mindennek, esz a Buszkó Mócsing, aki nagyon kegyetlen is tud lenni, egy rántással helyretette a kificamodott kart és valaki gyorsan megfésülte. Képzelhe­ti magát felsék az ő helyébe, ahoty esz a csirkefogó rúgott, harapott és átkozott és még vigyáztunk, hoty ruhájával a tócsába se érjen. A mentő kikérte magának, hoty ide elhívták és a hentes mekkérdezte tőle hoty két eset van: Vaty akar húsz frankot, vaty egy pofont, vaty feljelenti zsarolásért vagy elmety a fenébe. Ötödik nincs. Esz a tanulsák abból, ha valaki barátajival hála nélküli."


Ez azért már nem semmi!

2011. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Valasz a kerdezo 14-es kommentjere


1. Ezt irtam: "Ma a szelsojobboldalon kivul sehol sem "in" rasszistanak lenni,.."


Egy altalanos IQ-val rendelkezo, egyetemen tanult, 18 ev feletti magyar allampolgarrol felteheto a kovetkezo altalanos tudas: politikai velemenyeket gyakran osszefogva jellemeznek, ugy mint szelsobal, bal, kozep, jobb, szelsojobb.

A fenti allitasom szerint a szelsojobboldalon kivul nem in rasszistanak lenni, tehat nem in a szelsobalon, balon, kozepen, jobboldalon. Az allitasban benne van, hogy HA egy ember rasszista, az nem zarja ki azt, hogy a szelsojobbon elfogadott legyen. A mondatban NINCS benne az az allitas, hogy MINDEN szelsojobbos zsidoellenes.


Akkor honnan veszed azt, hogy " itt jön még egy általánosítás, mert azt hiszed, hogy ők mind zsidóellenesek".


2. Hol latsz te olyan allitast miszerint en teged a szelsojobbhoz sorollak.? (Sok EGYEB hozzaszolasod alapjan antiszemitanak tartalak, de szelsojobbosnak nem)


3. Mint mondottam, sok-sok hozzaszolasod alapjan (pld a jelen kerdes is) antiszemitanak tartalak. Az hogy antiszemita vagy, a TE problemad es nem az enyem. De az ellen, hogy az antiszemitizmusodat anticionizmussal takargasd, az ellen a leghatarozottabban tiltakozom. Ezt a kodot probaljak az antiszemitak elfogadtatni. "En anticionista vagyok, nem rasszista". En nem modom, hogy ilyen dolog nem letezhet (sok zsido is anticionista). De a TE estedben, - es meg nagyon sok esetben – ez egyszeru hazugsag. Egy anticionista pld megkerdojelezheti Izrael Allam ujra-kikialtasanak a helyesseget, egy embert (cionizmustol es anticionizmustol fuggetlenul ) zavarhat a bankrendszer, de egy anticionistat nem zavarhat MA egy 100 eve letunt bankarcsalad 100 evvel ezelotti befolyasa.

2011. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ateista vagy, tanulj kritikus gondolkozást! Kritikus gondolkozás nélküli ateisták sokszor szeretnek hinni mindenféle hülyeségben, tanulásnak jó lesz ezzel az oldallal kezdeni.

2011. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

de egy anticionistat nem zavarhat MA egy 100 eve letunt bankarcsalad 100 evvel ezelotti befolyasa."


És én tehetek róla, hogy ők pont zsidók? Ahogy előttem is kifejtették, sokan ugyanabba a klikkbe tartoznak, mégse zsidók. Én nem mondtam, hogy csak zsidókból áll ez a dolog...

2011. nov. 13. 23:01
 28/41 anonim ***** válasza:

Emberek, mondom hogy az ő körében már nem számít, hogy zsidó. Ők gazdagok, és ugyanúgy keresztül mennek más zsidókon is a pénzükért. És nem csak zsidók vannak köztük. Most hogy ő épp az az egy dolog. Itt az számít, hogy vannak ezek a nagyon gazdag bankárdinasztiák, akik az alapján érzik maguk különbnek, hogy baromi sok pénzük van. De ezt addig nem lehet elképzelni sem, amíg az ember azért küzd, hogy meglegyen a mindennapi kenyere, vagy akár új autója legyen.

Ezt nem csak én mondom, Hemingway is hasonló meglátásra jutott, majd egyszer előkeresem azt, ahol erről ír, most nem. De ő mozgott ilyen körökben, és ha ő írja, akkor neki elhiszi az ember.

De a Rotschild család minden tagja se lehet kőgazdag. Budapesten is van olyan Rotschild, aki abból tartja fenn magát, hogy kajákat árul (talán süteményeket, de nem tudom ezt biztosan).

Szóval ezt sem lehet száz százalékosan állítani, hogy minden Rotschild gazdag. Inkább azt mondanám van a családnak egy olyan része, ami jelentős vagyonnal rendelkezik.

2011. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Az, hogy szerezz már végre magadnak egy szexpartnert.
2011. nov. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 14:14


ott a pont

2011. nov. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!