Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit éreztél Kadhafi kínzását,...

Mit éreztél Kadhafi kínzását, megölését és holttestének meggyalázását látva?

Figyelt kérdés

Csak én borzadtam el a képsorokon (és magán a tényen)? Azt látom, hallom, hogy mindenhol helyeslik, ami és ahogy történt...

:(


2011. okt. 21. 17:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

ma 00:00


Az új kormány is tele van Kadhafi volt embereivel. Egyszerűen az volt a helyzet, hogy K.-t gyorsan el akarta tüntetni mindegyik érdekelt oldal. Ceauşescuval is ez történt, őt is sürgősen el kellett tüntetni, mielőtt a győztes forradalom összes vezetőjét bemártotta volna egy komoly bírósági tárgyaláson.

2011. okt. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

mab

Köszönöm a soraidat. Nagyon jólesett olvasni egy intelligens és jóérzésű ember gondolatait.

2011. okt. 22. 17:14
 13/28 anonim válasza:
Hat az biztos,hogy ebben a tortenetben szerintem sosem tudjuk meg ki volt az igazi Rossz.Amerika,OSN,NATO,Kadhafi?Felelmetes az egesz. A kivegzeserol meg csak annyit,hogy szornyu,megoltek egy 'allatot'az allatok.Hogy Kaddhafi mennyire rossz volt vagy jo nem tudom,de azok sem voltak masok akik megoltek.Egy kupac az egesz.Es valaki a hatterben jokat rohog...
2011. okt. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Dick Esmen ***** válasza:
Egy ember halála tragédia.Millióké statisztika.
2011. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Rettenetes.

Küldtem is egy részvéttáviratot a családnak.

2011. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

Én ugyanazt tudom erre mondani, amit arra a hírre, miszerint Wittner leköpött egy felakasztott ávóst: a bácsit alapvetően nem sajnálom, mert bőven kiérdemelte, de egy holttestet meggyalázni már nem civilizált dolog. Kultúrember nem rúg bele a legyőzött ellenségbe, és annál jobban nem lehet valakit legyőzni, mint hogy megöltük.

Elítéltem Kádár sírjának meggyalázását is.

2011. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj kérdező, de érdekes egy szemléleted van, ha te szegény Kadhafit sajnálod..tudod, én a megkínzott babysittert sajnálom, akit leöntöttek forró vízzel.

meg azokat, akiket ez a tetű bántott.


tudod mit, mondj el egy esti imát szegény hiterért és sztálinért is.

2011. nov. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Tudom, már nem aktuális a kérdés de én személy szerint kiakadtam amikor láttam anno. Nem azért mert Kadhafi jó ember lett volna, hanem azért mert megkínozni és meggyalázni valakit nagyon primitív és nagyon-nagyon egyszerű dolog. Sokkal könnyebb ezeket megtenni, és lesüllyedni az ő szintjére, mint azt mondani, hogy oké elkaptuk az ellenséget, jön a tárgyalás, őt meg nagyon valószínűleg felakasztják, eltemetik, mi meg nem csináltunk semmi olyat amit megbánhatnánk, hiszen kb. egy bűnözőt juttattunk bíróság elé. Sokszor az ember állat módjára viselkedik, és a videókban is ezt láthattuk. Ez semmikép nem követendő példa.

Kadhafi nem volt egy szentember, de igenis csinált jó dolgokat Líbiának. És a világ leggonoszabb embere sem érdemli meg a holtteste meggyalázását.

Szóval én is sajnáltam Kadhafit...:(

2013. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nekem meg az erről a véleményem - annak ellenére, hogy el nem tudnám képzelni magamról, hogy valaha is fizikailag tudnék bántani egy másik embert, és akiket az eddigi életemen nem szerettem vagy rosszat tettek velem, azokról se "fantáziáltam" még soha azt, hogy bántanám, kínoznám őket fizikailag - szóval ennek ellenére az a véleményem, hogy nem a "civilizált", "kultúrált", békés, háborúktól mentes "kerersztény" világban élő ember szemszögéből kellene nézni ezt a történetet,, mert ti sem tudhatjátok, hogy egy háború vagy katasztrófa sújtotta országban vagy egy diktátor keze alatt, agresszív katonák által folyamatosan rettegésben tartott országban, ahol más a mentalitás, a vallás, ti hogy viselkednétek.. főleg ha mondjuk titeket vagy hozzátartozóitokat megkínoznának.

Az emberben is vannak állatias ösztönök.

2013. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ja, é Dick Esmen és Mab fogalmazta meg szerintem legjobban, hogy mi a helyzet. :)


Azért rossz abba belegondolni, hogy pl. a kérdezőt meg még 1-2 válaszoló megrázták ezek a képsorok, miközben százezrekkel történnek ilyen és ettől sokkal durvább dolgok a világban. Persze ők csak névtelen senkik. És ehhez még csak háborús övezetben sem kell élni, pl. éhenhalni vagy halálra fagyni sokkal több kínnal jár, mint amit ez a pacák elszenvedett.

2013. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!