Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezhet-e valaha egy virtuáli...

Létezhet-e valaha egy virtuális "állam"?

Figyelt kérdés

Az élet egyre nagyobb területét hatja át, az internet, a valós, és a virtuális mind gyakrabban ér össze, vagy fedi át egymást.

Eközben az államhatárok mindinkább elveszítik jelentőségüket, a távközlés, az internet, és a nemzetközi áruforgalom miatt egyre kevésbé számít a tényleges területi elhatárolás.

Lehetséges lenne-e egy kellően nagyméretű, és tekintélyes tagokkal is rendelkező internetes közösséget egy állam mintájára megszervezni, és működtetni?


Teljesen online válsztással, szavazással, internetes kereskedelemmel, internetbankolással, közös érdekérvényesítő képességgel, stb...


2011. aug. 22. 23:32
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy ha ilyen létezne, talán modellezhetőbbé válnának egyes társadalmi folyamatok, vagy segítené például az "e-demokrácia" megvalósítását.

Önmagában az például, hogy az interneten az korlátlan erőforrások miatt anarchista jellegű rendszer van (és működik) azt jelzi (számomra) hogy a való életben is akkor működhetne anarchia típusú rendszer, ha korlátlan erőforrások lennének.

Azt is jelzi, hogy a fennálló rend az erőforrások elosztásának a szabályrendszere.

Ez fedi is a valóságot.

2011. aug. 23. 17:51
 22/23 anonim ***** válasza:
Én támogatnám.
2014. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem. Létezhet virtuális államra hasonlító, azonban a szuverén államnak három fő jegye van:

- terület

- népesség

- főhatalom


Hogyha ezek közül az egyik nincs meg, akkor az már nem állam. Hogyha nincs terület, akkor az ország nem létezik. Hogyha nincs terület, nem lehet népessége sem, mivel a népesség az, aki az ország területén lakik. Hogyha nincs népesség, akkor nincs kinek irányítsa az országot, nincs kinek dolgoznia. Hogyha nincs népesség, akkor nincs főhatalom sem. Hogyha nincs főhatalom, akkor még éppen lehet ország, azt hívják anarchiának, de akkor az nem állam, hanem egymástól teljesen független emberek csoportja. Egyesek szerint az igazi demokrácia az lenne, ahol nincs vezető, azonban az nem működne. Vegyünk példának egy 25 utast szállító buszt. Az utasok kétharmaddal döntik el, hogy merre menjenek, de közbe a buszon azt csinálhatnak, amit akarnak, feltéve hogy azzal nem ártanak másnak. Kell egy vezetőnek lennie (jelen esetben a sofőr), aki a többiek felett áll, de a nép akarata alapján dönt. Hogyha nem lenne sofőr, akkor a busz el sem tudna indulni és egy állam is pont ugyanilyen.


Tehát a válasz a kérdésedre nem.

2014. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!