Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van Kínának gyenge pontja?

Van Kínának gyenge pontja?

Figyelt kérdés

Olyan gyenge pontja(i), amely(ek)re csapást lehetne mérni,

mert mégiscsak felháborító, hogy a "hanok"

megszállva tartanak nem kínai területeket

Mandzsúriát, Belső-Mongóliát, Ujguriát (ezek

turáni területek ) és Tibetet.

A megszállókat ( minden megszállót )mindenütt a világon félelemmel vegyes utálat övez.


2011. jún. 25. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Ööö, remélem tudod, hogy egy országnak nincs gyenge pontja... Az ország nem ember, akit lehet zsarolni, megfélemlíteni, vagy agyonverni...


Csak szólok, hogy ki tudd verni ezeket a hülyeségeket a fejedből.


Egy országot (pláne egy Kína méretűt) te, kisember, a büdös életben nem kéynszerítesz térdere. Kína egyetlen gyenge pontja, ha a világon mindenki, ismétlem MINDENKI kijelentené, hogy többet nem vesz kínai árut, nem telepít kínába gyárat.


És szerinted a profit orientált cégek hol nem sz@rják le, hogy Kína mit csinál akárkivel, amíg ők nyugodtan (és olcsón) termelhetnek?

2011. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ma 21:17-es Régen (is) volt az ópium.


Mandzsúriát nem tartják megszállva, jobb ha tudod.

Az Hszincsiang–Ujgur Autonóm Terület pedig nem készül elválni. Sőt szerintem semmi áron nem benne bele a lakosság többsége a leválásba. Tibet az más kérdés.

Belső-Mongólia meg olyannyira lakatlan hogy az meg már vicces hogy megszállva lenne. És aki ott él az oda-vissza jár kell a határon. Akár csak Kína nyugati végein a nomádok mindig is. Ott Mao haláról kb. 15-20 éves késsel értesültek jellemzően.


A Kína gyenge pontja földgáz és kőolaj ínség. Az USA rá is megy erre a gyenge pontra. Lást Szudán! Észak-Szudánban van a világ legmodernebb olajfinomítója, amit a kínaiak építek. Bár Dél-Szudán leválása miatt olaj nélkül marad. Afganisztáni háborúban is fontos cél volt a kínai gáz- és olajexport ellenőrzése.

2011. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Ööö, remélem tudod, hogy egy országnak nincs gyenge pontja..."

Kína egyetlen gyenge pontja, ha a világon mindenki, ismétlem MINDENKI kijelentené, hogy többet nem vesz kínai árut, nem telepít kínába gyárat."


Sir Butcher, ha ha látod, ellentmondtál önmagadnak és ez jó.

Ezek szerint mégis csak lehet gyenge pontja és szerintem jó irányba kapizsgálsz... :-)

Már az is könnyebbséget jelentene, ha pl. pekingi kommunista kormány lecserélődne a tajvani kormányra úgy értem hogy ha pl. a tajvani kormány igazgatná egész Kínát, az jobb lenne, a tajvani a törvényes kínai kormány még mindig és normálisabb is.

Tudom ez nehéz ügy, de tervezgetni lehet...

2011. jún. 25. 21:41
 4/17 A kérdező kommentje:

"Mandzsúriát nem tartják megszállva, jobb ha tudod."

Jobb ha tudod, hogy igen : a mandzsuk nem kínaiak etnikai szempontból és ez bizony nézőpont kérdése : pl. Románia megszállva tartja Erdélyt ? van olyan magyar aki szerint igen, de a románok szerint biztos nem.


"Az Hszincsiang–Ujgur Autonóm Terület pedig nem készül elválni. Sőt szerintem semmi áron nem benne bele a lakosság többsége a leválásba."

Ez az, szerinted. Vajon mi lenne a végeredmény, ha népszavazást rendelne el egy semleges hatalom kizárólag az ujgur nemzetiségűek között Ujguria függetlenségéről ?

2011. jún. 25. 21:51
 5/17 anonim ***** válasza:
Társadalmilag mindenképp gyenge pont, hogy alacsonyak a bérek, alacsony az életszínvonal. Mostanában elég sokat hallani, hogy sztrájkolnak a kikötőkben (ahol külföldiekkel találkoznak a kisemberek). Előbb-utóbb az a másfélmilliárd ember ráeszmél, hogy durván kihasználják őket. Az lesz még egy elég komoly gazdasági válság kezdete...
2011. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Van Kínának gyenge pontja?"


Kis terület(!), földrajzi elszigeteltség(!), ásványkincsek és művelhető területek relatív hiánya, regionális ellentétek, korrupció, társadalmi feszültségek, nem hatékony kormányzat, alacsony innovációs szint, agyelszívás, környezetpusztulás, demográfiai válság, hogy csak néhányat említsek.


Mandzsúria Kína része. Az az állítás, hogy a hanok megszállva tartják Mandzsúriát, kb. olyan értelmes, mint az, hogy "a budapestiek megszállva tartják Baranyát".

2011. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legnagyobb szerintem az, hogy élelmiszer importra szorulnak, ugyanis, ahogy említették, az ország nagy része nem művelhető. Ha elvágod az élelmiszerutánpótlást az elég nagy gondot okozna.


Emellett, mivel a külkereskedelmet szinte teljes egészében a keleti part menti hajózási útvonalakon bonyolítják le, ezek elaknásítása elég brutálisan keresztbe tenne a kínai importnak és exportnak egyaránt.

2011. jún. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát azért a Mandzsu helyzet egész más. A Csing-dinasztia, akik ugye mandzsu származásúak utoljára és több mint 250 évig kínai birodalom trónján voltak. Ha valaki megszállt valamit, akkor a madzsukuk Kína trónját. És a madzsuk politikájuk és hatalmuk megszilárdítása miatt asszimilálódtak. Nem mellesleg most ép szociális előnyök miatt kerülte elő ennyi mandzsu.

Hát tuti nem válna le az Ujgur terület, a többség büszkén vallja magát kínainak. Nézd csak meg a hazánkban élőket! Otthon ez még fokozottabb.

A tajvani kormánynak a kontinensen meg kb. nulla támogatottsága és a legitimitása.

2011. jún. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

01:56

"Mandzsúria Kína része. Az az állítás, hogy a hanok megszállva tartják Mandzsúriát, kb. olyan értelmes, mint az, hogy "a budapestiek megszállva tartják Baranyát".


Előbb tájékozódj mielőtt zöldséget állítasz :

Manchu History 1-7

http://www.youtube.com/watch?v=qTUUsbjq7s0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gBDYSBm4y1I&feature=related

Ez a második a Mandzsukuo államról szól, amelyet csak a győztesek neveztek bábállamnak.

Maguk a mandzsuk állítják, hogy meg vannak szállva, mármint az értelmesebb mandzsuk, némi angol tudásra lesz szükséged a megértéshez.

Észak-Mandzsúriát pedig Oroszország tartja megszállva, ez a Habarovszk-Vlagyivosztok terület. Nem ez az első eset a történelemben, hogy két nagyhatalom megosztozik egy gyengébb nép földjén.

A han kínaiak azt állítják, hogy Mandzsúria kínai úgy mint ahogy a románok azt mondják Erdély román, a szerbek meg azt, hogy a Vajdaság ősi szerb terület. Elég érthető voltam ?

2011. jún. 26. 08:54
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor Vichy Franciaország sem volt bábállam...
2011. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!