Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak a népességtől függ, hogy...

Csak a népességtől függ, hogy melyik nyugat-európai ország az EU gazdasági motorja?

Figyelt kérdés

Jelenleg Németországban 82 millióan, Franciaországban 63 millióan, Nagy-Britanniában 61 millióan, Olaszországban 60 millióan, Spanyolországban 47 millióan élnek.

Ez az EU öt legnagyobb gazdasága.

Jelenleg Németország az EU legnagyobb gazdasága és vezető ereje, gazdasági motorja.

De ha pl. Franciaországban vagy Olaszországban élnének 82 millióan, akkor a francia/olasz gazdaság lenne a legnagyobb, a gazdasági motor Európában?


2011. jún. 18. 11:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves 19:54-es!

Nem állítottam, hogy lenne jobb mutató. De az, hogy valaminél nincs jobb, nem jelenti azt, hogy az a valami jó lenne.

A GDP a pénzforgalmat méri. Ez jelent egy bizonyos értelmű fejlettséget, de A fejlettséget nem lehet vele mérni.

Pl. én egy olyan országot nem neveznék fejlettnek, ahol mindennaposak az autóbalesetek és a kórházak tele vannak a balesetek sérültjeivel. A GDP-t viszont ez is növeli, mert fizetni kell a rendőrt, aki kimegy helyszínelni, a mentőt, az orvost, az ellátáshoz szükséges anyagokat és a többi. Ez mind, mind pénzforgalom, amit a GDP pozitívumként könyvel el.

Ami pedig a 19:55-ös hozzászólásodat illeti, azzal csak magadat járatod le, ha a vitapartnered személyét támadod.

Igen, a németek nem übermenschek. De miért kéne annak lenniük? Pusztán csak jobbak az adottságaik gazdasági téren. Megjegyzem, mint azt már kifejtettem, az angol gazdaság mégjobb, de az nem Európára koncentrál, itt pedig az EU-ról volt szó.

2011. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ja, és az miért lenne bárkinek is az "imádata", ha elfogadom azt, amit elértek? Miért kéne letagadnom valamit, csak azért, mert egy bizonyos nép érte el? Ez így van és kész. Ha a franciák lennének ilyen pozícióban, akkor, a te fogalmaid szerint, őket "imádnám".
2011. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nem az EU-ról volt szó, csak megemlítettem, hogy ez az öt legnagyobb gazdasága.
2012. jan. 17. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!