Ha a németek és a szovjetek kölcsönösen kivéreztetik egymást a keleti fronton, hol húzódott volna a világháború után a szovjet határ, valamint sor kerül-e a hidegháborúra?
"Hitlernek viszont volt egy élettér-elmélete, ami elkerülhetetlenné tette a SZU elleni támadást."
Ez sem egyértelmű, eleinte Hitler szintén el tudta képzelni, hogy tartósan fenntartja az 1939-ben Sztálinnal kötött együttműködését. A baltikumi németség hazatelepítése például eléggé arra utal, hogy azt a térséget hosszú távon is szovjet érdekszférának tekintette.
Bármilyen különös, a SZU elleni támadásra Hitler nem az élettér elmélet megvalósítása, hanem Anglia térdre kényszerítése miatt szánta el magát. Meggyőzte magát arról, hogy Churchill azért nem hajlandó vele békét kötni, mert egy németellenes angol-szovjet összefogásban reménykedik. Hitlernek pedig nemigen volt kedve egy Anglia elleni invázióra, jobban bízott a szárazföldi hadműveletekben, ezért végül a Szovjetunió elleni megsemmisítő hadjárat mellett döntött. Vesztére.
"Hitlernek pedig nemigen volt kedve egy Anglia elleni invázióra, jobban bízott a szárazföldi hadműveletekben, ezért végül a Szovjetunió elleni megsemmisítő hadjárat mellett döntött."
Azért azon elgondolkodhatott volna hogy egy 60M nép nem fog tudni legyőzni egy 200M-at akkor sem ha fejlettebb technológiával rendelkezik. A Churcilli angliát pedig nyugodtan tekinthette volna szétverendő cionista bábállamnak (merthogy az is volt).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!