A második világháború kirobbanásában szerepet játszott az 1929-30-as nagy gazdasági világválság?
Nyilván szerepet játszott. Ha mindeki jól él, ki a f*szt érdekel, mit csinál a másik. De ha hiány van, akkor beindul az irigykedés.
A gazdasági nehézségekről kiválóan el lehet terelni a figyelmet pl. egy közös ellenségképpel, ami/aki ellen lehet háborút indítani.
A háború pedig hozza a pénzt, pl. a fegyveripar miatt.
Igen!
Amikor a tömeg kezd elfordulni a kormánytól a napi megélhetési problémák miatt, és elhiszi annak az "őrültnek", hogy jobban fognak élni, ha bizonyos népréteged kiírtanak maguk közül (=zsidók, CIGÁNYOK!), ilyen dumával sajnos könnyen lehet az embereket egymás ellen uszítani és gyűlöletet kelteni bennük.
Régi politika: oszt meg és uralkodj!
09:57
Szükségtelen a cigányok, zsidók ellen gyűlöletet szítani, ez már nagyon rég megvan, és nem alaptalanul. Csak vannak pártok, vezetők, akik ezt ki is merik mondani.
"Szükségtelen a cigányok, zsidók ellen gyűlöletet szítani, ez már nagyon rég megvan, és nem alaptalanul."
Ez így van. A zsidógyűlöletet nem Hitler találta ki, ott volt az a németekben, hiszen látták, hogy mi történik az országban és mit tettek/tesznek velük a zsidók.
Csak ő volt az, aki ki merte mondani, hogy elég ebből.
Egyszerű pszichológia. Amikor az átlagember tudja a probléma gyökerét, de nem szabad róla beszélni és meglátja, hogy egy ember pont arról tart szónoklatot egy tömegnek, ami már benne is ott motoszkál nagyon rég óta, akkor abban az emberben látja megtestesülni mindazt, amit ő is elképzel és támogatni kezdi, mert szeretné, ha testet öltenének az elképzelései.
Igen, nagyon veszélyes: Lehet, hogy amit az ember nyíltan tagad, titokban támogatja. A titkos szavazás pedig teret enged az ilyen indulatok kifejezésének.
A szélsőjobboldali pártok szimpatizánsai közül nagyon sokan titkolóznak, a mindennapokban apolitikusnak, vagy polkorrektnek tettetik magukat, a névtelen szavazőfüggöny mögött azonban előbújik igazi énjük.
Sokaknak egyszerűen túl sok a veszítenivalójuk a magánéletben, munkahelyen, ahhoz, hogy kemény gondolatokat vállaljanak fel nyíltan.
"Nyilván szerepet játszott. Ha mindeki jól él, ki a f*szt érdekel, mit csinál a másik. De ha hiány van, akkor beindul az irigykedés."
Szerintem pedig pont fordítva van.Ha mindenki hasonlóképpen szegény akkor van egyetértés és szolidaritás közöttük.
Az irigységet és az utálkozást a fölösleges vagy a többség szerint meg nem érdemelt rongyrázós viselkedés, vagy életmód váltja ki azokból ,akik hasonlóan ráznák a rongyot ha megtehetnék.
Nos az ilyen embereknek nem túl bonyolult szerkezet a lelki világuk, ami mögött tudatosságot ,fölösleges keresni.
Nem a rongyrázós gazdagságra gondoltam, hanem a sima jólétre. Ami a többségnek elég. Nyilván vannak, akinek semmi sem elég, de az nem egy nagy többség.
A szegénységnél szerintem nem alakul ki automatikusan a szolidaritás (max kisebb közösségekben), előbb mindenki szerezni akar még, emelni az életszínvonalán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!