Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína gazdaságának jövője...

Kína gazdaságának jövője mégis bizonytalan?

Figyelt kérdés

Most volt hír, hogy 2016-ban Kína leelőzi Amerikát. Ezt én nem is tagadom, csak az furcsa, hogy Kína jövőbeli dominanciáját mindenki axiómaként kezeli.

Első probléma az, hogy Kína exportorientált, és az egyik legnagyobb importőr az USA. Mindenki azzal jön, hogy Kína a legnagyobb hitelező, de nem áll érdekében "játszadozni" Amerikával, mert ha nekik nincs pénzük megvenni a sok madeinchina cuccot, akkor cseszhetik. A válság alatt kevesebbet fogyasztottak, ami meg is látszott Kína számain.

A másik, hogy mesterségesen alacsonyan tartják a jüan árfolyamát. Sokáig nem reagáltak a kritikákra, de Obama célzást tett arra, hogy Amerika megemeli a kínai áruk adóját, amitől a kínaiak befostak, még ha mérsékelten is. Bár nem oldottak fel minden korlátozást, de "rugalmasabbá" tették a valutát. A jüannal Európának is gondjai vannak, ráadásul sokáig amúgy sem tartható a helyzet. Az árfolyam egyébként azért probléma, mert így lényegében a nyugat kárára fejlődik Kína. A jelenlegi status quo pedig az, hogy hosszútávon csak akkor jó Kínának, ha jó a nyugatnak.

A harmadik, talán a legismeretlenebb, hogy a kínaiak orrba-szájba adnak hitelt. Most nem a többi országnak adott hitelre gondolok, hanem a belföldi lakáshitelekre. Aki kér, az általában kap. Ez igen furcsa, mivel épp Amerika a példája annak, hogy a hitelek bedőlése elég huncut dolgokat eredményezhet.

Nem is beszélve arról, hogy Kínába elég sok kisebbség él, de nem túl jól. A közeledő etnikai konfliktusnak már vannak jelei.

India pedig olyan, mint Kína 2. Egyesek szerint most ugyanabban a fázisban van, mint Kína, mielőtt beindult a nagy növekedés. Ez azért jó Amerikának, mert így a termelés "kettészakad". Más szavakkal a két ázsiai ország beletaszítja egymást az "oszd meg és uralkodj" helyzetbe.

Egy időben elég sok helyen(főleg külföldön) lehetett arról olvasni, hogy Kína egy hatalmas lufi, de Magyarországon nem ez a "hivatalos álláspont"


2011. máj. 1. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kínában fent említetted hogy mesterségesen alacsonyan tartják a jüan árfolyamát, emiatt bepörög a gazdaság, viszont ettől emelkedni kezd a jüan árfolyama, ez egy ördögi kör, ezért nem tud soha fejlettebb ország lenni.
2011. máj. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Kína tényleg rengeteget hasít az exportból, de ne felejtsd el,hogy mikor a fogyasztás Amerikában nagyot esett, akkor is 5-8%-os növekedést produkáltak, ráadásul Kínában 1,3 milliárd ember él.

Buborék meg mindenhol van. Se Kínának, se Amerikában nem érdeke bedönteni a másikat.

Indiában pedig sok ember olyan, mint itt a cigányok, legalább is robotolásra biztos, hogy nem alkalmasak.

2011. máj. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
erhnn én nem nagyon szoktalak lepontozni v. ellentmondani neked, de most hatalmas baromságot írtál, ugyanis India a világ egyik mérnökgyára.
2011. máj. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Látjátok, én mondtam
2015. aug. 30. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!