Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Véleményetek szerint melyek...

Véleményetek szerint melyek az EU legsúlyosabb vagy legérdekesebb problémái?

Figyelt kérdés
egy pályázatra, egy az eu-t érintő problémára kell megoldást kidolgozni. vannak elképzeléseim, de szerintem a sikerhez elengedhetetlen az, hogy ez ne csak engem érdekelje, ezért nagyon megköszönném ha leírnátok hogy ti mit tartotok fontosnak.
2011. jan. 17. 15:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

21:05


"Azért nem jó az érvelésed, mert egy EGK NEM TUDJA FELVENNI a versenyt Kínával, Oroszországgal és az USA-val!"


Ez egy nagyon szép szlogen, hogy "felvenni a versenyt", gondolom újságban olvastad és most szépen idemásoltad, de valaha végiggondoltad, mit jelent?


A világgazdaság nem egy futóverseny, amin országok futnak, és amelyik nagyobb, az előbb ér célba. A világgazdaság egy rendszer, amiben részt vesznek emberek és szervezetek, és gazdasági tevékenységgel foglalkoznak.


Pl. ha brüsszeli bürokratákat kell finanszírozniuk, akkor lemaradnak a versenyben az amerikai vállalkozó mögött, aki kevesebbet adózik.


"Ettől csak a szutyok nagymagyarok félnek."


Te milyen nemzetiségű vagy, ha szabad kérdeznem?

2011. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
18%

"Ez egy nagyon szép szlogen, hogy "felvenni a versenyt", gondolom újságban olvastad és most szépen idemásoltad, de valaha végiggondoltad, mit jelent?"

Ezt nem másoltam sehonnan. És azt jelenti, hogy Európa országai önmagában képtelenek versenyezni a nagyokkal. Mind gazdaságilag, mind katonailag. Mindenhogy. Szerinted egy szutyok kis Németországnak mekkora beleszólása van a világpolitikába.


"A világgazdaság egy rendszer, amiben részt vesznek emberek és szervezetek, és gazdasági tevékenységgel foglalkoznak."

Csakhogy a kicsiket felzabálják a nagyok! A kisebb országokat a nagyok gyakorlatilag kivásárolják.


"Pl. ha brüsszeli bürokratákat kell finanszírozniuk, akkor lemaradnak a versenyben az amerikai vállalkozó mögött, aki kevesebbet adózik."

Senki nem mondta, hogy a brüsszeli bürokratákat kell finanszírozni!


"Te milyen nemzetiségű vagy, ha szabad kérdeznem?"

Magyar. De egyszerűen hánynom kell a turbómagyaroktól. Azt hiszik hogy a kitalációikkal jobban szeretik Magyarországot, mint az aki mindenféle nagyítás nélkül úgy szereti a hazáját ahogy van!

Undorítóak a régi magyar szakrális baromságok. Az ősmagyarok egy kis bunkó civilizálatlan horda voltak. Még csak le sem voltak telepedve, holott mások már több ezer évvel az előtt civilizáltak voltak. Árpád egyetlen érdeme hogy idehozott bennünket. Szent István LEGNAGYOBB érdeme, hogy KISÖPÖRTE INNEN AZ ŐSMAGYAR SZOKÁSOKAT. Azt szeretem Magyarországban amilyen most. És nem amilyen volt a Honfoglaláls előtt.

2011. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Pedig én inkább az oroszokat venném be, mintsem a törököket."


Félreértettél. Én sem akarom bevenni a törököket, csak mivel fontosnak tartanám a kaukázusi országok felvételét, ahonnan olajat lehetne szállítani Európába, szükséges az együttműködés vagy a törökökkel, vagy az oroszokkal, hogy meglegyen az összeköttetés a vezeték építéséhez. Az oroszoknak viszont ez nem érdeke, illetve ha az is lenne, semmi megoldást nem jelentene, mert ugyanúgy megmaradna Európa függősége az "orosz" gáztól. Emiatt inkább a törökökkel kéne együttműködni, de bevenni őket semmiképp.


"Írtózom az iszlámtól."


Akkor ismerd meg egy kicsit jobban, és máris más lesz a véleményed.

Ennek ellenére szerintem sincs helye muzulmán országoknak egy európai közösségben, de ettől még sovinizmus, amit csinálsz.


"Európa egyre jobban ateista lesz beleértve az oroszokat is és akkor vegyünk be egy olyan országot, ahol a szekularizmust a katonaságnak kell őriznie a néptől"


Ennek, véleményem szerint, semmi köze az iszlámhoz, mint olyanhoz. Abban a térségben mindig is vallásosabbak voltak az emberek. Talán a nehezebb életkörülmények miatt.

De mindezek ellenére, még egyszer leszögezem, eszembe se jutna bevenni az EU-ba Törökországot.


"Amúgy is lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de szerintem az oroszok kultúrálisan még mindig közelebb vannak mint a törökök."


Ez tény. Viszont már így is túl nagy befolyást gyakorolnak Európára, ami az EU-ba való bevételükkel azt egy nagy orosz impériummá alakítaná, míg a törökök bevétele "csak" gazdasági és kultúrális nehézségekkel, rövid távon pedig a két kultúra összemosódásával járna.

Ennek ellenére ezt is elkerülendőnek tartom, de ha már választani kell, inkább a törökök, mint a Nagy Medve.

De én továbbra is csak gazdasági együttműködésről beszélek Törökországgal, nem a felvételükről.


"Így van. A Közös Poac jó, Schengen jó, de az EU és az euro, mint közös valuta hülyeség. Nem is fog fennmaradni egyik sem."


Miért is? Ha már közös a piac és nincsenek vámok, akkor nem logikus, hogy a pénz is közös legyen?


"Oroszországot meg nem kell bevenni, de érdemes velük gazdasági téren szorosan együttműködni."


Igaz. Viszont nem szabad csak rájuk támaszkodni. Emiatt támogatnám az együttműködést (csak együttműködést) a törökökkel, hogy nyitva legyen az út a Kaukázus, Irán és az arab országok felé, megszüntetve Európa függőségét az orosz gáztól.


"Ahogyan Kínával is."


Valamilyen szinten persze. Csakhogy Kína messze van. Oroszország meg itt van a szomszédban és amúgy is sok a kapcsolata Európával.


"Az iszlámnak valóban semmi keresnivalója nincs Európában."


Ezt vitatnám. Viszont azzal egyet értek, hogy lehetőség szerint el kell kerülni a jelentős muzulmán befolyást.


"A lényegi döntések ellenőrizhetetlenül születnek meg. Ha a nép dönt, azt valahogyan kijátsszák."


Fő az összeesküvés-elméletek. :D

Mintha máshol (pl. Magyarországon) nem ezt csinálnák. Ez nem a rendszer hibája, hanem a korrupt politikusoké.


"Mert értékes pénzek mennek el brüsszeli bürokraták hizlalására"


És a budapesti bürokraták hizlalására nem?

Azzal egyet értek, hogy a jelenlegi keretekben a központi bürokráciának sok haszna nincs, de ez nem azt jelenti, hogy felesleges is. Ha végre elhatároznánk magunkat egy európai konföderáció, vagy föderáció létrehozásában, akkor nagyon is sok haszna lenne.


"valamint azért, mert az uniós gazdaságpolitika lényegében szocialista."


Na és?

Azzal mi a baj?

Magyarországon jelenleg minden valamire való párt szocialista propagandát folytat.

Mellesleg meg kéne tanulni végre, hogy ma már a szocializmus nem feltétlenül egyenlő azzal, amit Magyarországon 1991 előtt annak neveztek és azzal se feltétlenül, amit ma az MSZP képvisel.


"Sikeres szektorokat adóztatnak, hogy életképteleneket támogathassanak."


És ebben mi a rossz?

Inkább azt adóztassák, akinek amúgy sincs pénze?

Abban egyet értek, hogy pusztán annak, hogy odalökjük a pénzt, nincs értelme, de ez nem azt jelenti, hogy az egész rossz, hanem hogy a mögöttes struktúra nem megfelelő. Ezért mondom, hogy el kéne dönteni, hogy EGK-t akarunk, és akkor ez értelmetlen és megszüntetjük, vagy EEÁ-t akarunk, és akkor meg lehet teremteni az a mögöttes struktúrát, amivel ez a gazdaságpolitika sikeres lehet.


"Egyrészt nem igazán így volt"


De. Pontosan így volt.


"egy másik korszakról beszélsz"


Nem. 1918 előtt ez már nagyon régóta így volt. 1867 és 1918 között pedig tudatosan törekedtek rá, hogy így legyen és így is maradjon.


"másrészt ennek az utóhatásai kedvezőtlenek voltak."


Persze. Mivel felbomlott a Monarchia. Ha elszakítjuk a termelést a felvevőpiactól, az persze, hogy rossz. De amíg egyben van az egész (amíg egyben volt az egész) addig ezzel semmi probléma nincs. Legalábbis gazdasági téren.


"Tisztában vagy, Magyarország gazdaságában mekkora a gabonatermesztés szerepe? Nem, nem vagy vele tisztában. Semmit se tudsz Magyarországról. Talán tessék kinyitni valami statisztikai kiadványt és megismerni a távoli, egzotikus, ismeretlen Hungaryt"


Na, most meg jön a személyeskedés. Már vártam ezt.

Mellesleg pedig egyrészt nem arról beszéltem, hogy most mi van, mit termelünk, milyen minőségben és mekkora mennyiségben, hanem hogy mire vannak lehetőségek és hagyományok.

A középkorban Magyarország és Lengyelország volt Európa fő gabonaellátója, sőt, az amerikai gabona '30-as évekbeli világpiaci felfutása előtt még mindig az élvonalban volt.

Másrészt, ezeket csak példaként hoztam. Nem azért, mert 100%-ban igaz lenne, csak hogy lásd, hogy mire gondolok.


"Pl. ha brüsszeli bürokratákat kell finanszírozniuk, akkor lemaradnak a versenyben az amerikai vállalkozó mögött, aki kevesebbet adózik. "


Feltéve, hogy a brüsszeli bürokratáknak nincs hasznuk.

Az USÁ-nak is kell pénzelni a washingtoni bürokratákat, csak mivel az USA egy föderáció, aminek a washingtoni kormányzat a fő szerve, ezért ott van is haszna az ő pénzelésüknek. Az EU-ban is lenne, ha EEÁ-vá alakítanánk. Ezért mondom el már századjára, hogy el kéne döntenünk, hogy mit is akarunk. Egy EGK-ban valóban nincs értelme pénzelni a brüsszeli bürokráciát. De az EGK-n már a '90-es évek elején túlléptünk. Csak az a baj, hogy azóta sem volt meg a kellő bátorság ténylegesen fellépni a következő szintre.


"Pl. ha brüsszeli bürokratákat kell finanszírozniuk, akkor lemaradnak a versenyben az amerikai vállalkozó mögött, aki kevesebbet adózik. "


Átfogalmaznánk, hogy a barátunk ne köthessen bele megint. Európa országai önmagukban nem képesek biztosítani az eddigi szerepüket a világban és az önellátásukra is egyre kevésbé képesek. Egyre inkább rá vannak utalva, hogy vagy az USÁ-val, vagy Oroszországgal paktáljanak le. Ez hosszútávon egyfajta gyarmatosítást jelent. Viszont ha az európai országok összefognak, képesek lehetnénk egy önellátásra képes és a világ egyéb tájain (pl. Afrikában, Dél-Ázsiában) is olyan feltételekkel "terjeszkedni", mint pl. az USA. Ehhez azonban egy EGK nem elég. Ehhez szoros együttműködés kell, amihez azonban az egyes országoknak fel kell adniuk a szuverenitásuk egy részét.


"Szerinted egy szutyok kis Németországnak mekkora beleszólása van a világpolitikába. "


Hát Németországnak speciel elég nagy, úgyhogy ez nem jó példa. Például csak azért nincsenek bent az ENSZ BT-ben, mert a II. vh után féltek bevenni őket, aztán meg (okosan) nem tartották fontosnak pattogni, hogy bevegyék őket. De ha akarnák, simán bent lehetnének.

Viszont abban igazad van, hogy még a legnagyobb európai hatalmaknak is hosszú távon az összefogás éri meg jobban.


"Csakhogy a kicsiket felzabálják a nagyok!"


Megint csak pontosítanék. A kicsik nem képesek olyan kínálatot nyújtani, ami egy harmadik félnek a nagyobbal szemben megérné. Pl. ha egy magyar és egy amerikai cég akar befektetni mondjuk Mozambikban, akkor a helyiek az amerikait fogják választani, mert abból nekik több a hasznuk. Viszont ha a magyar cég már nem magyarként, hanem egy egységes EU-ra támaszkodó "európai" (és azon belül csak másodsorban magyar) cégként lép fel, akkor ez már egyáltalán nem ennyire egyértelmű.


"A kisebb országokat a nagyok gyakorlatilag kivásárolják."


Ez így már jobb megfogalmazás.


"Senki nem mondta, hogy a brüsszeli bürokratákat kell finanszírozni!"


Dehogynem kell. Ha tesznek is valamit. Egy EEÁ-ban nagyon is hasznos, ha finanszírozzuk őket. Az más kérdés, hogy most még nem tartunk ott, tehát per pillanat tényleg nincs értelme.


"Azt hiszik hogy a kitalációikkal jobban szeretik Magyarországot, mint az aki mindenféle nagyítás nélkül úgy szereti a hazáját ahogy van! "


Amen


"Az ősmagyarok egy kis bunkó civilizálatlan horda voltak."


Ez azért így nem igaz, de mivel nem tartozik a témához, nem mennék bele részletesen.


"Még csak le sem voltak telepedve, holott mások már több ezer évvel az előtt civilizáltak voltak."


Nem értem a kettő közötti összefüggést. Egyrészt a letelepedettség nem feltétlenül egyenlő a civilizáltsággal, másrészt azt az elméletet már lassan száz éve túlhaladtuk, hogy életvitelük (pl. nomadizáló, letelepedett stb.) szerint rangsorolni lehetne az embercsoportokat és fel lehetne állítani egy fejlődési ívet, amit minden csoport végigjár. Attól, hogy nem úgy éltek, mint az európai népek, nem feltétlenül voltak kevesebbek náluk.

Például ahhoz képest, hogy civilizálatlan bunkó nép voltak, majdnem egy évszázadon keresztül végigrabolták és rettegésben tartották az általad oly nagyra becsült Nyugat-Európát.


"Szent István LEGNAGYOBB érdeme, hogy KISÖPÖRTE INNEN AZ ŐSMAGYAR SZOKÁSOKAT."


Ezzel vitatkoznék.

Nem feltétlenül volt szükséges mindent kisöpörni. És amit szükséges volt, azt se azért volt szükséges, mert alsóbbrendű lett volna, hanem mert az európai keresztény túlerő nyomása szükségessé tette. Ha Európa nem lett volna egységesen keresztény abban az időben, akkor egyáltalán nem lett volna evidens az ősmagyar vallás feladásának szükségszerűsége.


"Azt szeretem Magyarországban amilyen most. És nem amilyen volt a Honfoglaláls előtt."


Gondolom te sem épp ezt akartad mondani.

Én úgy mondanám, hogy a jelenlegi problémák megoldását én a jelen korban keresném, nem a honfoglalás korához való visszanyúlással.

2011. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!