Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Véleményetek szerint melyek...

Véleményetek szerint melyek az EU legsúlyosabb vagy legérdekesebb problémái?

Figyelt kérdés
egy pályázatra, egy az eu-t érintő problémára kell megoldást kidolgozni. vannak elképzeléseim, de szerintem a sikerhez elengedhetetlen az, hogy ez ne csak engem érdekelje, ezért nagyon megköszönném ha leírnátok hogy ti mit tartotok fontosnak.
2011. jan. 17. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

A legsúlyosabb probléma szerintem mindenképpen a társadalmi egyenlőtlenségek. Illetve az, hogy az egyik országnak van amit szabad, míg a másiknak nem. (Lásd a franciák cigányhistóriáit, míg rólunk írták a lapok, hogy fasiszta, szegény cigányokat elnyomó ország vagyunk...)


A legérdekesebb probléma pedig mindenképpen a kulturális sokszínűség, és az abból származó gondok.

2011. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Véleményem szerint az, hogy ahhoz képest, hogy összeurópai összefogást, integrációt hirdet, irreálisan kicsi a hatalma. El kéne dönteni, hogy csak egy többrésztvevős szerződésrendszert akarunk, aminek van egy nemzetközi csúcsszerve (ilyen pl. az ENSZ, vagy a NATO, de ilyen volt az EU alapját képző EGK is), vagy egy szorosan együttműködő konföderációt, amihez azonban szorosabbra kell fűzni a szálakat és csökkenteni az egyes tagállamok szuverenitását. Közös hadsereg, közös külügy, közös nyelv kellene (még ha az nem is válna kizárólagossá a legalsóbb szintek hétköznapjaiig).

Ezen kívül szerintem probléma a (belső) xenofóbia is. A nemzetiségi problémákat kellene szerintem kezelni, és kialakítani egy "magasabb szintű", "szupranacionális" európai öntudatot. (Tehát, mielőtt félreértenétek. Megmaradna, hogy én magyar, német, angol, francia, spanyol, olasz, akármi vagyok, de mellett európai is, az EU polgára, lakosa). Egyfajta európai "nemzeti" tudat kellene a már meglévők fölött.

Hirtelen most csak ez a kettő jutott eszembe.

2011. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:00


Teljesen egyet értek! Még annyit hozzátennék, hogy az Economisttól kezdve a Foreign Policy-ig mindenhol azt írják, hogy Európának annyi. A sok nagymagyaros meg majd verheti a mellét ha széthullik az EU és nagy lesz a nyomor. De legalább lesz a BU:ZI TURUL.


VIVA EVROPA!!!

2011. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Jaj hagyjátok már ezt a franciák kidobták a cigányokat, mi meg nem tehetjük témát. Olyan nehéz felfogni, hogy a franciák csak illegális bevándorló, nem francia állampolgárokat toloncolt vissza Kelet-Európába, ahonnan jöttek. Mi mégis hova toloncolhatnánk az úgymond "őshonos" cigóinkat??
2011. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Az első és legfontosabb a multik és külföldi befektetők kiűzése!
2011. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

"Az első és legfontosabb a multik és külföldi befektetők kiűzése!"


Ezt kifejtenéd? Az EU alapelve a tőke szabad áramlása. Magyarán az angol, francia, német, olasz, belga, spanyol cégek nem fognak innen elmenni. Legalábbis az EU nem fogja őket erre kötelezni. Épp úgy, ahogy a magyar cégeket sem tiltja ki a többi EU-s országból.

2011. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek a másodikkal. Ha a multikat és a külföldi befektetőket kiűznénk,akkor tönkremenne a gazdaság és éhen halna mindenki! Nyersanyag és tőke nélkül egyetlen gazdaság sem mnűködőképes! Még egy háztartás sem! Nekünk pedig egyik sincs!

Összekellene hangolni a termelést,és a gazdaság működését.

2011. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5%

A legfőbb probléma az, hogy létezik az EU.

Ja és hogy Izrael is a tagja.

2011. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tagja Izrael az EU-nak?
2011. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az EU fő problémája, hogy nem maradt meg annak, aminek jó volt (gazdasági együttműködési szervezetnek), hanem tovább akarják fejleszteni politikai unióvá, egy antidemokratikus, bürokratikus, nem hatékony, az emberektől távoli, a gazdaságot agyonnyomó birodalommá.


Közös Piac kellene, nem EU.

2011. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!