Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitől szűnt meg az afrikai...

Mitől szűnt meg az afrikai éhezés?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban mindig azt hallottam, hogy százezrek halnak éhen Afrikában. És mutatták is rendszeresen azt a sok felpuffadt hasú, pálcika végtagú embert, gyereket, akiket rendszerint legyek döngtek körül. Ilyesmit mostanában már jó rég óta nem látni. Mi történt? Mitől javult a helyzet?
2010. dec. 13. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
nem javult a helyzet,csak már nem ujdonság,már hozzászoktak az emberek,hogy afrikában éehnhalnak rengetegen...
2010. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kokas Lajos ***** válasza:
63%
A helyzet nem javult Afrikában! Változik a média trend. Nálunk évek óta a belpolitika vitte a prímet, de pl, idén teljesen eltolódni látszik a hírek dömpingje a közlekedési és szociális horror irányába. Van néha egy-egy vezető politikai hír, de igyekszenek a karambolozottelgázoltákmegerőszakoltasajátgyermekétmegölteazanyját...stb felé terelni a nézői érdeklődést. Az Afrikai éhezők helyzete egy romló gazdasági helyzetű társadalomban, nagyon távoli problémának tűnik. Természetesen van olyan réteg ma is hazánkban (tehetős értelmiség), ahol nem csak társadalmi térintkezés szintjén kerül szóba ez a téma. Akadnak olyanok akiknek célja, hogy eljussanak Afrikába és segítsenek a rászorulókon. Néhaány egyházi szervezetre és karitatív civil közösségre gondolok!
2010. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

első kettő jól írja.


régen az AIDS egy menő betegség volt, most a rák a menő.

2010. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írtatok, mert én is gondoltam erre, hogy lehet, hogy semmi nem változott, csak ez már kikerült a média figyelméből. Na de ennyire? Kíváncsi lennék még másokra is...
2010. dec. 13. 20:15
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk eléggé nehezen szűnne meg ott az éhezés, ha állandóan túlszaporodják a területük eltartóképességét. Ez a karitatív dolog szerintem elég álságos, ezzel csak vilognak a pénzes ember, jó PR. A probléma ott kezdődik, hogy nem etetni kell az éhezőt, hanem megtanítani halászni.
2010. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Nehezen lehet úgy segíteni, hogy a segélyszállítmányt szállítmányozó kamionos fejét az első benzinkútnál lecsapják bozótvágóval. Sőt, nem is kell segíteni. Ugyan ez a véleményem a haiti ügyről is, mikor a segítőket rabolták el a váltságdíjért.


Lehet lepontozni.

2010. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nehezen lehet úgy segíteni, hogy a segélyszállítmányt szállítmányozó kamionos fejét az első benzinkútnál lecsapják bozótvágóval. Sőt, nem is kell segíteni. Ugyan ez a véleményem a haiti ügyről is, mikor a segítőket rabolták el a váltságdíjért."

Igazad van! De nem gondolod, hogy nem etetni kellene őket, hanem megtanítani őket magukról gondoskodni?

2010. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozlak le. Nekem is arról jutott eszembe a kérdés, hogy mutatták egy tv-ben az 1985-ös live aid koncertet az afrikai éhezők megsegítésére, ami annak az évnek a megaeseménye volt. De én sem hiszem, hogy ez megold vagy megoldott bármit, tényleg inkább az akkori sztárok promóciójának tűnik még utólag is. Én most Bob Geldof-ot láttam.
2010. dec. 13. 20:35
 9/18 hollófernyiges ***** válasza:
Éhezés még mindig van, bár most nem olyan látványos mint az etióp polgárháború idején amire emlékszel.
2010. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ebből már nem jön annyi pénz a médiának mint régen, most speciel sokkal fontosabb hogy Zambo Jimmy halálát 20-adszorra is átvizsgálják vay nem, ebből még jön pénz...
2010. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!