Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért baj, ha valaki külföldre...

Miért baj, ha valaki külföldre megy?

Figyelt kérdés

Tudtommal semmi, ha nem mentek volna a magyarok külföldre (igaz nem önszántukból), akkor most a számítógéped sem lenne, de biztosan nem ilyen formában.

Másrészt meg minden nagymagyar azt mondja, hogy korcs az, aki kimegy.

Mondjanak egy normális okot, hogy miért.

Mert nem szeretem a hazámat? Szeretem, de nem ad munkát, sz@rok a körülményeim, külföldön (Ny-Európa) jobb a megélhetőség.

Akkor más:

Kossuth Lajos emigrált. Elment, itthagyta Magyarországot, amikor gáz volt. A szabadságharckor ott parancsolgatott, hogy mindenki jöjjön katonának. Aztán amikor a számonkérés következett, akkor ő elmehetett? Aradi vértanúk, és a miniszterelnök meg ottmaradt?

Aki szerint aki kimegy, az a kommentjébe írja bele a '48-as kormány pénzügyminisztere mellé, hogy ... egy patkány. Innen lehet kezdeni a hozzászólásokat, nagymagyarok kommentjét várom nagyon nagy szeretettel.


2010. dec. 7. 19:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező: nem, nem vagy hazaáruló ha kimész, szimplán cserben hagyod az országodat és a saját testvéreidet. Én is szeretnék elmenni innen de engem a vér kötelez és akár éhen is halok az országért. Ez az én felfogásom, vannak kivándorolt magyarok akik csak akkor jönnének vissza ha dübörögne a jólét, őket hívom haszonleső mocskoknak. Van egy másik fajtájuk a kivándorlóknak, akik ha még nagyobb gáz lenne az országgal (akármilyen hihetetlenül hangzik) forradalom, szabadságharc, háború stb visszajönnének és fegyvert fognának a hazáért, és persze később a külföldi tapasztalatokkal gazdagítják ezt a nemzetet. Őket úgy hívom hogy igaz magyarok.


Ha ezt az érvelést megérted azt is meg fogod miért bélegyeznek meg! Akármennyire fáj és igazságtalan veled szemben be kell bizonyítanod hogy tényleg nem árulod el a hazát. Persze csak akkor ha érdekel mások véleménye, nem kell sokat adni rájuk mert ha te tisztában vagy azzal mit miért teszel és hogy mit tennél adott szituációban felesleges felvenni velük a szóharcot.

2010. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szép dolog a hazafiság, de megfoghatatlan eszmék miatt elszalasztani egy külföldi lehetőséget elég nagy dőreség.
2010. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Tegnap 19:44

Korrekt válasz, ment a pluszpont.

De ma már semmi nem magyar, a nyelvet leszámítva ha kidobnának Bécsben, és kidobnának Budapesten, akkor ugyanolyan (nem pont a főtér, de a külváros biztosan).

A nyugat-európai kultúra pedig sok embernek vonzó, mert teljesen más, mint a miénk, a franciák lezserek, romantikusak, és egyszerűen franciák, az angolok tisztelettudóak, úriasak, de egyben nyüzsgőek, változatosak, a németek meg egy egészen más kultúra, az már hasonló, mint a miénk. Szóval Németország-Ausztria nekem csak a nyelvben különbözik (persze múltban is, és teljesen máshonnan jöttünk-mást tettünk, máshogy haladtunk).

Bár ha Magyarországon gáz lenne, nem biztos, hogy kockáztatnám az életem. A sikeremet talán, de az életemet nem bíznám egy olyan politikai körre, mint ami most irányít (jelenleg nekem már a frakciók léte is anakronisztikus).

2010. dec. 9. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!