Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik lesz a hivatalos nyelv...

Melyik lesz a hivatalos nyelv Európában? A többi lent.

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy az EU-ban nagy vita van amiatt,hogy melyik legyen majd az esetleg megalakuló Európai Egyesült Államok hivatalos nyelve,a német,az angol,vagy a francia,esetleg a spanyol? Nekem-nekünk melyiket kellene inkább tanulnunk? A magyar nyelv esetleg eltűnhet úgy200-éven belül? Lehet esetleg még Magyarországon a magyar nyelv mellett,vagy esetleg majd ahelyett hivatalos a roma-nyelv?
2010. nov. 11. 17:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Európai Egyesült Államok?!

Csak én vagyok lemaradva, vagy te már ilyeneket vizionálsz? :D


A nyelvekre visszatérve: egész nyugodtan tanulhatod mindet, nem fog hátrányodra válni. Először angolt, aztán németet, a francia meg a spanyol meg mehet párhuzamosan. :D

2010. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg az ossze EU-ban 23 hivatalos nyelv van koztuk a Magyar is. Elvileg az osszes UNIOS intezmenyben tudsz Magyarul erdeklodni vagy ugyet intezni ennek barhol utana lehet nezni. Olyanrol meg nem hallottam, hogy Europai Egyesult Allamok meg csak terv szinten sem.
2010. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy bevezetnek egy "szövetségi" szintű hivatalos nyelvet, még nem jelenti azt, hogy a többi nyelv eltűnik.

Pl. az USÁ-ban is lehet az egyes államoknak saját hivatalos nyelvük (az angolon kívül). Lousianában pl. hivatalos a francia is.


De amúgy az Európai Egyesült Államok tervben sincs.

Úgyhogy ha ilyesmiket olvasol, légyszíves nézz utána a hitelességének!

Mellesleg egy link sem ártana ide.


De ha már ténylegesen dönteni kell, szerintem a spanyol alapból kiesik, és az angolok sincsenek EU-berkekbenolyan központi helyen, hogy az ő nyelvük legyen. Az más kérdés, hogy mást nem fogadnának el.

Szerintem egy ilyen választás a német és a francia között dőlne el.

2010. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
És még nincs nálunk xenofília...
2010. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
Nyílván az angol. Bár csak kevés országban hivatalos, mégis ezt beszélik vagy legalább értik meg a legtöbben.
2010. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván ne legyen ilyen, ha lesz mi maradjunk ki belőle.
2010. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%
Ez a kérdés egyértelműen csak kitaláció
2010. nov. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
A kérdező egyértelműen írta, hogy ESETLEG megalakuló. Tulajdonképpen már az 'alapító atyák' is egy föderális államszövetségről beszéltek, egyanis ez a cél. Másrészt előbb-utóbb úgy is a fiskális unió felé kell haladniuk, ha nem akarják, hogy az euró összeomoljon, mint egy kártyavár. De, ha mégsem, akkor is lesz egy közös munkanyelv az EU-ban, ebben a kérdezőnek igaza van. Azért, mert a tolmácsolási munkák egyre több pénzt emésztenek fel, ráadásul ha több tagállam csatlakozik, akkor ez még nagyobb káoszt idéz elő. Szerintem ez a közös munkanyelv nem az angol lesz, mivel ők kivételeztetik magukat mindenből. Esélyes szerintem a német, mivel az Unióban azt beszélik a legtöbben anyanyelvként.
2010. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Hiába beszélik anyanyelvi szinten a németet a legtöbben, mégis az angol az, amit majdhogynem mindenki beszél és ért, így annak van a legtöbb esélye egy közös nyelvvé válni.
2010. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

"Hiába beszélik anyanyelvi szinten a németet a legtöbben, mégis az angol az, amit majdhogynem mindenki beszél és ért, így annak van a legtöbb esélye egy közös nyelvvé válni."

Igen, ebben igazad van! Viszont azt nem veszed számításba, hogy egész Európában rühellik őket, amiért minden mélyítést az integráció területén elleneznek, sőt azokból kimaradnak (például Euró). Van egy olyan irányelv miszerint 2009-re át kellett volna álniuk a metrikus rendszerre, de még most is lóg a levegőben ez az ügy. Erre indult náluk egy olyan csoport, hogy metrikus mártírok, mintha akkora dolog lenne feladni az imperilális mértékeket! Mindenből kilőgnak, különcködnek, csak azt felejtik el, hogy megszűnt a Brit gyarmatbirodalom. Gondolod ezek után bárki is elfogadná munkanyelvként az angolt, főleg úgy hogy Merkel és Sárközy írtózik az USA-tól és az angol-szász kulúrától (mellesleg a legtöbb Európai így érez)?

2010. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!