Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor tett velünk vagy bárkive...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Mikor tett velünk vagy bárkivel jót a "Nyugat"?

Figyelt kérdés

Bogár László véleményéből idézek egy keveset

( [link]


"...Mind Kína, mind India kétezer éven át egyenként is gazdagabb volt, mint az egész akkori Nyugat együttvéve. Ez azért nagyon lényeges, mert a kicsit elbizakodott nyugati ember most Kína felzárkózásáról beszél, holott több ezer éven át, egészen 1820-ig, az volt a világ „természetes” állapota, hogy mind Kína, mind India önmagában is messze meghaladta a Nyugat egészét. Vagyis az előttünk álló fél évszázad során mindössze annyi történik majd, hogy helyreáll a világ „természetes rendje”, amelyet csupán egy kétszáz évnél alig hosszabb „történelmi kisiklás” szakított/szakít meg. (...) Érdemes persze kicsit eltöprengenünk azon is, hogy vajon milyen történelmi-tektonikai változások mehettek végbe 1820 és 1970 között, amikor röpke 150 év alatt Kína és India együttes részesedése a „szokásos” 50 százalékról 5 százalékra csökkent, a vezető nyugati országoké pedig 20 százalékról 50 százalék fölé nőtt.

Szépítgethetnénk, de valójában e történelmi „helycsere” mögött a Nyugat elképzelhetetlen brutalitású katonai agressziója húzódik meg, amelynek során egyszerűen leigázta és cinikus nyíltsággal kifosztotta e két történelmi-kulturális „univerzumot”, sok százmillió ember halálát, felbecsülhetetlen anyagi és kulturális károkat okozva mindezzel. (...)

A magyarság, noha keleti népként ezer éve görcsös igyekezettel próbált beilleszkedni az általa csodált Nyugat világuralmi rendjébe, sőt próbálta magát a Nyugat keleti „védőpajzsaként” feltüntetni, ezért cserébe egy alig kevésbé brutális elbánásban részesült, mint Kína vagy India. I. Ferenc Franciaországa például örömmel kötött stratégiai alkut a minket kifosztó Török Birodalommal. Amely „frigyhez” időnként a pápaság, Velence és Genova is csatlakozott, és amely a Magyar Királyságra nézve katasztrofális következményekkel járt. A habsburg alávetés és az ez alól történő nyugati „felszabadításunk” – amely Trianon segítségével egyúttal ezeréves hazánktól is „megszabadított” minket – szintén elgondolkodtató epizód lehet számunkra. Trianon, Jalta, 1956 és végül az 1990-es – az idén az áprilisi forradalmunkkal most megbuktatott – „rendszerváltás” mind-mind csak a Nyugat által való folyamatos megcsalattatásunk, félrevezetésünk és kifosztásunk szenvedéstörténete. Az elmúlt ötszáz év öt birodalmi kifosztásából három közvetlenül is nyugati volt, a másik kettőt (török és szovjet) pedig a Nyugat szabadította ránk.

Nincs tehát sem okunk, sem jogunk arra, hogy a jövendő magyarsággal szembeni történelmi felelősségünket rosszul értelmezve most is „utolsó csatlósai” legyünk egy hanyatló konstrukciónak. E konstrukció valaha antant, ma az elegánsabb nevű Európai Unió név alatt Magyarország számára csak ezerévnyi alávetést hozott. ..."


2010. nov. 9. 19:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

" hanyatló konstrukciónak"

Erről egy A tanú c. film idézet jut eszembe.

"Hagyjuk meg a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának"


Adott nekünk pl ipari forradalmat, szinte az összes forradalom onnan indult ki, sok tudományos áttörést, stb.

2010. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Régebben bírtam a Bogár Lacit, de szerintem egyre hülyébb lesz. A kérdésedet így is fel lehetne tenni: Mikor tett más ázsiai néppel vagy bárkivel jót Kína? Az ujgurokat és tibetieket véresen elnyomják, pedig ők még egy "kultúrkör". Nem úgy mint Magyarország a Nyugathoz viszonítva - legalábbis ahogy a sok jobboldali látja.

És el kellene felejteni ezt a "ki mikor tett jót" dolgot, mert a politikában nincs olyan, hogy kedvelem ezt a népet és akkor minden ok. A politikában érdekek vannak és ha teszem azt egy országnak érdeke származik abból, hogy kizsákmányolja a rokon népeit, akkor meg is teszi, függetlenül attól mekkora rokonok.

2010. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

http://www.youtube.com/watch?v=P44F51aALSY#t=04m19s


De egyébként én is nyugat-és-globalizmus ellenes vagyok, de az tény, hogy Monty Pythont ők adták :)

2010. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Hogy mi mindent adott nekünk a Nyugat?


Nos, hacsak nem egy pusztában lovagló, vadászó-gyűjtögető nomád vagy, aki egy természeti vallásban hisz, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy MINDENT!

2010. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
"Helsinki? Hát momentán még-még nyugat, de már komp jár át Leningrádba."
2010. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Én azért inkább élnék nyugat-európai színvonalon, mint kínaiként vagy indiaiként.
2010. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

Az ilyen nyugat meg globalizmus elleneseknek meg kívánom, hogy éljenek 1 hétig egy Szaud-Arábiai faluban olyan körülmények között, mint a helyiek, miközben az iszlám hagyományokat is tartaniuk kell, és tilos lesz internetezniük meg külföldi tévéműsort nézniük, mert az a "globalizáció kútfője"!


Meglátjuk akkor mennyire fogják utálni a Nyugatot és a globalizációt...

2010. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Tökéletesen egyetértek az utolsóval. Tele van a hócipőm az ilyen antiglobalistákkal, akik közben egész nap a neten lógnak, kólát isznak, jobb esetben német kocsit vezetnek, stb stb. Gondolkodjatok már el!!
2010. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokan szertnenek nyugati eletszinvonalat de nem jottek ra, hogy a gobalizacio velejaroja. Aki globalizacio ellenes az csak a megfelelesi kenyszer hajtja semmilyen onallo gondololata nincs csupan megfelelesi kenyszer hajtja. A legtobb golbalizacio ellenes ember nyugaton pl a kornyezetszennyezes miatt nem tartja szeretia globalizaciot nem pedig egyes magyar politikai partok indoka miatt. A ketto teljesen mas...


Kinat es Indiat nem kell leirni mert jo uton haladnak, hogy ismet behozzak a lemaradast. A nyugat fejlodese pedig az ipari forradalomnak volt leginkabb koszonheto valamint a polgarosodasnak. Minden korszakban vannak fejlett birodalmak most eppen a nyugat szamit ennek de lehet 100 200 ev mulva mar Kina es India lesz folenyben.

2010. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy nem értitek azt hogy mit jelent az, hogy globalizáció. Csak az eszmét látjátok, nem pedig amit a mi világunkban jelent, a 21. században. Persze nagyon hangzatos modern, meg haladó gondolkozás, kivéve hogy a mi világunkban nem az, aminek hangzik.
2010. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!