Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria miért nem csatlakozik...

Ausztria miért nem csatlakozik Németországhoz?

Figyelt kérdés

gyakorlatilag a két ország teljesen ugyanolyan, nincs is olyan nép, hogy osztrák, a demográfiai térképeken is úgy írják Ausztria lakóit, hogy német nyelvűek.

ráadásul csomó mindenben függ így is a németektől.

pl. a német VIVA Berlinből sugározza a német adásokat Ausztriába, és ez szinte mindennel így van.

sokkal erősebbek lennének együtt, miért nem egyesülnek?


2010. nov. 6. 09:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

ez mekkora baromság.....

ennyi erővel az USA meg Ausztrália lehetne megint Anglia gyarmatja nem?:D hiszen angolul beszélnek mindannyian

2011. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"---Anschluss, a nagy tragédiája a dolognak az volt, hogy ezt a nácik hajtották végre. Ha egy demokratikus, békés rendszer egyesíti a két országot, akkor még ma is Németország szomszédos állam lenne velünk. És akkor egyik osztrákban sem merülne ma már fel, hogy ő nem akar Németországhoz tartozni, mondván, "hogy ő nem német". Elhiszem, hogy ma már nem akarnak egyesülni, meg hogy vannak köztük nézeteltérések, de az osztrák igenis egy német népcsoport. Annyi a különbség köztük, mint köztünk és a székelyek között. A székelyek is magyarok, csak más népcsoport."


Ezzel nagyjabol egyetertek, persze a 'mi lett volna ha' nehezen bizonyithato.

De azt ne felejtsük el, hogy a többi nagyhatalom semmiképpen nem akarta, hogy Németország még erösebb legyen, szerintem teljesen érthetöen! Aki tud, emlékezzen, mennyit kellett Kohlnak alkudoznia, hogy egyesülhessen az NDKval, nem véletlenül. És szerintem még ma sem tetszene senkinek, hogy a német lakosság növekedjen még 10, a gazdaság nemtom, mondjuk 20%-al.

Az osztrákoknak meg nem tudnád beadni, hogy Poroszországbol irányitsák öket!


Ami a történelmet illeti, a Német-Romai mozaik-birodalomban hosszu ideig a Habsburg birodalom volt a lokális szuperhatalom, éa a császári cím is leginkább az övék volt - ezért volt 'Császár' bécsben, de a vége felé Poroszország is megerösödött, egyik oka annak, hogy a A N-R birodalom 1806ban megszünt. Aztán a két hatalom összekapott, és 1866 ban jött Königgrätz... A megvert Habsburgok(az elavult császári címmel) ugy latszik nem akartak csatlakozni legyözöjük uj birodalmához, nem tudom ez komolyan fölmerülhetett volna-e. A Magyarok profitáltak nagyot Bécs gyengülésböl 1868ban, de a K.u.K. Monarchia mar csak egy másodikvonalbeli nagyhatalom volt. Összeomlása után 'Deutschösterreich'-ben valóban volt valamennyi támogatottsága a NOhoz való csatlakozásnak, de - lásd fenn.

[link]


De ma valóban idegenkednek az oszrákok a németektöl(legtöbb német tartomannyal sztem nagyobb a kulturalis különbseg mint bajororszaggal). A nemetek az osztrákokat "aranyos"nak tartjak...

De végül is az európai unió egyfajta csatlakozás is, persze nem 'úgy'.


(16-29 évesen Becsben, utána 37éves koromig Berlinben éltem )

2013. szept. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!