Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria miért nem csatlakozik...

Ausztria miért nem csatlakozik Németországhoz?

Figyelt kérdés

gyakorlatilag a két ország teljesen ugyanolyan, nincs is olyan nép, hogy osztrák, a demográfiai térképeken is úgy írják Ausztria lakóit, hogy német nyelvűek.

ráadásul csomó mindenben függ így is a németektől.

pl. a német VIVA Berlinből sugározza a német adásokat Ausztriába, és ez szinte mindennel így van.

sokkal erősebbek lennének együtt, miért nem egyesülnek?


2010. nov. 6. 09:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
hát olyan, hogy német, igazából nincs, mert a bajorok, szászok stb. "összeolvadásával" jött létre a német nemzet, és még jó, hogy Magyarország nem akar egyesülni Németországgal, de Ausztria és Németország között sokkal több kapocs van, a kulturájuk is nagyon hasonló.
2010. nov. 6. 11:59
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
1918-ban szinte minden német-osztrák a Németországgal való egyesülést (Anschluss) akarta. A Versailles-i békék egyik legnagyobb ostobasága volt, hogy ezt megtiltották nekik. Így aztán Hitler csinálta meg 1938-ban. Csak ez meg 1945 után elég gáz lett, így hát az osztrákok inkább "Hitler első áldozatának" nyilvánították magukat. Ma meg már az EU-n belül nem sokat számít, hogy egy országot alkossanak a németekkel.
2010. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az osztrákok és a németek között elég nagy a nézeteltérés. Jártam már Ausztriában és tényleg nem szívlelik a németeket. Ugyan így, a németek (ha olyan szituációba kerülnek) is ki szokták (méghozzá hangosan) jelenteni hogy ők nem osztrákok.


Ausztriának tényleg nagy történelme van, révén hogy a Habsburg uralkodó család is osztrák volt, és ők voltak akkoriban Európa egyik legnagyobb területtel rendelkező uralkodó családja, ekkoriban ilyen hogy "Németország" nem igen létezett, csak német kisebb-nagyobb fejedelmecskék Pl: Pfalzi fejedelem, Badeni fejedelem, Drezdai fejedelem stb.


Én egyszer azt olvastam hogy amikor Poroszország egyesítgette a német államocskákat, létre hozva ezzel Németországot akkor az osztrákok nem voltak hajlandóak ehhez csatlakozni mert nem tartották a poroszokat németnek. Anschluss már egy más téma, de ha belegondolsz ma már szerintem senki nem akarja hogy Ausztria Németország része legyen.:) Az osztrákok még akkor is tiltakoztak, rendesen nyilvánosan a nemtetszésüket fejezték ki amikor Schengen miatt megnyitották a német-osztrák határszakaszt.


Szóval elég sok okból fakadnak ezek az olykor már súlyos nézeteltérések.:)

2010. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, azt elfelejtettem odaírni hogy személyesen győződtem meg róla amikor valakit megkérdeztem erről, és büszkén hangosan kijelentette hogy ők NEM németek HANEM osztrákok és nem ugyan az :D
2010. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrákok nem igazán akarnak egyesülni a németekkel. Volt egy egyesüléspárti osztrák radikális, aki fiatalon osztrákként a német himnuszt gajdolta, németnek tartotta magát (eléggé hazaáruló dolog, ha engem kérdeztek) és az egyesítésről álmodozott. Na ő volt Adolf Hitler. Megtörtént az Anschluss (amit ott is igazán csak a radikálisok szívleltek), aztán 1945-ben Ausztria megint független lett. Az osztrákok ezután az alkotmányban tiltották meg a Németországgal való mindenféle és fajta egyesülést. Nem úgy hangzik, mintha tetszett volna nekik.
2010. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző, az osztrák alkotmányba is benne van hogy Németországgal való egyesülés szigorúan tilos?:O
2010. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

13:01! Ahogy korábban írtam, az osztrákokat a poroszok nem engedték be a Német Császárságba, nem ők nem akartak csatlakozni...

Pont emiatt nem tartják magukat németnek, és a németek se. Az osztrákok meg teljes mértékben elhatárolódtak a náci Németország tetteitől, emiatt még jobban mondják, hogy ők nem németek, semmi közük hozzájuk. De száz éve mást mondtak, ki tudja, mi lesz még száz év múlva?


(A bajorok és a svábok az osztrákokat egyszerűen "völgylakók"nak csúfolják, és szerintük nem tudnak németül:P Pont ők mondják :D)

2010. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

Tagadhatatlan, hogy a svájci, osztrák és kicsit dél-tiroli

dialektus is más.

A határokon belül sokkal kisebbek a különbségek (Bajorország).

Ebből (is) fakadóan az osztrák aztán családias, "gemütlich" kicsit talán túlontúl laza is a némethez képest.

Főleg egy átlagnémet szemével nézve..

2010. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 38%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:08


Hát nem tudom, amikor 38-ban bevonultak a németek Ausztriába és Hitler látogatást tett Bécsben, több százezres tömeg ünnepelte őt... Az osztrákok többsége igenis támogatta az Anschlusst, a nagy tragédiája a dolognak az volt, hogy ezt a nácik hajtották végre. Ha egy demokratikus, békés rendszer egyesíti a két országot, akkor még ma is Németország szomszédos állam lenne velünk. És akkor egyik osztrákban sem merülne ma már fel, hogy ő nem akar Németországhoz tartozni, mondván, "hogy ő nem német". Elhiszem, hogy ma már nem akarnak egyesülni, meg hogy vannak köztük nézeteltérések, de az osztrák igenis egy német népcsoport. Annyi a különbség köztük, mint köztünk és a székelyek között. A székelyek is magyarok, csak más népcsoport.

2010. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 elias ***** válasza:
89%
Még ha Ausztria csatlakozni is akarna Németországhoz, ennek számos külpolitikai hátulütője lenne.Franciaország és Anglia nem örült/örülne egy erősebb Németország létrejöttének ezért egyértelműen ellenezte/ellenezné a dolgot.Franciaország részéről már az is óriási csapásnak számított hogy a Szovjetunió széthullása után Kelet és Nyugat Németország újra egységessé vált.Azt sem szabad elfelejteni hogy Németországban még mindig kb 80000 fős angol,amerikai haderő tartózkodik.Irak után Amerika itt állomásoztatja a második legnagyobb katonai kontingensét.Szóval a németeket azért még mindig rövid pórázon tartják és nem hiszem hogy Amerika feltétlenül hozzájárulna Ausztria beolvasztásához.
2010. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!