Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria miért nem csatlakozik...

Ausztria miért nem csatlakozik Németországhoz?

Figyelt kérdés

gyakorlatilag a két ország teljesen ugyanolyan, nincs is olyan nép, hogy osztrák, a demográfiai térképeken is úgy írják Ausztria lakóit, hogy német nyelvűek.

ráadásul csomó mindenben függ így is a németektől.

pl. a német VIVA Berlinből sugározza a német adásokat Ausztriába, és ez szinte mindennel így van.

sokkal erősebbek lennének együtt, miért nem egyesülnek?


2010. nov. 6. 09:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"gyakorlatilag a két ország teljesen ugyanolyan, nincs is olyan nép, hogy osztrák"


Na, ezt próbáld mondani egy osztráknak :D Éltem mindkét országban, és az osztrákok bizony nagyon sokban különböznek a tipikus németektől.

2010. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Te összemosnád a telked a szomszédoddal úgy, hogy azután a szomszéd nyugodtan bemehet a házadba, játszhat a gyerekeid homokozójában nézheti a TV-éd.

Belemennél?

Tudom hogy van jobb példa de csak ez ugrott be.

Amúgy is egy osztrák államnak nagy hagyománya van, és a VIVA nem nagy politikai érv/szempont.

2010. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
jó, csak mondom, hogy nagyon sok mindenben függ a németektől, nem feltétlenül a VIVA-ra gondoltam, de nagyon sok mindenben így van.
2010. nov. 6. 09:49
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Magyarország is nagyon sok mindenben függ a németektől, hiszen Németország az egyik (ha nem a) legfontosabb külkereskedelmi partnerünk. Mégsem akarunk hozzájuk csatlakozni.
2010. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

Az osztrákok nem igazán csípik a németeket úgy általában.


Most ezt nem igazán tudom normálisan megfogalmazni, de pl. a Német-Spanyol EB döntőn is minden oszták a spanyoloknak szurkolt. Ennek történelmi okai vannak, pl. Anschluss, stb...


Én meg az osztrákokat nem csípem, mert belerángattak minket egy vesztes világháborúba, a következő meg már adta magát. Minket meg a románok utálnak. Szóval így megy nyugatra keletről :))

2010. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez olyan, mint ha azt mondanád a skótoknak, hogy ők angolok
2010. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy nyelvet beszélnek, még nem feltétlenül egy nép, mert a nyelv nem az egyetlen nemzetalkotó tényező.
2010. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon érett lehetsz ha ilyen kérdéseket teszel fel;)
2010. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 bumbi02 ***** válasza:
66%

hány országban hivatalos nyelv az angol?:) miért nem egyesülnek?


amugy amennyire emlékszem a trianoni békében az Anschlusst megtiltották, és szerintem ezt megerősitették a II vh után..

2010. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi múltja van ennek. ANno egyesíteni akarták a német népet, és létrehozni a Német Országot, ebben versengtek Poroszország és az osztrákok. Mivel a poroszok egyesítették, Ausztriát kizárták a közösségből. Erre ők meg dafke kijelentették, hogy ők nem is akartak bekerülni, mert hogy ők nem németek.


Amúgy pedig az osztrákok pont annyira németek, mint a bajorok, a szászok, a svábok, a svájcinémetek, a pfalziak vagy a pomeránok.

2010. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!