Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nem lennének az emberek...

Ha nem lennének az emberek által kitalált országok, nemzetek és határok, akkor nem lennének, feszültségek, esetleg háborúk?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, hogy mindig az országok balhéznak egymással.

okt. 18. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Háborúk már a modern államok előtt is voltak.
okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Akkor a vallások miatt ölnénk egymást.
okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy egy országban, de egyazon településen élő szomszédok is képesek éveken át viszálykodni a legapróbb f_szság miatt is. Szóval de, lennének.
okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Minden háború mögött a hazafiság all- mondta Renard.... éppen ezért én nem vagyok hazafi - zárta.

És mennyire igaza van.

okt. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
#4 Vannak buta emberek akik butaságokat beszéltek és megörökítették ezt az utókornak. Ez eddig OK. Sajnos vannak buta emberek akik meg elhiszik amit mondtak, bármekkora butaság is volt az és tovább hangoztatják - ez vagy most te.
okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
De lennének. A háborúk legtöbbször arról szólnak, hogy a vezetők kiterjesszék a hatalmukat. A nemzeteket, a vallásokat, a fajokat csak ürügyként használják ehhez.
okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
5# ha te fele annyira értenéd a világot, mint Renard értette, iszonyatosan bölcs ember lennél, Dr nem vagy...
okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A népcsoportok akkor se férnének el egymástól
okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Menjünk visszább a történelemben! Hogyan tudott a homo sapiens így elszaporodni, mikor nem is volt se erősebb, se gyorsabb pl. a kardfogú tigrisnél? Azért, mert törzsekben élt. Ne de a törzseket mi tartotta össze? Azt megértem, hogy egy család vagy baráti kör összetart, na egy ennél nagyobb lészámú törzs? Az, hogy közös dolgokban hittek, legyen az akár valamilyen "primitív" természetvallás.


Ez ma is így működik. Egy japán és egy brazil üzletember hogyan tud együttműködni? Úgy, hogy mindkettő hisz abban, hogy a zöldhasú papír $ jellel értékkel bír. Ez is teljesen kitalált dolog, de működik, mert mindenki hisz benne.


És egyébként neked is igazad van, meg John Lenonnak is igaza volt az Imagine című számban, hogy különböző szerveződéssel bíró csoportok egymással ellenségesek lehetnek. Én benne vagyok abban a gondolatkísérletben, hogy ne nemzetek, országok, vallások, stb. mentén szerveződjünk. Viszont három kimenetelt látok:

1) Senki nem fog velünk egyetérteni, tehát magvában elhal a kezdeményezés. Ez a legvalószínűbb forgatókönyv.

2) Atomizálódik az emberiség, és legfeljebb a szűk család jelenti a közösséget. Jelenleg például árvíz kapcsán a magyar embert valamennyire érdekli a másik magyar ember és hajlandó segíteni is. Ugyanakkor egy namíbiai földrengés halálos áldozatai meg se közelíti az ingerküszöbét. Na most ha a nemzet és ország tök mindegy, akkor pont annyi figyelmet fog fordítani a magyar ember az árvízkárosult magyarra, mint a namíbiai földrengés áldozatára.

Szóval ha csak a saját családodra számíthatsz, azt hívják anarchiának. De ahogy ismerem az emberi elme működését, valami teljesen új dolog mentén előbb-utóbb újraszerveződnének közösségek, és azok egymással újra ellenségesek lennének.

3) Lesz egy erős globális közösség egy erős világkormánnyal. Ez a klasszikus disztópia! Tiszta 1984 és Nagy Testvér feeling!


De várok negyedik alternatívákat is, nem zárkózom el az elméleti lehetőségtől, hogy lehetne jobban is csinálni, mint ahogy most csináljuk!

okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elég egy rossz termés vagy más miatti rossz gazdasági helyzet, és máris az adott ember csoport neki esik a szomszéd csoportnak. Vagy hibáztatja is azért, mert nekik rossz, vagy csak jobb híján fosztják ki a másik csoportot.

Így volt ez az ősidők óta. Nem kell ehhez se vallás, se állam vagy határ.

okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!