Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukrán népnek mennyire...

Az ukrán népnek mennyire érdeke a háború folytatása?

Figyelt kérdés
Szerintem, ha választási lehetőségük lenne, akkor inkább letennék a fegyvert, átengednék az oroszoknak a területeket és elzavarnák Zelenszkijt.

aug. 27. 02:13
 161/180 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

Ukrajna az nem egy homogén ország, hanem történelmileg több régióból összelegózott:



- Kis-Oroszország: Kijev, Poltava, Csernyigov, és Harkov kormányzóságok.


- Új-Oroszország: Odessza, Elizavetgrád (Kirovográd), Nyikolajev (Mikolajiv), Észak-Zaporozsje, Donyeck, és Luganszk alkották.


- Tauria kormányzóság: az Jekatyerinoszláv (Dnyipró), Zaporozsje, Herszon kormányzóságokat / megyéket, és a Krímet jelentette.


- és a Kijeven túli részek



A Kijeven túli részek az igazi Ukrajna. A többi meg Oroszország.



A lakosságot illetően voltak:


- nagyoroszok, ők anyanyelvi szinten beszélték a standardizált, irodalmi oroszt, és mást nem.


- fehéroroszok, ők az orosz dialektusát, illetve magát az irodalmi oroszt.


- és a kisoroszok az orosz nyelv + más szláv nyelvek keverék változatát beszélték, lényegében a szurzsikot



Azonban a kisorosz az továbbra is orosz volt, az ukrán az egy teljesen más, és külön kategória, mint ahogy előzőleg írtam, hogy a Cirill betűkön, meg az 1 - 1 kölcsönzött szón kívül nincs sok közös az oroszban és ukránban.

szept. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/180 kürasszír ***** válasza:
37%

# 161


IDÉZLEK: "A Kijeven túli részek az igazi Ukrajna. A többi meg Oroszország."


Kijev nem ukrán?


Oké, de a kijeviek és a Kijev környékiek erről miért nem tudnak?


Ugyanis Kijev és tágabb környékén 1994 óta az összes ukrán elnökválasztáson az ukrán nacionalisták győztek.

szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/180 Jeffrey Spender ***** válasza:
45%

# Kürasszír


Lehet vitatkozni Pro és Kontra, hogy Kijev az orosz, vagy ukrán, de én a háborút megunva kiegyeznék egy fele - fele osztozkodásban:



[link]



Rózsaszín arányalataival Ukrajna, a kék az meg Oroszország, oblaszty szinten.



Kijevben Kalasnyikovval, és RPG-vel fogadták az oroszokat, még a civileknek is azt osztogatták, addig Melitopol városában meg a teljesen felfegyverzetlen, Urál, meg Kamaz teherautókból álló hátsólépcsős konvoj ráérősen hajtott át, ellenállás nélkül.


Egyik helyen ellenállósdit játszanak, a másik helyen meg érdektelenül állnak a dolgokhoz.

szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/180 A kérdező kommentje:
Az ukrán és az orosz olyan, mint a szélely és a magyar. Lényegében egy nép.
szept. 4. 03:08
 165/180 kürasszír ***** válasza:
37%

# 164


Fel kéne fogni, hogy ezt az ukránok nem így gondolják.


Az ukrán nép többsége szenvedélyesen gyűlöli az oroszokat. Már az I. és a II. világháborúban is ezért fogadta az ukránok nagy része felszabadítóként a németeket.

szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/180 Jeffrey Spender ***** válasza:
32%

# Kürasszír


Mi alapján beszélsz mások nevében ?

szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/180 kürasszír ***** válasza:
37%

# 166


Az ukránok annyira "szeretik" az oroszokat, hogy egészen 1956-ig zajlott véres partizánhàború ellenük Ukrajnában.


Az ukrán nép nagy része már az I. világháború előtt is el akart szakadni Oroszországtól, ez tény.

szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/180 Jeffrey Spender ***** válasza:
45%

# Kürasszír


A nyugat-ukrajnai / lembergi régióban.



Angolul a következőt írják:


Active regions:


Volhynia

Polesia

Galicia

Podilia

Carpathia



Nem pedig Kijevben, vagy Odesszában, vagy Poltavában voltak robbantásos merényletek, és társai ?



Én az oroszok helyében Nyugat-Ukrajnát soha nem kebeleztem volna be, megelégedtem volna Kijevvel.

szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/180 kürasszír ***** válasza:
37%

# 168


Mivel magyarázod, hogy Kijev és Odessza környékén is az ukrán nacionalista pártok nyerték szinte az összes választást 1991 óta?

szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/180 Jeffrey Spender ***** válasza:
65%

# Kürasszír


Ami képet Imgur-ban szúrtam be, az egy 2010-es választási térkép volt.



[link]



[link]



Odessza az kék volt világéletében.


Direkt ukrán forrást hoztam.



Erre mit mondasz ?

szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!