Európa miért ennyire amerikabarát?
Kína nem fogja lehagyni az Egyesült Államokat.
Csak olyan ország lehet tartósan sikeres, ami a szabad piacgazdaság + stabil jogállam kombinációra épít. Amelyik nem, az hanyatlásra, akár összeomlásra van ítélve. Lehet takargatni a hanyatlást, lehet húzni-halasztani az összeomlást, egy dolgot nem lehet: elkerülni.
Kína is rálépett erre az útra. A gazdasági növekedés lelassult, a különutas modelljük elérte a határait. Csak akkor törhetnék át ezt a plafont, ha szabad piacgazdaság, és stabil, átlátható jogállam lennének. De a Kínai vezetésnek fontosabb volt a diktatúra fenntartása, mint a jövő. Már látszanak a válságjelenségek Kínában, és nem is tudnak mit kezdeni velük: defláció, visszaeső fogyasztás, növekvő munkanélküliség, kivonuló külföldi tőke (de még a Kínaiak is külföldre viszik a tőkéjüket), kivonuló gyárak, ingatlanpiaci összeomlás, a részvénypiac tartós esése amik most jellemzőek most Kínában.
A totalitárius országok mindig sebezhetetlennek tűnnek az (elkerülhetetlen) összeomlás előtti utolsó pillanatig. Ez most, és a jövőben sem lesz másként.
Kérdező, Kínában is fizetős az egészségügy, és ott még kegyetlenebbül kidobnak mindenkit. Az USA-ban még nagyobb eséllyel ellátnak, csak utána embertelen összeget számláznak ki.
Európánál Amerika jobb filmeket, videójátékokat csinál és erősebb a hadserege, ami a világ csendőre, a demokrácia arzenálja.
#10
Kína kapitalista és pont ezért tudott ilyen gyorsan nőni. Még a Harvard-on is cikkeztek erről: [link]
Viszont lehagyni sosem fogja Amerikát. Kína pont most fog hanyatlásnak indulni az elöregedő társadalma miatt.
#11
Ez elég nagy ökörség. Kína azért indult hanyatlásnak, mert elöregedő a társadalma, a szabad piacnak ehhez semmi köze, sőt, a kínai megoldás pont, hogy sokkal effektívebb, amivel teljesen szabad piaci alapokon mozgó cégek nem tudnak versenyezni.
Kínai multik a világ többi részén azt csinálják, hogy nagyon alacsony árakkal operálhatnak, mert a kínai állami bank kipótolja a hiányt. Így miután először Kína nyer egy tendert, később, amikor karbantartási munkákat kell végezni, akkor mondhat magasabb árakat, így bepótolva a korábban kiesett bevételt.
Mivel nyugati cégek mögött nincsenek állami bankok, így ezzel sokszor nem tudnak versenyezni.
#14
Nem, Amerikában kisebb a szegénység, mint Kínában.
Kína azért tűnik erősnek, mert nagy ország, de ha figyelembe vesszük, hogy gazdaságilag azt tudják hozni 5-ször annyian, mint Amerika, akkor elég nevetséges eredményről beszélünk.
#16
Nem csinál jobb filmeket, drágábban csinálják. Hollywood leuralta nyugatot, de nem minősége miatt, hanem mert végtelen pénzt toltak bele a kampányokba.
Arról nem beszélve, hogy sokszor a stáb fele nem is amerikai, hanem pl. kelet-európai, mert olcsóbban dolgoznak.
A videójátékokra szintén ez mondható el. Itt olcsóbban dolgoznak és sokszor ezért ide vagy még keletebb van kiszervezve a munka, így az "amerikai videójátékok" általában nem amerikaiak.
A hadserege meg egyáltalán nem erősebbl legalábbis ha itt nem EU-s országokat egyesével hasonlítjuk össze, hanem tényleg együtt, akkor igazából kb. ugyanakkora.
Ami max elmondható, hogy tapasztalatot tekintve jobban állnak.
"A hadserege meg egyáltalán nem erősebbl legalábbis ha itt nem EU-s országokat egyesével hasonlítjuk össze, hanem tényleg együtt, akkor igazából kb. ugyanakkora."
Szerintem itt nagyon lényeges hogy egy egységes hadsereg szerintem sokkal hatékonyabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!