Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik az orosz-ukrán háborúban...

Akik az orosz-ukrán háborúban USA és Ukrajna pártiak azok tisztában vannak vele, hogy az USA kiírtotta az indiánok nagy részét, ukrán nácik pedig ciánt akartak tenni Beregszász ivóvízébe?

Figyelt kérdés

aug. 1. 14:13
 61/106 anonim ***** válasza:

Illeteve azt nem érzi senki kettös mércének, hogy az USA mint új szövetség (aki többnyire a korábbiakért felelös nép egyesítése), feddhetetlen a korábbi tettekért, hisz új állam, a mostani oroszok ellen meg fel lehet hozni 70 évvel ezelötti szovjet (akik többnyire oroszok voltak) dolgokat?

Ejnye.

Ez csak a fejedben történt meg,senki nem mondta,hogy az USA fedhetetlen.Maga az egyesült államok is elismeri hivatalosan,hogy felelőséggel tartozik az indián közösségért,jelenleg is többletjogokat élveznek az indiánok bizonyos területeken,már ott tartanak,hogy a Washington Redskinst is át kell nevezni,hogy ne sértse az őslakosokat.Viszont az tény,hogy az indián őslakosoknak semmi köze az ukrán-orosz konfliktushoz.Ezzel szemben Oroszországban büntetik,ha felhánytorgatod a vörös hadsereg bűneit,de például Magyarországot is fenyegették,amikor felmerült,hogy eltakarítják a szovjet emlékmű mocskát a szabadság térről.



Föképp ezt olyan kontextusban, hogy az USA-t és indiánokat hagyjuk, mert nincs köze a mostani konfliktushoz, de a második világháborúban elkövetett szovjet-orosz gaztetteknek igen?

Nahát.

A kérdező mosta össze a dolgokat és próbált érzelmekre hatni,a korábbi amerikai gaztettekkel,erre volt válasz,hogy ez nem jó taktika,mert a ruszkik aztán tényleg sok mocsokságot követtek el,ráadásul a magyarokkal is,amihez van némi közünk.



A végén oda is eljutunk, hogy hitlert szentté kellene avatni?

Pont a Te logikád szerint jutnánk el oda,mert Te érvelsz úgy,hogy mások is csináltak rossz dolgokat,holott a rossz dolog az rossz dolog,bárki csinálja.

aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:

" Hanem nem értem a logikát hogy miért kellene elitelnem egy népet aki kva messze van tőlünk és sok száz éve rosszat tett egy másik néppel, de közben szpjam le a fszat annak aki nemrég még végig gyalulta az orszagunkat és most is a szomszedunkban haboruzik...."

Ennyi,nem beszélve arról,hogy most hogyan kezeli a kettő a viselt dolgait,az ameriaiak elismerik,hogy nem bántak megfelelően az indiánokkal és próbálják őket kárpótolni,az oroszoknál meg börtön jár,ha valaki felhánytorgatja a vörös hadsereg bűneit és vegzálják az akkoriban megszállt országokat is,ha ezt teszik...

aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
46%

"A szovjetuniót az oroszok hozták létre,"


Ahogy az USA-t is a bevándorlók.

Ne érts félre, szerintem sem kapcsolódik ide, csak por´bálok párhuzamot vonni, hogy akkor a szovjetek, felölem ruszkik miért?


"Másrészt nem értem ennek mi köze van ahhoz,hogy az 56-os hősök ruszkik hazát kiabáltak,mert a megszállók oroszul beszéltek,"

A sváb meg egy nemet dialektus, hasonlat volt.

Én sok ilyen tudatlanna találkoztam


"ha már mondani kellene ilyen népcsoportot,akkor az egyértelműen a bajor lenne."


Ezt viszont én nem értem. A Bajor sváb? Vagy a bajor=német? Az utóbbi biztos nem, hisz csak egy Bundesland a 16-ból, svábok pedig vannak Bajoroknál, Baden-W.-ben, és svájcban is.

Bocs az offért.

aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként nem szép dolog ismeretleneket korlátoltnak titulálni egy-egy vélemény alapján."


Nem ízlik, ha visszanyal a fagyi? Bezzeg engem örömmel le egybiteseztél több kommentben is. Ilyen amikor akasztják a hóhért, tesó!😅😅

aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg engem örömmel le egybiteseztél több kommentben is. "


Ugye mindenféle elözmény nélkül, te neeem is személyeskedtél, és nem is jobbereztél le alaptalanul, meg hasonlók, mert men egy dalt fújok veled.


"Nem ízlik, ha visszanyal a fagyi?"

Hát amikor leegybiteseztelek, az már a visszanyalás volt a fenti alapján, csak ilyenkor mindjárt amnéziásnak tetszik lenni ugye. Bár a gyakorin ez még be is jöhet, mert a többség képtelen több kommentet visszaolvasni.


"Ilyen amikor akasztják a hóhért, tesó!😅😅"

Eleve nem a magam nevében kardoskodtam. Ezt mondjuk egoista emberek nem értik.

aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:

Az orosz gyarmatosítás során egyetlen őslakos nép sem pusztult igaz, kerdezo? A Kaukázusi népek fuggetneledési törekvéseit sem az oroszok tiporták el fegyverrel (ld. Groznij), igaz?


Cián? Ne bohockodjunk már, az az oroszok szerint fűszer, ami keményiti a férfi gyomrát. Novicsok és Polonium! Na az már valami! A keresztény normalitás nevében.

aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:

"miért kellene elitelnem egy népet aki kva messze van tőlünk és sok száz éve rosszat tett egy másik néppel, de közben szpjam le a fszat annak aki nemrég még végig gyalulta az orszagunkat és most is a szomszedunkban haboruzik...."


Nem tudom ki írta ezt, nem is keresem vissza, de pont erre mondom, hogy egybites felfogás, tökéletes példa.


Mintha csak a két opció létezne, elítélni vagy leszopni. Ilyen és hasonló komment után valaki csodálkozik, hogy levonják a következtetést, hogy egy biten gondolkodik?


Eleve óriási szamárság, hogy azt szopjuk, aki "nemrég" végiggyalulta.

Azóta szerintem már fiai is föld alatt vannak.


Érdekes, a németeket nem utálja az ilyen, hisz ök rángattak bele a 2. világháborúba, pont olyan nemrég, pont ugyanaz a generáció.

Csak ugye oda nyalni kell, nem szopni, hogy a stílusnál maradjunk.

aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
50%

#67 én vagyok az az "egybites" "ilyen". Nem érdekelnek a németek sem, ha ez megnyugtat.

Az oroszok szpasat meg ne vedd magadra ha nem inged, de nézz már körül mi megy az országban. 2 millió fideszes tövig bekapná nekik. Ők az ártatlan áldozatok, akiknek NEM VOLT MÁS VALASZTASUK mint háborúzni mert hát a csúnya gonosz nyugat meg Ukrajna fenyegette őket.


És a kérdező is pontosan ilyen felfogással tette fel a kérdést, különben nem jött volna ilyen 500 évvel ezelőtti példával mint az indiánok. Mit lehet erre válaszolni normálisan?

aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
43%

#68 nem veszem magamra, te se az "egybitest", de a komment nagyon jól tükrözte az a sarkos felfogást, amivel néhanyan belém is álltak, mint "jobberbe" meg "fideszsebe". Holott a kettö számomra összegyeztethetetlen, a másodikat akár sétésnek is vehetem.


Egyébként egyteértek, az indiánok nem tartoznak ide, viszont az USA sem a javunkat akarja. A javainkat annal inkább, már ha nem szükítjük le a kört magyarországra, hisz ott más nem sokminden van ami a miénk.

aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
50%

#69 az oroszok sem akarják a javunkat, sőt tovább megyek, senki le se szar minket.


Én azért írtam azt a kommentet mert számomra nonsens hogy feltesz valaki egy egyértelműen az egyik oldalnak igazat adó, provokatív, fideszes stílusú kérdést és erre jönnek az ilyen mondvacsinált védések holott az a kérdező alap elgondolása védhetetlen.

aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!