Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik az orosz-ukrán háborúban...

Akik az orosz-ukrán háborúban USA és Ukrajna pártiak azok tisztában vannak vele, hogy az USA kiírtotta az indiánok nagy részét, ukrán nácik pedig ciánt akartak tenni Beregszász ivóvízébe?

Figyelt kérdés

aug. 1. 14:13
 51/106 anonim ***** válasza:
63%

"Nem arról van szó, hogy olyan dolgokat nem hallasz meg, amelyeket nem akarsz?🤭"


Nem. Ahhoz szemellenzös fideszsnek vagy szemellenzös liberálisnak kellene lennem. Szerencsére sem vagyok.


Nem lehet, hogy azért van, mert én annyira semleges környezetben élek, hogy pl. az egyik volt orosz kollégámnak pl. ukrán felesége van, meg egy másiknak is a töke tele van az egésszel, és azt mondja sem Putyinér, sem Zelenszkiért de Scholzékért sem menne löni?


Esetleg a te füled érzékenyebb mindenre ami a gyülölt fidesz érdekkörében történik?

aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
30%

"Meg oroszok! Azt kifelejtetted."


Nem felejtettem ki, csak a "még" szócskát, de mivel onnan indultunk, hogy sokak szovjetek = oroszok(ruszkik), erre reagáltam és egyértelmü.


Az is érdekes, hogy kigészítettem 4 elödállammal a 10 böl, mert ezek jutottak eszembe, de csak az oroszt nehezményezed, a maradék 5-öt nem (vagy még több, ha a 18 utódállamot nézzük).

Ez nem részrehajlás kicsit?


"Nagyon szánalmas már ez a magunk és oroszok piedesztálra emelése mintha valami felsőbbrendű faj lennénk."


Szerintem inkább a bináris gondolkodás szánalmas, amikor ha valakit nem gyülölök zsigerböl anblokk származási alapon, az már pidesztrára emelés.

És nem, nem emelem magunkat sehová, a magyarok nagy része seggnyaló volt már a 90-es években is. Csak hát van aki nyugatra nyal, van aki keletre, és ennek a két csoportnak értelmezhetetlen az, aki nem esz meg mindent valamelyik oldalról.

aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
70%

#52 az a különbség hogy az egész szovjetunio főnökei az oroszok voltak és nem a huszadrangu kazahkok mondjuk. Ők mentek oda ahova az oroszok mondták.


Én nem gondolkodom binárisan, nem utalok zsigerből minden oroszt, de attól még tény hogy ebben az egész háborúban Putyin a legnagyobb bűnös és szánalmas hogy ilyen mondvacsinált dolgokkal amiknek közé nincs a dologhoz mint pl az indiánok akarják mentegetni az agresszort.

aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
30%

"az a különbség hogy az egész szovjetunio főnökei az oroszok voltak"


Igen ezt nem írtam, de ha megnézzük, a SZU népessége 50%-ban orosz, ca. 15% ukrán, a maradék pedig megoszlik a mostani tizen x tagállam közt, nyilván leginkább oroszok voltak.

Söt a grúz származású sztálin is inkább orosz szeretett volna lenni állítólag.


"akarják mentegetni az agresszort"


Számomra az ukrán is legalább annyira agresszor, csak ök a kisebbek.

Pont ezért nem értem, miért is kell bármely mellett fognunk, mint a hüséges kutya a gazdája mellett?

aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
35%

szovjetek, nem ruszkik.


szánalmas hogy akik történelemről okoskodnak, pont ezt nem tudják.

Ehhez képest az 56-os forradalmárok is ruszkik hazát kiabáltak meg nem egy korabeli fénykép van ilyen feliratokkal...de persze ők is hülyék voltak és nem tudták ki ellen harcoltak...mennyire kell korlátoltnak lenni ahhoz,hogy valaki azt gondolja nem Moszkvában döntöttek erről,többségében nem ruszkik követték el ezeket a gaztetteket és az oroszok nélkül bármi megvalósult volna belőle...

aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
30%

55 "forradalmárok is ruszkik hazát kiabáltak"


Aki a németeket nem ismeri, annak is minden német "sváb". Holott ez csak egy kis csoport délen.

Még apám is sokszor használja, pedig fél életét bajoroknál dolgozta le.


Nálunk is volt egy laktanya az erdöben, sokszor jöttek a szovejt kikatonák, mi is "ruszkiknak" mondtuk öket, de pl. kigyerekként megtanítottak, hogy elöttük nem szabad mondani, mert nem szeretik.

Vajon miért?


"mennyire kell korlátoltnak lenni ahhoz, hogy valaki azt gondolja nem Moszkvában döntöttek erről"


Miröl döntöttek? Hogy nöket kell eröszakolni? Vagy a forradalom levrésére gondoltál?


Egyébként nem szép dolog ismeretleneket korlátoltnak titulálni egy-egy vélemény alapján.

aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 anonim ***** válasza:
70%

"Számomra az ukrán is legalább annyira agresszor, csak ök a kisebbek."


Számomra az az agresszor aki először támad.

El voltak nyomva az ott élő oroszok? És Putyin hallott már a diplomaciarol? Vagy azok a szegény oroszok akiket állítólag annyira kínoztak és irtottak hallottak már a koltozesrol? Persze nyilván senki nem akarja elhagyni az otthonát kényszerből, de ha valahol ennyire szörnyen bánnak veled hogy veszélyben az életed akkor nem hanyat homlok menekülsz?


Be akart lépni a natoba a csúnya ukrajna úgy hogy közben Oroszország a szomszédja?


Magyarország is belepett a natoba, akkor anno Ukrajnának is le kellett volna rohannia minket mert neki fenyegetés hogy NATO tag legyen a szomszédja? Érdekes, ők nem voltak olyan paranoiások hogy azt gondolják ez is róluk szól.


Az a baj hogy Putyin viszont paranoiás ami abból adódik hogy megragadt agyilag a hidegháborúban és azt hiszi hogy Oroszország még mindig Amerikaval versenyez a vilaghatalomért. És közben Oroszország már a kanyarban sincs, de még mindig kapálózik hogy vilaghatalom legyen..

aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
46%

Illeteve azt nem érzi senki kettös mércének, hogy az USA mint új szövetség (aki többnyire a korábbiakért felelös nép egyesítése), feddhetetlen a korábbi tettekért, hisz új állam, a mostani oroszok ellen meg fel lehet hozni 70 évvel ezelötti szovjet (akik többnyire oroszok voltak) dolgokat?


Ejnye.


Föképp ezt olyan kontextusban, hogy az USA-t és indiánokat hagyjuk, mert nincs köze a mostani konfliktushoz, de a második világháborúban elkövetett szovjet-orosz gaztetteknek igen?


Nahát.


A végén oda is eljutunk, hogy hitlert szentté kellene avatni?

aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:

Aki a németeket nem ismeri, annak is minden német "sváb". Holott ez csak egy kis csoport délen.

Még apám is sokszor használja, pedig fél életét bajoroknál dolgozta le.

Őszintén mondva ezt nem is tudom mire vélni,embert nem ismerek,aki ha szóba kerülnek a németek,akkor svábokra gondol,ha már mondani kellene ilyen népcsoportot,akkor az egyértelműen a bajor lenne.

Másrészt nem értem ennek mi köze van ahhoz,hogy az 56-os hősök ruszkik hazát kiabáltak,mert a megszállók oroszul beszéltek,többségében orosz etnikumúak voltak,a vörös hadsereget Moszkvából irányították,a szovjetunió kommunista pártjának Moszkvában volt a központja és az oroszok hozták létre a SZU-t.


Nálunk is volt egy laktanya az erdöben, sokszor jöttek a szovejt kikatonák, mi is "ruszkiknak" mondtuk öket, de pl. kigyerekként megtanítottak, hogy elöttük nem szabad mondani, mert nem szeretik.


Vajon miért?

Mert a ruszkik nem szerették,ha nem orosznak hívják őket,főleg 56 után.Lásd fentebb.


Miröl döntöttek? Hogy nöket kell eröszakolni? Vagy a forradalom levrésére gondoltál?

Gondolom csak a forradalom leveréséről döntöttek Moszkvában,az erőszakolást gondolom nem tették kötelezővé,csak lehetővé.


Egyébként nem szép dolog ismeretleneket korlátoltnak titulálni egy-egy vélemény alapján.

Ha valaki korlátolt az korlátolt,függetlenül attól,hogy kimon djuk vagy sem.A szovjetuniót az oroszok hozták létre,Moszkvából irányították a kommunista pártot és vörös hadsereget,az oroszok nélkül nem történt volna meg semmi,amiről beszélünk.

aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 anonim ***** válasza:

"Föképp ezt olyan kontextusban, hogy az USA-t és indiánokat hagyjuk, mert nincs köze a mostani konfliktushoz, de a második világháborúban elkövetett szovjet-orosz gaztetteknek igen?"



Mondjuk az egyik több száz éve volt, akkoriban még a magyarok is javában öldököltek, tök más világ volt.

A másik meg történelmi szempontból kB tegnap és vannak akik még élnek közülük, emlékeznek rá.


Plusz az egyik a világ másik felén volt, más néppel a másik pedig velünk.

Nem azt akarom ezzel mondani hogy amit velünk tesznek az nagyobb baj. Hanem nem értem a logikát hogy miért kellene elitelnem egy népet aki kva messze van tőlünk és sok száz éve rosszat tett egy másik néppel, de közben szpjam le a fszat annak aki nemrég még végig gyalulta az orszagunkat és most is a szomszedunkban haboruzik....

aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!