Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elítéled J.K. Rowling alábbi...

Elítéled J.K. Rowling alábbi kijelentését amit egy transznemű nővel kapcsolatban tett? 2024-ben, lehet ilyeneket mondani?

Figyelt kérdés

A Harry Potter írónőjéről van szó.


[link]


júl. 29. 18:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
44%
Megteheti, mert milliárdos, nem függ senkitől már, de egy uszónő hallgat, ha egy transznő ellen versenyez, vagy a szépségversenyen a transznő nyer a.nő hallgat,.mert nincs szava, nem lehet annak hatékony szava, ha függ és kiszolgáltatott. Némán hallgat és a nő tapsol a szélesvállú transznő győzelméhez, ilyen világot élünk.
júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

22:16 - azt mondod, hogy ő pl nem egy szép nő?


[link]

júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

[link]



🤡

júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%

"Ha ő önmaga számára nő, akkor alap, hogy a hétköznapi életben nőként tekintesz rá. Ettől még nem kell hozzá szexuálisan vonzódnod."


Én önmagam számára minden gazdag és jómódú ember által szeretett házikedvencnek érzem magam. És elvárom, hogy beköltözöm a lakásodba önkényesen és te maximum etethetsz és simogathatsz meg kényeztethetsz és ha bántani merészelsz, akkor egy lobbicsoport mögé szerveződve lesújtunk rád és szélsőséges esetben (ha az istennek nem akarsz jobb belátásra térni és kényeztetni meg etetni meg eltartani engem) tönkretesszük az életedet, karrieredet és mindenedet úgy, hogy a végén azt is megemlegeted, hogy valaha mást mertél gondolni.


Jogom van hozzá, hiszem mióta eszemet tudom erre vágyom már gyerekkoromban sem értettem, hogy én miért nem egy eltartott, kényeztetett házikedvenc vagyok, aki luxusban él, hiszen én erre rendeltettem, ezt olyan tisztán és biztosan érzem, hogy én ez vagyok, hogy bármilyen pszichiáternek vagy orvosszakértői bizottságnak hajlandó vagyok akár sírva könyörögni, hogy nyilvánítsanak annak. Az egész életem romokban hever, hogy egy alsó-munkásosztálybeli testbe születtem, miközben én luxus házikedvenc vagyok és az ignoráns, apatikus társadalom nem akarja elismerni, hogy én más vagyok, nem akar külön diagnózist adni.


És nem vagyunk egyedül. Van egy incel haverom az internetről, ő Chadnek képzeli magát, ő már régóta tudja magáról, hogy rossz testbe született, de neki jár ugyanaz a rajongás, mint amit egy Azahriah megkap az ellenkező nemtől. És egyre frusztráltabb amiatt, hogy nemhogy nem kapja meg azt a rajongást, de még gúnyt is űznek belőle, nevetség tárgyává is teszik és egyesek alattomos módon a szemébe se mondják, simán csak ghostingolják. Már azon töri a fejét, hogy Eliott Rodger nyomdokaiba lép emiatt. És erről is kizárólag a társadalom tehet, hiszen ha csak legalább a feslett lányok jobb belátásra térnének (nekik úgyis mindegy, hogy 270 vagy 271 numerán vannak túl) már boldogabb lenne és nem törné ilyesmiken a fejét.

júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%

"És elvárom, hogy beköltözöm a lakásodba önkényesen..."


Itt bukik az egész eszmefuttatásod.

júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
35%

#25: Mivel másabb, ha a magántulajdonhoz való jogodat csorbítjuk mások kárára (ébresztő: jelenleg is adórendszerben élünk, ahol az adózott fizetésedből még egyszer adózol, függetlenül attól, hogy megtakarítod (kamatadó, szochó) vagy elköltöd (áfa)? Jelenleg is azzal, hogy ingatlant tulajdonolsz egy csomó olyan költséged is keletkezik, ami nem rezsi, amit elhasználsz vagy amire rákényszerítenek, pl. vízóracsere, társasházi felújítások, stb. Sorolhatnám napestig.


Mint ha a saját gondolathoz, véleményhez való jogodat csorbítjuk, szintén mások kárára (aka. gondolatbűn)? Régen az Egyház diktatórikusabb vezérei tették ugyanezt, hogy nem volt szabad "bűnös" meg "parázna" gondolataidnak lenni, szélsőséges esetben megégettek vagy megkísérelték primitív módszerekkel kiűzni belőled az ördögöt.

júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

25. Szó sem volt a gondolataid ellenőrzéséről, azt gondolsz, amit akarsz.


Az meg intelligencia kérdése, hogy kérdés nélkül nem közlöm mással a róla alkotott véleményemet. Gondolom, kikérnéd magadnak, ha úton-útfélen közölnék veled, hogy egy primitív transzfób vagy? Pedig ez is csak a másik ember véleményhez való joga. (Most majd jön a válasz, hogy nem kérnéd ki, sőt...)

júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27: Adott egy szituáció, hiedelemrendszer, közmorál, stb. Lehet szeretni vagy nem, aszerint élni vagy lázadni, de a többség/ügyesebb/alkalmazkodóbb/erősebb, stb. fogja fújni a passzátszelet. Ez mindig is így volt, így van és így lesz rendszertől és papír (jog) alapú berendezkedéstől függetlenül.


A legkisebb mikroszinttől (szűk család, baráti társaság vagy párkapcsolat) egészen a legnagyobb egységig (Föld bolygó és annak különböző méretű és hatalmi/befolyásolási képességű országai, nagytőkés multinacionális vállalatai).


Nos, ha neked valami nem tetszik, akkor valamilyen módszerrel megpróbálsz érvényt szerezni a nézeteidnek, véleményednek, keresztül vinni az akaratodat a nagyobb, tágabb közösségen belül.


Ez lehet pusztán verbális érveléstechnika, manipulatív ráhatás, akár gazdaságilag, akár bármilyen más jellegű passzív (nem kimondott) és aktív (nyíltan kimondott) zsarolással, végül pedig a nyílt agresszió és erőszak megnyilvánulásáig, szintén függetlenül a papír (jog) alapú háttérrel, hiszen az ugyanúgy nem több, mint hit, csak ott nem az égben élő szakállas lényben hisz a tömeg és hajtják végre vakon, megkérdőjelezés nélkül a vélt vagy valós parancsait a végrehajtók (inkvizítorok, vallási fanatikusok).


Hanem valami eszmében vagy karizmatikus vezetőben hisz a tömeg és hajtja végre szintén vakon és megkérdőjelezés nélkül a vélt vagy valós parancsokat a hivatalos erőszakszervezet (karhatalmi erők) és fanatikusok (a rendszer/eszme feltétel nélküli támogatói).


Ez ugyancsak mindig is így működött, így működik most is és a jövőben is így fog.

júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!