Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elítéled J.K. Rowling alábbi...

Elítéled J.K. Rowling alábbi kijelentését amit egy transznemű nővel kapcsolatban tett? 2024-ben, lehet ilyeneket mondani?

Figyelt kérdés

A Harry Potter írónőjéről van szó.


[link]


júl. 29. 18:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%
#9: a konzervatívok tették azzá.
júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

#10


Velem az a baj, hogy nem tudom hogy viszonyuljak ehhez az egész LMBTQ/transznemű jelenséghez.

Alapvetően békeszerető ember vagyok, felőlem mindenki úgy él, ahogy akar. Nem zavar, ha valaki nőnek gondolja magát. De én a biológiai nőket tekintem nőnek, nem tudok vonzódni egy olyanhoz, aki pasinak született, majd nő lett.

Ebből a szemszögből a véleményem egyezik Rowling-éval, hiszen egy transznemű nő számomra sem nő. De akkor mit kellene tennem, hogy megfeleljek a világnak, és ne legyek közellenség, meg kellene erőszakolnom a gondolataimat, és bebeszélni magamnak, hogy egy transznemű nő is nő?

Na ez a baj, teljesen összezavarnak.

júl. 29. 19:13
 13/28 anonim ***** válasza:
12%

Meg kell mondjam, elég kulturált köntösbe tudod burkolni a transzfóbiádat :)

Ha ő önmaga számára nő, akkor alap, hogy a hétköznapi életben nőként tekintesz rá. Ettől még nem kell hozzá szexuálisan vonzódnod.

A politikai/jogi része meg nem ránk tartozik.

júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%

"Ha ő önmaga számára nő, akkor alap, hogy a hétköznapi életben nőként tekintesz rá."



Ööö, nem? Ha én harci helikopternek képzelem magam akkor aként tekintesz majd rám? :D

júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
59%

"Ha ő önmaga számára nő, akkor alap, hogy a hétköznapi életben nőként tekintesz rá"

Mégis mitől lenne az? Hogy ő nőnek képzeli magát, attól még nem válik azzá.

júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#14


Szóval az LMBTQ szerint nekem heteró pasiként alap, hogy egy transznemű nőre - aki férfinak született, - nőként tekintek, másként megkapom a transzfób jelzőt?

Nos, úgy vélem, meg tudunk egyezni, azonban 100%-ban nem megvalósítható, amit kérsz. Nem csak a szexuális vonzalom hiánya miatt, hanem azért is, mert nőnek/férfinak lenni jóval bonyolultabb annál, minthogy valaki kijelenti magáról, hogy ő nő/férfi. Ott vannak a biológiai különbségek, illetve a lélektani része az egésznek. Engem a volt barátnőm pont azért hagyott el, mert saját bevallása szeirnt nem tudott már rám férfiként tekinteni, noha én biológiai férfi vagyok...


Persze hajlandó vagyok alkalmazkodni egy transznemű nőhöz - betartani a nőkkel kapcsolatos etikettet, és ha ő pl. Sárának hívja magát akkor így szólítom - de ez tulajdonképpen csak színjáték, hiszen sosem fogok úgy tekinteni rá, mint pl. Palvin Barbira, még akkor sem, ha 100%-ra olyánra csinálja magát. Nekem ő férfi marad. Kb. ugyanaz a helyzet alakul ki, mint amikor egy fizetős nő eljátssza a barátnő feeling-et a vendégnek. Az sem igazi.

De, ha ez megfelel az LMBTQ-nak, akkor ebben meg tudunk egyezni.

júl. 29. 19:52
 17/28 anonim ***** válasza:
45%
Dehogy ítélem! 2024-ben már ideje lenne végre elfelejteni ezt az egész mizériát. Képzelje magát bárki annak, akinek akarja, de az nem elvárható hogy az egész világ behódoljon az ő tévképzeteinek. Az pedig egyenesen nevetséges, ráadásul súlyos problémákkal járhat, ha egy biológiai férfit női börtönbe zárnának, csak mert ő annak vallja magát. Épeszű ember nem érthet egyet ilyesmivel!
júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%
Szólásszabadság van mindenki azt mond, azt pártol, azzal ellenkezik akivel akar.
júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
14%
Maximálisan egyetértek vele.
júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
35%

16: "Persze hajlandó vagyok alkalmazkodni egy transznemű nőhöz - betartani a nőkkel kapcsolatos etikettet, és ha ő pl. Sárának hívja magát akkor így szólítom -"


És képzeld, a túlnyomó többség nem is akar mást. Csak a -fóbok magyaráznak bele mindenfélét.

júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!