Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Joh F. Kennedy pontosan hogy...

Joh F. Kennedy pontosan hogy viszonyult Izraelhez anno?

Figyelt kérdés
Most így az amerikai események kapcsán sokat szoktam rá gondolni és ezt egyszerűen nem tudom,mert van ahol azt olvasom,hogy ő indította el a két ország közti együttműködést és a legnagyobb támogatója volt Izraelnek valaha. Van ahol meg azt mondják,hogy ponthogy korlátozni akarta Izraelt többek közt abba,hogy atomhatalom legyen és valami Palesztinoknak való kárpótlást is akart... hogy van ez?

júl. 19. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem utóbbi lehet az igaz, elvégre mégiscsak eltették láb alól.
júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"For Israel was not created in order to disappear - Israel will endure and flourish. It is the child of hope and the home of the brave. "


"President Kennedy ended the arms embargo that the Truman and Eisenhower administrations had enforced on Israel in favor of increased security ties, becoming the founder of the U.S.-Israeli military alliance, which would be continued under subsequent presidents. Describing the protection of Israel as a moral and national commitment, he was the first to introduce the concept of a 'special relationship' (as he described it to Golda Meir) between the U.S. and Israel."


"In 1962, the Kennedy administration sold Israel a major weapon system, the Hawk antiaircraft missile. Historians differ as to whether Kennedy pursued security ties with Israel primarily to shore up support with Jewish-American voters, or because of his admiration of the Jewish state"


Összességében elég jól viszonyult hozzá...

júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez szerintem kamu de mind 1.

[link]

[link]

Itt meg ezeket írják.

júl. 20. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
3 de nem a zsidók. Nem kell hinni a náci konteókban. Oswald gyilkolta meg aki republikánus volt.
júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 Oswald komcsi volt,tehát egyiksem volt.
júl. 25. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:
A zsidók/cionisták miért gyilkolták volna meg azt az elnököt amely támogatta Izraelt, eltörölte az Izraelt érintő szankciót? Nem értem
júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 A fenti 2 linken világosan körbevan járva pontosan hogyan is állt ő Izraelhez és a zsidókhoz.
júl. 25. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első link cikkje nem említi sem az "Izrael" sem a "zsidó" szavakat. A második cikkben lévők leírtja nem cáfolják a tényeket.
júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 Nem írják,hogy korlátozni akarta Izraelt vagy,hogy pont semleges akart lenni a kérdéssel kapcsolatban?
júl. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!