Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikai és szerte a...

Az amerikai és szerte a világi szélsőjobbosok de főként az amerikaiak és itt leginkább a neonácikra gondolok. Milyen véleménnyel vannak John F. Kennedyről?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat foglalkozom Kennedyvel,a Kennedy gyilkossággal... És úgy jött ez a kérdés,hogy elgondolkodtam rajta,hogy igazából,amit ők a legnagyobb ellenségeknek mondanak, kommunisták,háttérhatalom,

bankárok,Izrael... ezekkel Kennedy is folyamatosan harcolt és ugyebár ez is lett a veszte. Meg ugyebár ő a demokrata pártba volt,de ugyebár ő egy nagyon egyedi,különálló elnök volt.



júl. 14. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

"ez is lett a veszte"

. Ha annyit foglalkoztál vele, nem tudom, hogyan jutottál erre a következtetésre.


Politikusok megítélése idővel mindig változik. Abban az időben már arra is rá lehetett mondani, hogy kommunista, aki nem értett egyet a vietnámi háborúval.


Amerikában egy viszonylag népszerű elnök a mai napig. Ami keveset a polgárjogokért tett, abban az időben kiberte a biztosítékot konzervatívabb embereknél (ld. George Wallace), de ma már helyesnek tűnik, legfeljebb nagyon szélsőséges, rasszista csoportok szerint nem. De nem az ő politikája jelentett végső szakadást a Demokrata pártban.

Kubai szabadságharcba nem avatkozott be, ami vitatható, de a kubai rakétaválságot jól kezelte.

Karizmája a mai napig vonzóvá teszi az emberek szemében, aminek nyilván van némi holdudvar hatása.


Magánélete akkoriban nem volt téma, manapság azért komolyabban vennénk az ilyen dolgokat...


Ami a háttérhatalmat illeti, nem egészen értem, mire gondolsz: Kennedyt a kapcsolatai, nem a szakmai kvalitása juttatta oda.

júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1 Azt mondtam,hogy ezekkel harcolt és ez is lett a veszte. Ami így is van. Mert folyton harcolt a bankárokkal,a kommunistákkal,Izraelt is korlátozni akarta,a hátérhatalom kapcsán meg hallgasd meg azt a beszédet,amit 1 héttel azelőtt mondott róluk,hogy megölték. És tehát azt mondtam,hogy ezek a kommunisták,bankárok,Izrael,

háttérhatalom ez ugyebár a szélsőjobbnak is a legnagyobb ellenségei.

júl. 14. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
De nem ez lett a veszt, hanem az, hogy egy labilis személyiségű volt tengerészgyalogos éppen ott kapott munkát, ahol az elnöki konvoj elvonult.
júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 Javaslom,hogy lásd be az egész teret.
júl. 14. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: majdnem 30 éve foglalkozom a témával, megismertem a legtöbb alternatív teóriát, Castrótól Dorothy Kilgallenen át Woody Harrelson apjáig. Ha tudsz újat mondani, meghallgatom, de ha annyi az egész tanács, hogy nyissam ki a szemem, az nem fog meggyőzni.
júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 Ennek fényében szerinted tök véletlen az,hogy a merénylőt is megölték meg aki a merénylőt megölte az is meghalt rejtélyes módon mi? Meghogy amúgy 1 héttel azután ölték meg,hogy az említett beszédet elmondta.
júl. 14. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Erről könyvtárnyi anyag van, ezért csak röviden válaszolok.


Erre a beszédre gondolsz, amit hamisnak minősítettek?

[link]

[link]


Ha erre alapozod az egész elméletedet, akkor érdemes átgondolni.

De lépjünk ezen túl.


Tök véletlen? Attól függ, hogyan definiálod a véletlen fogalmát.


Nyilván nem véletlenül ölte meg Oswald Kennedyt.

Nyilván nem véletlenül ölte meg Jack Ruby Oswaldot.

Mindkettő szándékos volt.

Oswald motivációja zavaros, de az sem világos, miért pont Edwin Walkerre lőtt rá korábban.

Jack Ruby eléggé temperamentumos személyiség volt, de állítólaga fő motivációja az volt, hogy nem akarta Jackie Kennedyt kitenni annak, hogy tanúskodnia kelljen.

Jack Ruby halálában meg nem tudom, mi a rejtélyes.


A felvetéseddel viszont az a gond, hogy

- Oswald meg akarta, és meg is ölte Kennedyt. Erre rengeteg a bizonyíték, értelmetlen cáfolni őket

- Oswaldot október 16-án vették fel raktárosnak a Texas School Book Depositoryba. Ez jóval az általad említett, és motivációként szolgáló beszéd előtt volt, szóval a kronológia itt problémás

- elképzelhető egy összeesküvés Kennedy ellen, de épeszű ember nem Oswaldot bérelte volna fel erre. Oswald jó lövő volt, de érzelmileg labilis (pl. Szovjetúnióba érkezésekor öngyilkossággal fenyegetőzött, ezért nem toloncolták ki). A merénylet után azt sem tudta, hogyan meneküljön el a helyszínről (először buszra szált, aztán a dugó miatt gyalogolt, és taxiba ült stb).

A gyilkosság napján a maradék készpénzt, és a jeggyűrűjét hátrahagyta, ami eléggé világosan arra utal, hogy nem számított arra, megússza az egészet. Ez nem arra utal, hogy egy profi merénylő lett volna, akit majd kimenekítenek valahogy

júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

Erre a beszédre gondoltam. És nekem simán logikus,hogy pont azért Oswaldot bérelték fel,mert rá lehetett fogni,hogy bolond. Ruby halálánál meg szintén érdekes,hogy ő se beszélhetett,mert hirtelen rosszul lett a cellájában.

júl. 14. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!