Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Kuba szuverén ország,...

Ha Kuba szuverén ország, akkor vásárolhatna orosz nagyhatótávolságú rakétákat ? Elfogadná ezt az USA és a NATO ?

Figyelt kérdés
júl. 13. 13:58
1 2
 11/12 Jeffrey Spender ***** válasza:
41%

Hypno


Az 1991-es Öbölháborúnak valóban megvolt a nemzetközi felhatalmazása, de az nem az Irak területére belépésre szólt, hanem a Kuwaitból kiűzésre. Megint kevered a szezont a fazonnal.


A 2003-as Iraki háborúnál kettő opció volt, egyik az ENSZ felhatalmazás, másik meg az önhatalmú, felhatalmazás nélküli katonai műveletek.



2002/2003-ban USA a színjáték kedvéért kikérte az ENSZ véleményét az Irak ellen tervezett háborújáról, pechjükre nem tartották elég meggyőzőnek az amerikai politikusok érveit, és további nemzetközileg is felügyelt tárgyalásokat, vizsgálatokat szorgalmaztak az olyanok, mint Franciaország, és Németország. Azonban az amerikai politikán nagyon rajta volt a háborúzási kényszer, megcsinálták a Hajlandók Koalícióját, csatlakozott hozzájuk egynéhány talpnyalójuk, és csatlósuk, csak erre továbbra sem volt semmilyen felhatalmazás, és megindult is a háború, önfejűen.


A háborúval az volt a baj, hogy nem találtak sem terroristákat, sem biolaborokat, sem nukleáris fegyvereket, de sikeresen tönkretettek egy komplett országot, 2003 óta Irak egy bukott állam, amit megpróbáltak nemzetközileg feloszlatni, és tervezgetés közben jutottak arra, hogy azzal csak még inkább rontanának az amúgy is bűnrossz helyzeten.

júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Jeffrey Spender ***** válasza:
41%

# Hypno


Már-már szürreálisnak mondható bakit követett el George W. Bush volt amerikai elnök, amikor egy konferencián beszélt. Miközben Oroszország autoriter rendszeréről és a Putyin-kormány döntéseiről, köztük Ukrajna megtámadásáról értekezett, azt mondta, hogy „egy ember döntése miatt indokolatlan és brutális invázió indult Irak ellen.” Szinte azonnal korrigálta, hogy Irak helyett Ukrajnát akart mondani, de elképesztő irónia van így is a kijelentésben.



[link]



A genfi székhelyű International Commission of Jurists (ICJ) nevű szervezetnél is vizsgálták a 2003-as Iraki háború legalitását, sem az önvédelem, sem a védelmi helyzet, és az ENSZ általi jóváhagyás sem álltak fenn, ezért az Irak elleni 2003-as háború az nem más, mint agresszió, és béke elleni bűncselekmény.



Kofi Annan volt ENSZ-főtitkár szerint is agressziót követett el az USA.

júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!