Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában miért nem írnak ki...

Ukrajnában miért nem írnak ki népszavazást a fegyverletételről, a háború befejezéséről?

Figyelt kérdés

máj. 31. 00:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
54%

Ajaj, Spenderre megint rájött a logorrhea, mindenki fedezékbe 😂


Figyelj Jeffrey, a tankok világa azért bonyolultabb annál, hogy T-72 meg T-90.


A DNR és az LNR haderőinek soraiban a 2014-és harcok későbbi szakaszában olyan T-72 változatokat detektáltak, amelyek az ukrán hadseregben sosem voltak rendszeresítve, vagyis azok csak a határon keresztül Oroszországból érkezhettek. Ugye nem azt akarod mondani, hogy Putyin nem küldött fegyvereket a szakadároknak már 2014-ben?

jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

30:


De bizony. Na ha ennyit tanultál már, hogy Putyin mit mondott Hitlerrol a Carlson-interjúban, akkor már megérte 2x is elismételni.

jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

Nézzük pontról pontra Sztálin Téli háborúját, és Putyin 2022-es háborúját.



Az 1939-es Téli háború célja Sztálin részéről az volt, hogy az Oroszországtól 1917-ben függetlenné vált Finnországot ismét saját befolyási övezetükké tegye, vagy akár a Szovjetunióba nyomja le.


A 2022-es Ukrajnai háború célja Putyin részéről az volt, hogy az Oroszországból 1991-ben kivált Ukrajnát ismét saját befolyási övezetükké tegye, vagy akár integrálja szerves részükké.


Ez a párhuzam nem szúrja ki a szemedet ?



1939-ben az erőviszonyok alapján – a szovjetek közel háromszoros túlerőben voltak és elsöprő technikai fölénnyel bírtak – a nemzetközi közvélemény, és minden bizonnyal Sztálin is arra számított, hogy az inváziós fázis legfeljebb néhány hetet fog igénybe venni.


2022-ben az erőviszonyok alapján – az oroszok elsöprő technikai fölénnyel bírtak – a nemzetközi közvélemény, és minden bizonnyal Putyin is arra számított, hogy az inváziós fázis legfeljebb néhány hetet fog igénybe venni.



1939-ben a szovjet-orosz hadvezetés nagyon lebecsülte az időjárást, és a földrajzi tényezőket, mármint a sártengert, és a logisztikát borzasztó szarul szervezték meg.


És 2022-ben pontosan ugyanebbe léptek, csak akkor meg az Orosz Hadsereg részéről.



Sztálin a területszerzéseit nem hirtelen háborúval indította meg, hanem kreált "nemzetiségi" tagköztársaságokat, és az orosz kisebbség védelmére / együttműködés megtagadására / a másik provokációjára / megelőző védelmi helyzetre hivatkozva indított háborút a másikak ellen.


Putyin is kreált "nemzetiségi" tagköztársaságokat, és ugyanezekre a felsoroltakra hivatkozva indította meg a háborút 2022-ben.



A Népszövetség 27 éves története során egyetlen tagot zárt ki sorai közül: a Szovjet-Oroszországot 1939. december 14-én. Szovjet-Oroszországot agresszornak minősítették Genfben, nemzetközi megítélésének mélypontját jelentette ez az esemény.


Megtörtént 2022-ben a teljeskörű orosz háborúindítás, Oroszországot agresszornak minősítették, és felmerült lehetőségként az ENSZ-ből való kizárása. Ezt ugyan nem tudták véghez vinni, azonban Oroszország nemzetközi megítélésének a mélypontját jelentette ez. Az ENSZ fennállása alatt egyetlen tag kizárásával próbálkozott meg: Oroszországgal 2022-ben.

jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

Amúgy 3,5 fél csillagos, ha a megfogalmazásod, és az érvelési készleted alapján könnyen felismerhető vagy, miért nem teszed láthatóvá a neved ?


Attól, hogy valamit felvetsz, attól még nem lesz igazabb. Sőt mivel óriási hülyeséget írtál, meg is jegyeztem.


És nem voltál szégyenlős elismételni.

jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 31


2014-ben az Ukrán Hadsereg az bírt 600 T-72-essel.


Az Orosz, és az Ukrán T-72-esek között nem volt nagy különbség, még 2014-ben sem.


Az Ukrán Hadsereg a következőkkel bírt akkor:


- T-72-es Urál (1973-ból)


- T-72A


- T-72AV (Kontakt-1 ék formájúan)


- T-72B ERA kazetta nélkül


- T-72B Kontakt-1-essel


- T-72B obr. 1989 (Kontakt-5-össel)


- T-72BA (Kontakt-5-össel)



Az oroszoknak is ugyanezek a T-72-eseik vannak.



Szerinted miért firkálják a Z-ket, és a hasonló betűket, meg a rikító színű felületeket az adott harckocsira ?

jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az orosz T-72B3-as az abból állt, hogy az 1989-es T-72B képes lett új lőszereket tüzelni, meg a motort felújították.


De külsőre semmilyen változás nem történt.


Az LNR, és a DNR nem olyan T-72-eseket használt, amit Oroszországból adtak nekik, hanem simán lehetett lopni az Ukrán Hadsereg bázisairól is.

jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

[link]



It wasn’t hard for Finns to imagine themselves in the Ukrainians’ shoes. They’d walked in them in November 1939, when the Soviet Union invaded Finland.


Like President Putin’s so-called “special operation” against Ukraine, the USSR’s so-called “liberation operation” falsely accused Finland of provoking the invasion.


Like the Russians with Kyiv, the Soviets were confident that they’d sack Helsinki in weeks – so confident that they had Dmitri Shostakovich compose music for the victory parade, before the Winter War even started.


Like Putin in Ukraine, when Stalin failed to overcome the Finns’ fierce and determined resistance, he shifted to a strategy of terror, incinerating entire villages and bombing so many hospitals from the air that Finns started covering up the Red Cross insignia on the rooftops.


Like the millions of Ukrainian refugees today, hundreds of thousands of Finns were driven from their homes by the Soviet invasion. They included two children, Pirkko and Henri, whose families evacuated their homes in Karelia – the mother and father of our host, the mayor of the city.


To many Finns, the parallels between 1939 and 2022 were striking. They were visceral. And they were not wrong.


In his New Year’s address to the Finnish people, President Niinistö identified one of the fundamental flaws of President Putin’s plan to swiftly conquer Ukraine – a flaw that also doomed Stalin’s plan to swiftly conquer Finland. As President Niinistö said, and I quote, “As leaders of a country under authoritarian rule, Stalin and Putin failed to recognize . . . that people living in a free country have their own will and convictions. And that a nation that works together constitutes an immense force.”



Antony Blinken, az USA külügyminisztere Sztálin Téli háborújához hasonlította Putyin ukrajnai háborúját, nem pedig Hitler terjeszkedésével rukkolt elő.


Vajon hogyan lehet, hogy a hobbitörténész névtelen magyar kisember, és az USA külügyminisztere teljesen más megközelítéssel, de hasonló végeredményre jut, 28-as / 32-es ?

jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!