Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Keynes-i, végtelen növekedés...

A Keynes-i, végtelen növekedésen alapuló gazdasági rendszer miatt van egyre több háború?

Figyelt kérdés

Vissza lehet vezetni vallásra és minden másra, de ezek csak propagandaeszközök mindkét oldalról.


Valójában az államadósság egyre több lesz minden országnak, így vagy arra van rákényszerítve (ha hadereje van), hogy háborúzzon, vagy arra (ha nincs), hogy olyanokhoz dörgölőzzön, akinek van hadereje és akitől győzelmet remél, meg persze ideológiailag többé-kevésbé kompatibilis.


Pl. egy transzi furán mutatna a Mi Hazánk színeiben, akkor is, ha az lenne a győztes erő, ugyanakkor Bayer Zsolt vagy Toroczkai is hiteltelen lenne egy színes, liberális kocsmatársaságban.


Az vagy, aki vagy, valamennyit tudsz faragni meg alkalmazkodni, de kifordulni önmagadból és önmagad tükörképévé válni nem igazán.


Szóval míg régen a szűkösség miatt indultak csatába, most amiatt, hogy a fedezetlen pénzbőségnek meglegyen az erőforrásfedezete vagy megelőző stratégiaként gazdaságilag leigázzanak olyat, aki ácsingózik az adott térség erőforrásaira.



máj. 30. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem. A háborúk a legkevésbé segítenek egy eladósodott országon, ezt nem tudom, honnan vetted.
máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A növekedést és az államadósság kezelését hogyan támogatják a háborúk?
máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 MDaniel98 ***** válasza:
Nem. Az ókorban és a középkorban sokkal gyakrabban törtek ki konfliktusok mint most, pedig akkor még nemhogy a Keynest, a kapitalizmust se ismerte senki.
máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nincs több háború, mint John Maynard Keynes elméletei előtt volt, csak az információs forradalom oda vezetett, hogy szinte mindenről valós időben, szűretlenül értesülhet bárki, ezért többnek látszik.
máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem, hanem hogy a világ nagy részét irányító globális "elit" ki akarja terjeszteni a hatalmát a világ többi részére is.
máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1-es, 2-es: Úgy, hogy a pénzt nem lehet megenni, sem fűteni vele, sem házat építeni belőle és így tovább.


A pénz (ha van FEDEZETE) egy univerzális értékmérő. Ha viszont nincs fedezete, mert őrült jegybankárok nyomtatják veszettül, hogy stabilizálják a gazdaságot és ne lángoljon a Fehér Ház 1-1 válságkor és haljanak meg milliók, egy részük a konfliktusokban, másik részük a szabadpiac centrifugájától.


Az emberek által igényelt erőforrásoknak meg kell lennie a fedezetének. Az pedig időnként bizony területek fölötti hatalommal lehetséges.


A hatalmat a modern korban gazdaságilag gyakorolják, de mikor az csődöt mond, akkor mindig jön a jó öreg erőszak.


Ahogy az országhatárokat szintén a modern korban a jogszabályok védik, de mikor az csődöt mond, akkor ott is az erősebb fog területet szerezni a gyengébb kárára. A szövetségek és segítségek pedig bármilyen oldalról is jönnek, KIZÁRÓLAG ÉRDEKEK MOZGATJÁK:


Ukrajna a kutyát nem érdekelné, ha nem lenne sok-sok ásványkincse: [link]


A világtörténelemben mindig akkor érdekelt valakit 1-1 terület, ha akár közvetlenül, akár közvetetten valami haszna volt belőle. A közvetett haszon sokszor csak később derült ki.


Volt, hogy olyan szempontok összessége volt csak, hogy kicsi, gyenge ország, a fegyveriparnak pörögnie kell (GDP) és ha a hangyabolyt megbolygatjuk, akkor zavargások lesznek, amivel felkavarjuk a térségben az állóvizet, ami még jól jöhet nekünk, hiszen az állandóság a biztos rossz, de ha változás történik, akkor készen állunk arra, hogy ezt gazdaságilag kiaknázzuk.

máj. 30. 22:53
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
6: Csupa marhaság, amit írsz.
máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#6, sokat írtál, mégsem válaszoltál a kérdésre. Légyszi, ne egész oldalas handabandával, hanem tömören válaszolj a kérdésre: hogyan jelent közvetlen megoldást az államadósság problémájára és a növekedés fenntartására egy háború?
máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 MDaniel98 ***** válasza:
91%
8# Gondolom az az elképzelés, hogyha a gazdasági növekedés a háború miatt olyan ütemben nő ami felülmúlja az államadósság növekedését, akkor GDP-arányosan csökkenhet az államadósság, és a háború nemzetgazdasági szempontok alapján megéri, és ilyen esetben nem csak a fegyvergyárosoknak. Ha elfogadjuk az orosz GDP-növekedési adatokat, akkor ők egy kicsit ++-ban vannak jelenleg, de a hosszútávú hatások miatt még nekik sem éri meg. Ukrajnáról nem is beszélve.
máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9, áh oké, így már van benne logika. Mármint a folytatásban azt is leírtad, hogy miért hibás logika, szóval nem fűzök hozzá semmit, csak simán egyetértek.
máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!