Mitől lett az Egyesült Államok ennyire sikeres ország?
Ott koncentrálódott a nyugati banktőke. (ki ne mond milyen valójában!)
Mivel nemzetközileg sokkal jobban védhető terület mint Európa.
És az amerikai rabszolgatartó társadalom finanszírozása is busás nyereséget hozott.
Amikor már megerősödtek zsíros nyereséget hozott nekik Európa 2x-es lerombolása majd újjáépítése, eladósítása és a nagy világválságok kirobbantása.
A fél világ eladósítása is hatalmas kamatbevételeket jelent az USAnak. És a nagyvilág ásványkincseinek lefölözése is. Már ahol hagyják. De sok minden van még...
Úgy kezdődött, Nagy-Britannia United Kindom valami (protestáns?) vallás miatt sok ember elhagyta UK-ot, és Amerika földjét ilyen telepesek foglalták el. Később nemcsak az UK-ból jöttek ott élni akaró emberek, hanem Itáliából is. Rendszeres veszélynek voltak kitéve a földjuket védő indiánok által, amely megerősítette őket a folyamatos harcászati fejlődésben. Hogy fejlődni tudjanak rabszolgákat tartottak, amelynek a polgárháború vetett véget, ez a folyamat nagyon megerősítette őket az összetartásban. Kihagytam a Western korszakot, az sem volt semmi. Nagyon fontos lépés volt, amikor az államok egyesültek, ezzel elkerülték, hogy egymás ellen lépjenek fel, és hogy a katonai erő-létszáma megnőjön.
A sikerességének oka az ember, az hogy az ember saját hazája nem becsüli meg USA meg tárt karokkal várta a tudósokat,sportolókat akiket meg is becsült anyagilag is. A mai napig így van.
A sikeréhez hozzájárult Hitler ámokfutása, zsidók (sok tudós zsidó származású volt) USA-ba üldözése. USA sehol sem volt előtte, UK volt a góré, az atom után lett komolyan véve. Ez a dolog lényege, hogy ott megbecsülik az embereket, itt Magyarországon meg hiába vagy észlény, hiszen USA elszív innen, mert 50x fizeti neked, és ez a sikerének a titka, az emberek.
#15
- Nem ott voltak a legnagyobb bankok, hanem Európában, most meg már Kína dominálja a bankszektort.
- Óriási ország, sokkal nehezebben védhető mint például Svájc, ráadásul az érdekszférájába tartozó területek az egész bolygóra kiterjednek, ezért hihetetlen nagyságú és ütőképességű hadsereget kénytelen fenntartani csillagászati költségek mellett. Ezt én nem nevezném gazdasági sikernek.
- Nem a déli államok voltak a gazdag államok, nem a rabszolgatartás, hanem az iparosodás hozta meg egyes (északi) államok sikerét és politikai súlyának növekedését.
- Valójában nem eladósították a velük kapcsolatba lépő más államokat (mint ahogyan azt például mostanában Kína teszi), hanem világpénzzé tették a saját pénzüket. Ezzel az USA dollárt használók automatikusan finanszírozzák az USA gazdaságát, nincs szükség külön eladósításra.
"- Óriási ország, sokkal nehezebben védhető mint például Svájc"
Bizony, mert a 3000 km-nyi oceanokat pikk-pakk atussza barmelyik hadsereg tankostul-puskastul egyutt. Es abbol is latszik hogy mennyire nehezen vedheto, hogy mennyi rengeteg haborujuk volt az elmult ket evszazadban mas orszagokkal a sajat teruletukon.
"Ezt én nem nevezném gazdasági sikernek."
Az USA kabe tobbet koltott hadseregre az elmult 80 evben, mint a vilag tobbi resze egyuttveve, ugyanakkor mellette pedig az egyik legmagasabb eletszinvonalat biztositja allampolgarainak az egesz bolygon. Mit nevezel gazdasagi sikernek, ha ezt nem?
"Bizony, mert a 3000 km-nyi oceanokat pikk-pakk atussza barmelyik hadsereg tankostul-puskastul egyutt."
Lásd például a kubai rakétaválságot, vagy 9/11-et a teljesség igénye nélkül.
Messze nem biztosítja valamennyi állampolgárának az egyik legmagasabb életszínvonalat a fejlett világban, de nem is az egyén, hanem a nemzet sikeréről beszélünk most.
Az, hogy hosszútávon a világ meghatározó szuperhatalma, nagyjából politikai berendezkedésének, az abból fakadó hihetetlen adaptációs készségének, önkorrekciójának köszönhető.
" Az, hogy hosszútávon a világ meghatározó szuperhatalma, nagyjából politikai berendezkedésének, az abból fakadó hihetetlen adaptációs készségének, önkorrekciójának köszönhető."
Es termeszetesen a gazdasagi eredmenyeinek, gazdasagi sikereinek is, ezt sztem kar lenne kihagyni a felsorolasbol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!