Az USA-nak a második világháború óta nem igazán voltak igazán sikeres háborúi?
A Csendes-óceáni és európai hadszíntéren azért valóban látványos győzelmeket arattak és Japán teljesen az ők érdekszférájukba került, így nem jelentett veszélyt rájuk később.
Viszont a második világháború után indított hadműveletek jelentős része szerintem nem mondható ennyire sikeresnek, mert Koreában, Vietnámban sem sikerült teljes győzelmet aratni, annak ellenére, hogy sok pénzt áldoztak rá. Később Irakról meg Afganisztánról nem is beszélve. Bár katonai értelemben simán ledarálták, de gazdaságilag mindkét akció felér egy-egy vereséggel, pláne hogy a sokat hangoztatott "demokráciaexport" szerintem teljesen kudarcot vallott.
Tipikus műveletlen jobboldali retardkodás, amit csinálsz :D
A másik ilyen kedvenc szokása a retardjobbereknek azt lobogtatni, hogy hány államot támadott meg az USA a második vh. óta :D
Legalább beírnád egy qva gugli keresőbe, hogy list of wars involving the USA, és utána esetleg azt is, hogy list of wars involving russia, és szépen végigolvasnád a vonatkozó wiki oldalakat.
De nem, te bmeg ennyit tudsz, hogy korea-vietnam, és ebből vezeted le az egész világképedet :DDDDD
Kedves kérdező!
A koreai háborúba történő amerikai beavatkozáskor Korea lakosságának és területének közel 90 %-a àllt kommunista fennhatóság alatt.
A koreai háború végén Korea területének kb. 50 %-a és a lakosság több, mint 60 %-a amerikai fennhatóság alatt maradt.
Vagyis az amerikaiak sokkal jobb pozícióban fejezték be a koreai háborút, mint amilyenben elkezdték.
Az öböl-háború egyáltalán nem mondható sikertelennek, napok alatt lenullázták az iraki hadsereget. Az már más dolog, hogy a terület pacifikálása és a demokráciacsinálás sikertelen volt, meg a várt gazdasági haszon sem jött.
A koreai háborúban sikerült Dél-Koreát megmenteniük a kommunista befolyástól. Az északi részt csak azért nem mert Kína belerondított, amikor már alig volt pár ellenálló észak-koreai csoport a kínai határszél környékén.
A Koreai háború patthelyzetet eredményezett mindkét oldalon. Meghalt egy csomó ember, de a végén ugyanott maradsz szinte a frontvonal ahol volt.
A Vietnami háború egyértelmű bukta.
Az afgán "kaland" félsiker. Nincs ugyan amcsi barát kormány, de az Al-Kaidát kifüstölték, a most visszatért talibánnak esze ágában sincs terroristákat támogatni inkább segélyekért jár kuncsorogni "nyugatra".
Az első Öböl-háború teljes siker, Irak mint fenyegetés megszűnt létezni.
A második Öböl-háború szintén félsiker, a stratégiai célokat félig elérték (kontrollálni az olajkitermelést, szállítást), de nincs stabil helyzet, folyamatosan nyeli a pénzt.
Jugoszlávia, Koszovó teljes siker, minimális áldozattal leválasztották a szerbeket az oroszokról, így azok tradicionális, utolsó bástyája is elesett Európában.
Az I. Hidegháború teljes USA siker, a SZU felbomlott, rengeteg területet szereztek meg Kelet-Európában, a SZU-ról leválasztották a Baltikumot.
A II. Hidegháború egyenlőre USA sikerekkel kezdődött, a ruszkik nem tudták könnyen megszerezni Ukrajnát, Svédország, Finnország formálisan is csatlakozik a NATO-hoz, az oroszok operatív katonai képessége jelentősen gyengül.
# 7
A koreai háborúba történő amerikai beavatkozáskor Korea lakosságának és területének közel 90 %-a állt kommunista fennhatóság alatt. A koreai háború végén Korea területének kb. 50 %-a és a lakosság több, mint 60 %-a amerikai fennhatóság alatt maradt.
Összegezve: az amerikaiak sokkal jobb pozícióban fejezték be a koreai háborút, mint amilyenben elkezdték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!