Melyik országokba érdemes kivándorolnom az alábbi feltételekkel?
- Nem félek a négerektől, se az araboktól. Tehát ha mondjuk elmegyek egy feketék lakta környékre, akkor nem fogok azonnal sikítva hazaszaladni, hogy "Jaj! Migrácsok! Fusson ki merre lát! Rettegjünk!"
Ennek oka, hogy ténylegesen is éltem egy évet egy arab afrikai országban és sosem volt semmi problémám senkivel, pedig helyiekkel együtt laktam és sokszor kevésbé jóhírű környékeken is megfordultam. Igazából sokkal biztonságosabban éreztem magam mint egy budapesti 'perui indiánok' lakta környéken.
- Előny ha kevés a magyar.
- Nem tervezek visszaköltözni Kelet-Európába. Tehát nekem az nem szempont amit sokan írnak, hogy "Menj Ausztriába mer' az közel van"
És emiatt, az is plusz előny ha nincs tiltva a kettős állampolgárság az adott országban (mégegy érv Ausztria ellen)
- Beszélek jelenleg is vagy öt nyelvet kommunikációs szinten, és igazából nem riadok vissza új nyelveket megtanulni. (Szemben a legtöbb magyarral, akik még angolul sem képesek legalább az alapszavakat megtanulni)
- Meg tudjak élni a fizetésből. Dolgozni szeretnék, nem pedig segílykíkért kuncsorogni. Tehát olyan helyre szeretnék menni, ahol a dolgozó embereket jól megfizetik.
- Szeretem ha nyitottak az emberek. Mivel egyedülálló vagyok, ezért annyira nem lelkesedem a bezárkózó hiper-individualista zárkózott társadalmakért. Tehát ilyen szempontból nézve a városokat is jobban kedvelem mint az eldugott kisfalukat.
# Eddig éltem Hollandiában meg Svájcban is.
Hollandiát szerettem, mert ott jól megfizetik azt aki folyamatosan dolgozik, csak sajnos ott gyakorlatilag lehetetlen letelepedni, mert az ország már megtelt, így egyedülálló (kelet-európai) férfiként az életbe nem jutnék saját albérlethez. Közvetítős házakban lakva meg noha sokkal kifizetődőbb anyagilag (tekintve, hogy szakmunkásoknak térítésmentes) de úgy nem fogok tudni életem végéig élni. Hiába tudok anyagilag szép összegeket félretenni.
Svájc pedig óriási csalódás volt. Nem is tudom, hogy csalódtam-e valaha bármiben is ekkorát. Képzeld el azt a feelinget amikor veszel egy bazinagy hatalmas csipszet és amikor kibontod akkor csak pár falat van az alján benne. Na ezt az érzést szorozd meg ezerrel. Na ez volt Svájc.
Ebbe most nem szeretnék belemenni részletesen, mert akik még életükben nem éltek Svájcban azok úgysem fognak egyetérteni velem (szemben azokkal, akik már 20+ éve itt élnek). De alapvetően az a gond, hogy ide kb bárkit beengedné akárhonnan. Így már vagy 5% albán. Így Svajcban a svajci béreket nem az árakhoz és a piachoz igazítják, hanem Pristinához. És mivel a Balkán az elmúlt húsz-harminc évben kb semmilyen fejlődést nem tudott felmutatni, ezért a svajci bérek sem emelkedtek szinte semmit sem. Mára már odáig jutottunk, hogy ilyen bruttó 20-23 frankos alja munkakra albánok tucatjai ugranak egyből rá, mintha az évszázad utolsó munkahelye lenne. Elhiszem én, hogy nekik a koszovói két-háromszáz eurós fizetéshez képest ez maga a Kanaán, csak ezzel az a gond, hogy így a svájci munkaadó sosem fog többet fizetni, ha mindig lesz egy koszovói (eritreai, afgán stb) aki fillérekért is elvállalja.
Ilyen Hollandiában azért nem volt, mert oda alapból kizárólag csak EU állampolgár vállalhat munkát. Egy lengyellel vagy csehhel ugyanezt nem lehet megcsinálni, mert Csehország vagy Lengyelország azért nem egy annyira alja ország mint pl Észak-Makedónia vagy Koszovó. Így a lengyelnek muszáj bért emelni. A holland fizetéseknél meg valóban emelkedő tendenciát láttam az elmúlt években.
De! Svájcnak az a nagy előnye, hogy könnyebb saját albérletet találni. Tehát hiaba rosszabb anyagilag, de legalább könnyebb letelepedni hosszútávon a saját albérletnek köszönhetően.
Erről a kettőről vannak személyes ismereteim.
De igazából nyitott vagyok Alaszkától Új-Zélandig akármire.
Kíváncsi vagyok kinek milyen tapasztalatai vannak.
#1
Többször jártam Franciaországban. Semmi bajom nem volt a feketékkel. Igazából sokkal segítőkészebbek voltam velem mint az echte franciák. Azok ugyanis baromi beképzelt soviniszta népség.
De az a gond Franciaországgal, hogy nagyon alacsonyak a bérek. Szakmunkásként megkeresel mondjuk nettó 1500-1800 eurót miközben ugyanazért a munkáért pl a szomszédos Németországban 500 euróval többet keresnél, plusz még az árak is egy hajszállal drágábbak a németekéhez képest. Tehát anyagilag egyáltalán nem éri meg.
#4
Nem tudtam, hogy ott olyan jól meg lehet élni a fizetésből.
Esetleg tudod véletlenül, hogy nettóban mennyit lehet ott keresni? Illetve milyen albérlet árakkal lehet számolni?
#3
Nem az a gond, hogy magyarok. Hanem az, hogy a legtöbb helyen a magyarok az aljanépséget reprezentálják. Alapvetően két dolgot szoktam mondani, amit én az aljanéphez szoktam sorolni:
- Súlyos alkoholizmus
- A nyelvek ismeretének totális hiánya
A magyarok többségére mindkettő teljes mértékben igaz. Sok magyar még külön büszke is arra, hogy mennyi alkoholt iszik meg, hogy naponta hullarészegre issza magát.
Ami meg az idegennyelv ismeretet illeti, az statisztikai tény, hogy az EU-ban a legrosszabb Magyarország. Még a sokkal gyengébb oktatással rendelkező Bulgária, Albánia és Szerbiában is sokkal többen tudnak idegen nyelveket kommunikálni.
Az egy dolog, hogyha nem beszélik az adott ország nyelvét, de ott lehet mentőövként ha pl angolul vagy más nyelven beszélnek. Tipikusan a románok vagy a baltiak ilyenek. Azok is alkeszek, de ha nem is beszélik az ország nyelvét, könnyű találni köztük olyanokat akik legalább angolul tudnak (a baltiak közt rengetegen oroszul is, illetve a románok közt meg elképesztőeb sokan olaszul és spanyolul is). Na a magyarok nem ilyenek, azok többsége alkesz, és még angolul sem tud semennyire. De Magyarország tipikusan az a hely, hogyha legalább egy nyelven el tudsz számolni tízig, akkor mindenki elolvad, hogy "Te jó ég! Te nyelveket beszélsz!".
Miközben én pl egy arabbal vagy négerrel sem találkoztam voln aki ne beszélt volna vagy kettő (vagy több) idegen nyelven. Megy a picsogás, hogy "fúj gonosz négerek!", miközben azok az emberek legalább sokkal rosszabb körülmények közt is meg képesek tanulni akár több idegen nyelvet is.
Szóval alapvetően az alja emberekkel van gondom.
Ha a magyarok többsége olyan lenne, mint akik ezen az oldalon ezt a kérdést olvassák, tehát nem alkoholista és legalább angolul alapszinten meg képes tanulni, akkor semmi bajom nem lenne a magyarokkal.
Gondolom tudsz arabul, ha éltél arab Afrikai országban.
Ezek alapján akár valamelyik gazdag öbölmenti állam is jó lehetne. Pl Emírségek, Qatar, Bahrein.
Vagy Kanada/USA/Ausztrália/Új-Zéland. A fizetések magasak, az emberek pedig nem zárkózottak. Előny még, hogy rengeteg szabadtéri tevékenységet lehet csinálni (lehet, hogy neked ez nem annyira számít, nekem ez fontos szempont). Amelyik éghajlata jobban bejön, azt válaszd ezek közül.
#7
Noha nem perfekt, de igen. El tudok boldogulni az arabbal is.
Az öböl-menti arab országokban nem tudom mennyire lenne jó. Egyrészt mert azokban nem lehet letelepedni, ugyanis kb senkinek nem adnak állampolgárságot. Másrészt meg noha milliomosok a helyiek, és nekik az jelenti a legnagyobb gondot, hogy Bugattit vagy Rolls-Roycet vegyenek-e a fiuk 18. születésnapjára, addig a két kezével dolgozó pakisztaninak meg kenyainak nem fizetnek két-háromszáz dollárnál többet.
Bár nekem, mint európai lehet több lenne a bérem, de erős kétségeim vannak róla. Bár aki jártasabb nálam ebben, annak szívesen meghallgatom a véleményét.
#8
Na pl pont az ilyen válaszolók szokták megerősíteni "a magyarok az aljanép" sztereotípiát. Hisz mint látható szegény még a saját anyanyelvén sem tud szöveget értelmezni. Definíció szerint funkcionális analfabéta.
#5/Kérdező:
Bár a #4 csak hülye akart lenni (ha nem az volt a cél, akkor félresiklott kicsit).
De komolyra fordítva a szót, Szomália valóban nem olyan vészes, mint azt sokan hiszik, én éltem kint egy évig. Persze, a társadalom maga egy afrikai, mélyszegény réteg, de alapjában véve nem rossz külföldiként.
Az átlag bérezés olyan 200-250ezer HUF között van,
viszont egy egyszobás garzon Mogadishu belvárosának a szélén kb. 30ezer HUF / hó. A belváros tényleges közepén, olyan 55-60ezer HUF.
A kaja egy jobb étteremben kb. 1.500 HUF, a plázás (igen, van pláza) kaják olyan 500-700 HUF körüliek, de annyiból megfőzni is tudsz egy komplett napra. Szóval az alap étkezés olyan 15-45ezer, attól függően hol és mennyit eszel.
Tehát a két általánosan drága tételt (szállás és étkezés) nézve, a drágább verziókat figyelembe véve (főváros közepe + jó étterem minden nap, 60+45=105), még mindig csak az átlag fizetés fele ment el.
Ha a kompromisszumosat nézzük (belváros széle + főzés, 30+15=45), a fizetésed alig több, mint egyötöde ment el.
Ha pedig az ember mégmesszebb, a külvárosba költözik, akkor végképp potom összeg.
Szerintem arányaiban nem rossz, hogy egy egyedülállónak, átlagfizetéssel, az alap megélhetés tulajdonképpen a bér egyötöde.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!