A magyar kormánynak miért ilyen arrogáns a külpolitikai kommunikációja?
"És ettől még elmondhatja a véleményét, aztán a kormány vagy megfogadja vagy nem." és ettől a kormány is elmondhatja a véleményét. vagy ez már probléma?
egy nagykövet olyan dologba szól bele amihez semmi köze, akkor nem kell meglepődni hogy válaszolnak, mellesleg ez csak szerinted nem megfelelő hangnemű.
ha te se írtál konkrétat a kezdetekben, akkor ne a másikon kérd számon, de tessék:
a fidesz azzal magyarázkodott "hogy a Magyarországot érő támadások lehettek a vita alapjai." de ezt a cikkben is leírja hogy "sokan és sokáig próbálták megfejteni" szóval nem tiszta a dolog.
a tvben volt egyszer erről szó konkrétabban, hogy az epben a svédek a jogállamiság problémával jöttek anno, és ezzel érveltek hogy ne kapjunk meg támogatásokat. ha valakibe belerúgsz, ő is keresni fogja hol rúgjon beléd, de gondolom most nem mondtam újat.
Meggyőződésem, hogy ezzel a későbbiekben se fog semmit elérni: lehet, majd kiderül.
a többire annyit hogy neked ez ellentmondásnak jön le, a fidesz meg azt mondja hogy sarkára állt, és kiállt magáért. leírhatom hogy ilyen a politika, de úgy is csak magyarázkodsz.
de meséld már el hogy ha ennyire probléma az ellentmondás, akkor miért volna jobb ha csak bólogatás lenne?
#32: "és ettől a kormány is elmondhatja a véleményét. vagy ez már probléma?"
Nem probléma, a probléma az, amilyen stílusban teszi. Erről szólt a kérdés is.
"mellesleg ez csak szerinted nem megfelelő hangnemű."
Nem csak szerintem, elég sokan gondolják így mások is. Még kormánypárti ismerőseim közül is volt aki azt mondta, hogy szerinte nem kellene így túlfeszíteni a húrt.
Ami a svédeket illeti, én ezzel a kisstílű bosszúval nem tudok egyetérteni. Az is furcsa, hogy ez hónapokkal később jutott eszükbe, addig az időhiány volt a kifogás. Ebben a témában tényleg össze-vissza beszéltek.
"a többire annyit hogy neked ez ellentmondásnak jön le, a fidesz meg azt mondja hogy sarkára állt, és kiállt magáért."
Én nem vagyok ilyen tekintélyelvű, a gyakorlati hasznot próbálom mindig szem előtt tartani. A nagy sarkára állás maximum a kormány büszkeségének lehet kedvező, de nem az országnak.
"de meséld már el hogy ha ennyire probléma az ellentmondás, akkor miért volna jobb ha csak bólogatás lenne?"
Senki nem mondta, hogy nem lehetnek véleménykülönbségek vagy hogy a kormány nem lehet adott esetben különböző állásponton. Itt a probléma még egyszer mondom a stíluson van, illetve azon, hogy gyakran hülyeségekbe kötnek bele, ami nem is érdeke az országnak. Mondjanak ellent, de olyankor, amikor az ország érdekei úgy kívánják és ne értelmetlen hatalmi harcokat vívjanak mindenkivel. Hogy miért lenne ez jobb? Mivel azt láthatjuk, hogy a folyamatos kekeckedéseknek negatív következményei vannak, hasznuk viszont semmi, így legalább ezek a negatív következmények nem lennének. A kormány sokszor indokolatlanul folytat szabadságharcot, aminek viszont végső soron mi isszuk meg a levét és nem ők.
nem értem mit kell ezen fennakadni, a politikában sose volt, sose lesz egyetértés, még egy egyszerű kinyilatkozást illetően se.
ezzel kapcsba is van aki egyetért meg van aki nem, és mivan ilyenkor? semmi.
max hónapokkal később nyilatkoztak, de nem hónapokkal később jutott eszükbe, de nekem nem rémlik hogy hónapok teltek volna el.
azért fenntartom a valószínűségét annak hogy nem mindent adnak ki a médiának hogy miről volt szó vagy miben állapodtak meg, legyen szó bármiről. szóval érdekekről meg előnyökről/hátrányokról beszélhetünk, de úgy hogy nem tudjuk a pontos történetet, felesleges.
az meg hogy neked nem tetszik a stílus hát istenem az te vagy, meg pár ezer ember, a politika nem fog ezzel foglalkozni hogy neked meg a köznépnek tetsszen.
#34: "az meg hogy neked nem tetszik a stílus hát istenem az te vagy, meg pár ezer ember, a politika nem fog ezzel foglalkozni hogy neked meg a köznépnek tetsszen."
Szerintem több pár ezer embernél, de mindegy ebbe ne menjünk bele.
Amíg megválasztják őket, addig nyilván azt csinálnak ilyen téren, amit akarnak. Én elmondom ezzel kapcsolatban a véleményemet, de a világot nem fogom és nem is akarom ezzel megváltani.
a több pár ezer embert se fogja érdekelni a politika, hogy úgy véleményezzen hogy mindenkinek tetsszen.
ez vita arról hogy félig üres vagy félig teli.
"A francia törvények kötelezik arra a jelölteket, hogy előbb hitelt vegyenek fel a kampányra, majd az elért eredmény függvényében kapnak utólag állami támogatást és abból fizetik vissza."
Amiért az idézett szöveget nem volt hajlandó alátámasztani a hozzászóló, ezért még mielőtt valaki hagyná becsapni magát, szólok, hogy egyáltalán nem kötelező Franciaországban a pártoknak hitelt felvenniük. Annyiról szól a történet, hogy a francia állam utólag egyenlíti ki a kampánytámogatásokat, nem pedig előlegben, ezért a cash flow probléma áthidalására hagyományosan hitelt szoktak felvenni a nagyobb pártok. Ettől függetlenül adományokból és saját forrásból ugyanúgy finanszírozhatnák, csak nem szokták, mert az kényelmetlenebb és nem is biztos, hogy elégséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!