Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az erdélyi magyarok, székelyek...

Progizo kérdése:

Az erdélyi magyarok, székelyek és a környező országok magyarjai jobban érzik magukat azokban az országokban vagy szeretnének ismét Magyarország része lenni?

Figyelt kérdés

Tehát elsősorban őket célzom ezzel a kérdésemmel, az ő véleményükre vagyok kíváncsi.

Mert sokak szerint azzal, hogy nem lázadnak fel és követelnek önállóságot vagy revíziót, azt fejezik ki, hogy nekik ott jobb, mint Magyarország részeként.



2023. aug. 23. 14:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#19-es vagyok

Én nem vitatkozom, próbálom megértetni vele, hogy délibábot kerget, értelmetlenül. Nem sok sikerrel járok, mert ami nem illik bele a fantázia képébe arról nem vesz tudomást.

2023. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#19.: "Erdélyben egy hete érdeklődtem erről, önálló Erdélyt akarnak"


Már ez is jobb lenne, mint hagyni Romániánál, hogy azok teljesen belakják és elrománosítsák.

No de ha önállósodni akarnak az erdélyiek, a kárpátaljaiak meg szintén, ahogy 1991-ben népszavazáson ki is nyilvánították, akkor nekünk, anyaországiaknak nem-e segítenünk kellene az elszakadási-önállósodási törekvéseiket?

Főleg mert nem az az érdekünk, ahogy pl. Orbánék is hazug módon sulykolják, hogy a szomszéd országok jóléte így meg úgy - jó hogy nem egyenesen azt kívánják, hogy Nagy-Romániát éltessük!

Nekünk saját magyar hazánk érdeke az elsőrendű és legfontosabb és ebbe az is beletartozik, hogy mindent megteszünk az elszakított magyar ország- és nemzetrészeink visszaszerzéséért vagy legalább függetlenedéséért.

2023. aug. 24. 14:10
 23/26 anonim ***** válasza:
Valaki írt az eperjesi magyarokról. Még léteznek? Mert én kb. egy hónapja voltam ott és egy magyar szót nem hallottam. Ellentétben Kassával, hisz papíron ott sincsenek sokan, ehhez képest meglepően nagy arányban voltak a magyarok.
2023. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező te tényleg nagyon nem vagy képben. A jelenlegi Magyarország egyáltalán nincs olyan helyzetben meg valószínűleg nem is lesz, hogy egy másik ország szuverén határait módosítani tudja. Ez nem a magyarság aranykora az összes határon túli régióból rohamosan fogy a magyar de Magyarország lakossága még ennél is gyorsabban csökken.

Úgy állítod be mintha Svájc lenne ahová mindenki vágyódik pedig egy dögledező balkáni ország ahol az alig működik valami rendesen.

Amikor olyan kérdések merülnek fel, hogy csődbe megy-e az ország nagyon nincs helye a revizós agymenéseknek.


Járunk at néha-néha Magyarországra de sosem öltött még fel bennem, hogy jaj de szívesen lennek az ország része.

De nem állítom, hogy nálunk annyira jó lenne az élet vagy annyival jobb de örülök, hogy euró csörög a zsebemben nem pedig az a jatépénz forint.

Amikor elhagyom az országot hazafelé jövet fellélegzem, hogy nem kell már koncentrálnom az út minden méterére mikor esik szét alattam az autó egy kátyúban.

Persze szomorú dolog volt Trianon de ne tegyünk már úgy mintha ez valakit is érdekelne a magyarok 70%a szó jelentését sem tudja persze nem a határon túliakra gondolok itt.


Te senki önállóságát nem tudod támogatni mert mind szuverén országok a belpolitikai döntéseikhez semmi koze senkinek. A magyarok sehol sincsenek olyan helyzetben hogy önállósodni tudjanak a sajat államuk segítségével mivel midneki veszélyforrás ként tekint ránk az ilyesfajta revíziós megnyilvánulások miatt is többek között.

2023. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

Én Magyarországon születtem itt is élek. Ennek ellenére jó ideje idegesít mikor elkezdik visszasírni nagy Magyarországot. Főleg azért, mert nagyon sokan úgy gondolkodnak, mint amit leírtál. A sok tahónak eszébe se jut, hogy a határon túl élő magyarok egyáltalán akarnának-e ide tartozni. Ilyesmin méláznak, ugyanakkor nagyon a "gödör szélén állunk". Trianon egy nagyon sajnálatos dolog volt de azóta nagyon sok minden történt. Nem írtad milyen területen élsz Szlovákiára saccolok. Közelmúltban jártam Erdélyben nem bírtam megállni és pár helyit megkérdeztem, ők is inkább önálló Erdélyt

szeretnének, nem visszacsatlakozni. (lehet fogok kapni 1-2 hazaárulózást, azért amit leírtam)

2023. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25 Szlovákia persze.
2023. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!