Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az erdélyi magyarok, székelyek...

Progizo kérdése:

Az erdélyi magyarok, székelyek és a környező országok magyarjai jobban érzik magukat azokban az országokban vagy szeretnének ismét Magyarország része lenni?

Figyelt kérdés

Tehát elsősorban őket célzom ezzel a kérdésemmel, az ő véleményükre vagyok kíváncsi.

Mert sokak szerint azzal, hogy nem lázadnak fel és követelnek önállóságot vagy revíziót, azt fejezik ki, hogy nekik ott jobb, mint Magyarország részeként.



2023. aug. 23. 14:30
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#10.: Elfelejtették az 1990-es Fekete Márciust? Meg az 1944/45-ös délvidéki vérengzéseket? Meg a Benes-dekrétumokat?
2023. aug. 23. 15:54
 12/26 anonim ***** válasza:
27%

Sőt, már arra sem emlékeznek, hogy ősember korukban hogy összeverekedett a magyar horda a románnal. :-)))


Több esze van a határon túli magyaroknak, mint azt hinni szeretnétek!

2023. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég furcsán van meghatározva ez a kérdés.

Jobban érzem e magam itt mintha ha Magyarországhoz lennék csatolva?

Sajnos az a baj ezzel, hogy nincs összehasonlítási alapom, nem éltem sosem Magyarországon illetve a régióm sem volt Magyarország része mióta megszülettem.


Elfelejtitek az ilyen kérdéseknél azt a tényt hogy mi határon túliak már több generáció óta egy másik államban élünk egy másik ország törvényei es szokásai alapján szocializálódtunk.

Ezt szoktuk meg, hogy így élünk, megszoktuk a kétnyelvűséget. Az életünk része hogy neha államnyelven szükséges kommunikálni ami persze nem a magyar. Nekünk ez a természetes de úgy teszed fel a kérdést, mintha mi visszavágyódnánk Magyarországra amikor sosem éltünk ott.

Személy szerint en nem támogatnék semmilyen revizós törekvést. Szabadon megtudom élni itt is a magyarságom.


Igazából az én környezemben nem foglalkozik senki ezzel a határtologatós kérdéssel gondolom a két háború környékén volt aktuális ez a téma. Azóta meg eltelt vagy 80 év.

Ideje lenn már továbblépni.

2023. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#13

nagyon hasonlóan látom az ezzel kapcsolatos helyzetet mint te

annak ellenére hogy én Magyarországon születtem és itt is élek.

Ezért viszont a csüngőhasú és bandája hazaárulónak tart engem.

Évente elmegy Tusványosra és megkeveri a sz@rt, uszít és megpróbálja

az ellenségeskedést fenntartani politikai okokból.

2023. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#12.: "már arra sem emlékeznek, hogy ősember korukban hogy összeverekedett a magyar horda a románnal."


Nagyon vicces vagy; tréfarépát reggeliztél netán?

Az viszont már nem a vicc kategóriába tartozik, hogy a magyarság (egy része) egy vállrándítással napirendre tér a közösségét ért atrocitások felett.

Ezért mondják némelyek, hogy milyen birka nép a magyar - sajnos, jogosan.

Így viszont könnyű volt a szomszédainknak szétrabolni a hazánkat és könnyű most megtartani a rablott területeket.


"Több esze van a határon túli magyaroknak, mint azt hinni szeretnétek!"


Arra gondolsz, hogy felvenni az orbáni pénzt az jó nekik, de amúgy közösséget vállalni a magyar hazával és tenni azért, hogy újjáépítsük annak régi nagyságát, erejét, gazdagságát, jelentőségét mindannyiunk javára, az már büdös számukra?

Az ilyenek nem is magyarok, hanem szánalmas haszonlesők, vagy ahogy a románok nevezik: bozgorok.

Remélem, minél kevesebb az ilyen köztük.

2023. aug. 24. 09:16
 16/26 A kérdező kommentje:

#13.: "mi határon túliak már több generáció óta egy másik államban élünk egy másik ország törvényei es szokásai alapján szocializálódtunk.

Ezt szoktuk meg, hogy így élünk, megszoktuk a kétnyelvűséget."


Rendben, megszoktátok - és ez amúgy jó is nektek? Nem volna jobb, ha ti és régiótok újra ahhoz az országhoz tartoznátok, amilyen nemzetiségűnek tartjátok magatokat?

Szerinted mit nyer, mit profitál a magyar nép abból (legyen az határon belüli vagy azon túli), hogy az ország területileg egy magyarrezervátummá van nyomorítva, belső piacként nem számottevő, geopolitikailag egy nulla? Jó ez nekünk gazdaságilag és demográfiailag?

Nem úgy tűnik. Akkor pedig közösen tennünk kéne azért, hogy ezeket a folyamatokat megfordítsuk.

Nem kéne ilyen igénytelennek lennünk a nemzeti dolgokat illetően, mert pl. a románok ebben sokkal jobban összetartanak, éppezért sikeresebbek, mint mi. Nem kéne az ő szekerüket tolni.

Ez az "így szoktuk meg" egy eléggé szűklátókörű duma, ami csak amolyan menekvés az összmagyar közös célokért való munkálkodás elől.

2023. aug. 24. 09:29
 17/26 anonim ***** válasza:
70%
Aki nagy Magyarországról ábrándozik még mindig, árulja áll már el:hogy képzeli el a visszacsatolást. Ráadásul úgy, hogy Kárpátalja kivételével szerintem az ott élő emberek nem is nagyon akarnak Magyarországhoz visszakerülni.
2023. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#17.: "Aki nagy Magyarországról ábrándozik még mindig, árulja áll már el:hogy képzeli el a visszacsatolást."


Úgy, mint a két világháború között: propagandával, oktatással, támogatók keresésével.

A nagyhatalmak, a NATO már 1999-ben visszaadta volna nekünk a Délvidéket, tehát olyan vezetést is kell az ország élére tenni, amely valóban ezért munkálkodik, mert eddig erre a ballibek totálisan alkalmatlanok voltak, ahogy Orbánék is.


"Kárpátalja kivételével szerintem az ott élő emberek nem is nagyon akarnak Magyarországhoz visszakerülni."


Miért ne akarnának? Megkérdezted őket erről?

És akkor most, hogy kiderült általad, hogy Kárpátalja visszatérne hozzánk, mi lesz vele?

Mondjuk volt már ott egy népszavazás erről 1991-ben, aminek eredményét az ukránok máig nem tartják be.

2023. aug. 24. 10:31
 19/26 anonim ***** válasza:
Erdélyben egy hete érdeklődtem erről, önálló Erdélyt akarnak, fentebb már egyszer leírtam ezt és ráadásul ez csak a magyar emberekre vonatkozik a többieket nem tudtam megkérdezni mert románul nem tudok.
2023. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
#18, #19: Szerintem ezen fölöslegesen vitáztok. Van aki Magyarországhoz szeretne tartozni, van aki önállósodni szeretne, van akinek meg jó így. Sokféle ember van, nem ugyanaz a véleménye mindenkinek. De ennek sajnos semmi esélye nincs, Magyarország kapcsolatai pedig egyre rosszabbak, nemhogy nekünk ítéljenek országrészeket.
2023. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!