Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az erdélyi magyarok, székelyek...

Progizo kérdése:

Az erdélyi magyarok, székelyek és a környező országok magyarjai jobban érzik magukat azokban az országokban vagy szeretnének ismét Magyarország része lenni?

Figyelt kérdés

Tehát elsősorban őket célzom ezzel a kérdésemmel, az ő véleményükre vagyok kíváncsi.

Mert sokak szerint azzal, hogy nem lázadnak fel és követelnek önállóságot vagy revíziót, azt fejezik ki, hogy nekik ott jobb, mint Magyarország részeként.



2023. aug. 23. 14:30
A kérdező szavazást indított:
Mindenképpen magyar hazám részének akarom tudni attól elszakított szülőföldemet.
Jó volna újra Magyarország része lenni, de ehhez nem fegyveres konfliktus szítása kell, ld.: 1938-41
Nekem teljesen mindegy, hogy hová tartozom; nem ez a fontos számomra.
Nem akarok újra Magyarország része lenni; a magyarságom is legjobb esetben csak másodrangú.
15 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Partiumi magyarként én szeretnék Magyarországhoz tartozni, de azért vérengzéseket és háborút nem szeretnék.
2023. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
16%

A szlovákiai magyarok biztos nem akarnak Mo-hoz csatlakozni.

A ausztriai magyarok meg pláne nem.


Ez 99%-ban az életszínvonaltól függ, hiába keverünk bele nemzeti érzéseket.

2023. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2%

Szerinted majd külföldi magyarok fogják olvasni?


Mind kamu aki szavaz

2023. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
#3: Miért ne olvasnák külföldi magyarok? Én is külföldi vagyok, de rendszeresen írok ide. Az internet nemzetközi.
2023. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#3.: "Szerinted majd külföldi magyarok fogják olvasni?

Mind kamu aki szavaz"


De akkor kik azok, akik a nevükben itt ukkmukkfukk kijelentik, hogy ők nem akarnak ide tartozni, mert nem is lázadtak fel egyszer sem, meg életszínvonal így meg úgy, tehát akkor ők jobban érzik ott magukat?

Természetesen az ő véleményükre is kíváncsi vagyok, de ne úgy, hogy a határon túli magyarok nevében tegyék ezt, akiket tkp. meg sem kérdeztek.

2023. aug. 23. 15:03
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

Én írtam a #2-es választ (az életszínvonalasat :D).

Valóban magyarországi magyar vagyok.


De pont az északnyugati csücsökben lakom, és elég sok szlovákiai magyarral van kapcsolatom. Persze ELVILEG lehet, hogy a kassai vagy eperjesi magyarok másképp gondolkodnak, mint a pozsonyi vagy dunaszerdahelyi magyarok, de lássuk be, ez nem valószínű.

Az ausztriai magyaroknál meg nincs is miről beszélni.

2023. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én Magyarországon élek de nemrég voltam Erdélyben az erdélyiek például önálló Erdélyt szeretnének nem Magyarországhoz csatlakozni.(jó párat megkérdeztem erről)
2023. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

*

Természetesen a kinti magyarokra gondolok a többi náció nem tudom mit szeretne.

2023. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#7.: "nemrég voltam Erdélyben az erdélyiek például önálló Erdélyt szeretnének nem Magyarországhoz csatlakozni."


Akkor tehát Romániában sem érzik túl jól magukat.

A Magyarországhoz történő visszatérés vágyát szerintem el is hallgathatják magukban azért, mert az önálló Erdély gondolata így egyes ottani románokban is rokonszenvre lelhet, mint a Magyarországhoz tartozás.

Szóval lehet, hogy ők is Magyarországot szeretnék, de az önállóságot elérhetőbbnek tartják.

2023. aug. 23. 15:48
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok veled vitatkozni de ők nagyon jól látják, hogy itt mi folyik. Úgy, hogy te a saját gondolataid mentén levezetted a dolgot, nem biztos hogy pont így van.
2023. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!