Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Harry S. Truman egy gyilkos...

Harry S. Truman egy gyilkos véreskezű elnök volt aki ledobta az atombombát? Lehetne őt háborús bűnösnek nevezni?

Figyelt kérdés
Nem lett volna szükséges ledobni az atomot Japánra, egyedül maradtak valószínűleg előbb utóbb kapitulált volna Japán de Truman megtette ........
2023. júl. 28. 08:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
31%

Természetesen lehetne, mivel az is. Persze nem csak ő egyedül.

De a helyzet az, hogy az usa annyira erős katonailag, gazdaságilag, akkora a befolyása az egész világon,hogy gyakorlatilag ezt nem lehet kivitelezni.

Persze te nevezheted háborús bűnösnek, de hivatalosan soha nem fogják annak nevezni.

Amúgy vietnámot is meg lehetne piszkálni, de ki akarna újjat húzni az usával.

2023. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Érdekes de az Oppenheimer filmben pedig nagyon negatívan van beállítva
2023. júl. 28. 09:19
 13/35 Dominik 32 ***** válasza:
0%
Jobb volt, mikor a legpusztítóbb dolog a világon még a pisztoly, meg a puska volt. Szerintem napjainkban is jobb lenne, ha ezekkel öldösnék egymást az országok, és nem az atommal fenyegetőznének.
2023. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Dominik 32 ***** válasza:
0%
Szerintem meg az atombombák, meg úgy az egész atommal kapcsolatos tevékenységek több embert megöltek napjainkig rákban, mint amennyi zsidót megölt az SS a világháborúban.
2023. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted utolsó, hogy ha nem lennének atomfegyverek, már 4. Ww-n is túl lennénk
2023. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Dominik 32 ***** válasza:
0%
Szerintem jobb lenne túl lenni egy kézifegyverekkel vívott 6. világháborún is. Az atomfegyvert sosem kellett volna még csak ki kísérletezni sem.
2023. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

#7

"Hogy mi bűn és mi nem, azt törvények és nemzetközi egyezmények határozzák meg. Ez neked újdonság?

A célzott népirtás, amit a nácik követtek el, természetesen az."


Azt ugye vágod, hülyegyerek, hogy a népírtást a nemzetközi jogban csak 1946-ban nyilvánították bűncselekménynek? :D


Magyarul amit 1946 előtt a nácik csináltak, az nem volt bűn, legalábbis a te értelmezésed szerint.

Ekkora öngólt azért ritkán szoktak itt rúgni :DDD

2023. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Dominik 32 ***** válasza:
0%
Mindegy én nem vitatkozok senkivel, mert olyanokkal fölösleges, akik szerint az atombomba jobb dolog, meg jobb találmány, mint egy náci gázkamra. A nácik gázkamrái legalább nem felelősek több millió ember elrákosodásáért és haláláért. Meg látom a sok zsidóvédő, antifasiszta lepontozza a válaszaimat. De mindegy is.
2023. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz kérdés, de mindig érdemes nem mai tudással ezt megítélni, hanem az addot történelmi szituációban.

Akkor szerintem 5-6 év világháború után gyakorlatilag bármelyik ország ledobta volna az atombombát a másikra - ha lett volna neki. USA-nak lett. Ezzel nem akarom Truman elnök felelősségét bagatelizálni, de akkor még az nem atomcsend-egyezmények határozták meg a politikát. Ez azért későbbi dolog. Akkor az volt, hogy van egy jó fegyverem, ami jó eséllyel a másiknak még nincs, hát persze hogy bevetem, hogy hamarabb véget érjen a háború és mi győzzünk. Más nem lényeges. Ők tényleg hittek abban, hogy ez kell ahhoz, hogy Japán kapituláljon és hogy az amerikai katonák minél előbb hazatérjenek.

2023. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
95%
El kell keserítselek, de nincs olyan fizikus vagy nukleáris szakember, aki osztaná a nézetedet a több millió rákos megbetegedésről. Semmi tudományos bizonyítéka nincs, hogy néhány tízezer maximum 100ezer embernél több meghalt volna sugárzás okozta rákban. Tehát ismétlem maga, az autók évente több embert ölnek meg, mint a sugárzás. Csak azért rettegsz tőle, mert láthatatlan és nem tudsz róla nagyjából semmit.
2023. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!