Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tanítják a brombergi...

Miért nem tanítják a brombergi vérengzést az iskolában mint a 2. Világháború kirobbanásának okát?

Figyelt kérdés

Nem csak úgy, de abszolút nem is említik. Én úgy tanultam hogy a németek csak úgy lerohanták a lengyeleket hogy visszavegyék az elcsatolt területeket és aztán 2 napra rá az angolok és franciák válaszcsapásként hadat üzentek a németeknek. De ennek így semmi értelme. Magyarország sem támadta meg sem Romániát sem Csehszlovákiát hogy visszavegye a területeket.

Holott történt egy borzasztó eseménysorozat a versailles-i “béke” diktátum által Lengyelországhoz csatolt porosz területeken, ahol is a német civilek ezreit brutális módon (csonkítások, gyermekgyilkosságok) lemészárolták lengyel és más nemzetiségű partizánok. Ez azonban csak a pont volt az i-re, mivel az első világháború vége óta több mint 50 ezer német esett áldozatul ilyen és ehhez hasonló attrocitásnak. Mai távlatból már világos, hogy nem véletlenül húzták meg a határokat úgy ahogy. Nem hogy lezárták a konfliktusokat, inkább további táptalajt biztosítottak az ellentétek kiélesedésére.

Ha így tanítanák, akkor világos lenne hogy miért támadták meg a németek a lengyeleket. Tehát a kérdés: miért nincs említve ez és a többi ilyen attrocitás a német lakosság ellen?



2023. júl. 8. 16:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért húztátok le az 5-ös válaszom? Mi nem igaz abból amit írtam?
2023. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
9: Ez nem így van. A bolsevizmust ment legyőzni kelet felé, ami Európát fenyegette és mint utólag tudjuk, jogos volt a félelme. Magyarországon "csak" 45 évig élősködtek.
2023. júl. 8. 20:57
 13/18 anonim ***** válasza:

12-es: igen, mindenki tudja, hogy az 1930-as években Csehszlovákiában, Ausztriában, és Lengyelországban bolsevizmus volt, ezért szállta meg ezeket az országokat Hitler.


Hallod öcsém, nagyon rád férne hogy kinyiss egy 12. osztályos történelemkönyvet, mert te itt nagyon csúnyán benéztél valamit.

2023. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12 Európát idézve: We don't want another hero
2023. júl. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Cseheknél a szudétavidéket (német lakta terület) szállták meg, az osztrál anschluss az népszavazás útján történt (90%+ igennel) a lengyel megtámadást meg fent megbeszéltük.
2023. júl. 9. 12:29
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Cseheknél a szudétavidéket (német lakta terület) szállták meg"


Jézus f@sza, te neked aztán tényleg nincsen még csak halvány lila segédfogalmad sem a háborúhoz vezető folyamatokról és eseményekről. Kedves kérdező, kérlek áruld már el, mi történt 1939. Március 15.-én Csehszlovákiában?

2023. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A háború előtti dolgokról kérdeztem. A szudétavidék visszavétele 1938ban történt.
2023. júl. 9. 14:21
 18/18 anonim ***** válasza:
És Csehszlovákia maradékának a megszállása szerinted mégis mikor történt?
2023. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!